אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא בגלל מחלוקת": מכון ויצמן הפסיק את בדיקות הקורונה צילום: מתוך קבוצת הפייסבוק של מכון ויצמן

משבר הקורונה

"לא בגלל מחלוקת": מכון ויצמן הפסיק את בדיקות הקורונה

בחודש האחרון האשימו במשרד הבריאות את המכון על תוצאות שהובילו לאשפוז שגוי. במכון ויצמן נמסר שלא קיימת מחלוקת וכי ההחלטה נובעת בין היתר מכך שאין עוד צורך בסיוע של המכון

01.05.2020, 17:41 | מאיר אורבך

מכון ויצמן למדע הפסיק את בדיקות הקורונה שנעשו עד היום במעבדות המכון. לדברי המכון "היום הודיע המכון למשרד הבריאות הפסקת ביצוע הבדיקות במכון. ההודעה נובעת ממחויבות חוזית של המכון להודיע על הפסקה שבוע לפני תחולת ההפסקה - ולא ממחלוקת כלשהי, שאינה קיימת".

קראו עוד בכלכליסט

מהמכון נמסר ש"הסיבות להפסקה הן שתיים: הצורך הדוחק והמחסור בבדיקות פחתו באחרונה במידה רבה מאוד, כך שלמעשה אין עוד צורך בסיוע של מכון ויצמן למדע בתחום זה. בה בעת, חשוב מאוד שמעבדות המחקר של המרכז הישראלי הלאומי לרפואה מותאמת אישית במכון ויצמן למדע, יחזרו למסלול המחקר (אותו הפסיקו כדי לבצע את הבדיקות כשהיה בכך צורך מיידי). מחקר זה נועד לשפר את הרפואה בטווח הבינוני והארוך".

בדיקות קורונה במכון ויצמן, צילום: מכון ויצמן למדע בדיקות קורונה במכון ויצמן | צילום: מכון ויצמן למדע בדיקות קורונה במכון ויצמן, צילום: מכון ויצמן למדע

כמו כן, מכון ויצמן למדע הודיע למשרד הבריאות גם שהוא מעמיד לרשות המשרד את כל הידע המקצועי שנצבר במכון בתחום בדיקות הקורונה, לרבות שיטות מתקדמות לביצוע בדיקות קורונה מסוג חדש, יעילות, בטוחות ומהירות במיוחד - וזאת בהתנדבות מלאה.

במהלך חודש אפריל היו ויכוחים קשים בין משרד הבריאות למכון וייצמן לאחר ההאשמות של בכירי משרד הבריאות על תוצאות שהובילו לאשפוז שגוי. בתגובה אמר מכון ויצמן: "התחמקות מאחריות ו'חיפוש אשמים', מקומם לא יכירם בתחומי המדע והרפואה", אמרו במכון ויצמן וכיוונו לבכירי המשרד.

מנכ"ל משרד הבריאות אמר לכלכליסט שזו החלטה של המכון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות