אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה הלמה בבאפט: ברקשייר הת'וואי הפסידה ברבעון הראשון כמעט 50 מיליארד דולר צילום: רויטרס

הקורונה הלמה בבאפט: ברקשייר הת'וואי הפסידה ברבעון הראשון כמעט 50 מיליארד דולר

החברה שבשליטת האורקל מאומהה עברה ברבעון הראשון להפסד ענק של 49.8 מיליארד דולר, לאחר רווח גדול של 21.6 מיליארד דולר שנרשם על ידה ברבעון המקביל אשתקד. רוב ההפסד מוסבר בצניחה בשווי מניות שבהן מושקעת ברקשייר בצל הקורונה

02.05.2020, 15:58 | שירות כלכליסט
ברקשייר הת'וואי, חברת ההשקעות של וורן באפט, רשמה ברבעון הראשון של השנה הפסד ענק של כמעט 50 מיליארד דולר - זאת בעקבות השלכות ההתפרצות של נגיף הקורונה על אחזקותיה. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים שפרסמה היום (שבת) החברה, ההפסד ברבעון הראשון עמד על 49.8 מיליארד דולר, שהם 30.653 דולר למניה, והוא נרשם בעיקר עקב השקעות במניות שהשווי שלהן צנח בשל השלכות מגפת הקורונה על השווקים. לעומת זאת, ברבעון המקביל אשתקד הרווח הנקי של ברקשייר עמד על 21.6 מיליארד דולר.

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

הרווח התפעולי ברבעון, מדד שבאפט מגדיר כמדויק יותר להערכת הביצועים, עלה ב-6% ברבעון הראשון ל-5.9 מיליארד דולר מ-5.6 מיליארד דולר.

בהתאם לחוקי החשבונאות, ברקשייר מדווחת על הפסדים ורווחים לא ממומשים ממניות ביחד עם ההכנסות. כתוצאה מכך, יש תנודות גדולות בתוצאות הרווח הנקי ולכן באפט מעדיף להתמקד ברווח התפעולי.

מדד S&P 500 ירד ב-20% ברבעון הראשון בעקבות המגפה, אך במניות של כמה מהחברות בהן מחזיק באפט, כמו אמריקן אקספרס, בנק אוף אמריקה, וולס פארגו וחברות התעופה אמריקן איירליינס, דלתה, סאות'ווסט ויונייטד איירליינס - נרשמו ירידות חדות אף יותר. לפי בלומברג, בשנה האחרונה נרשמה ירידה של 19% במניית ברקשייר הת'וואי לעומת ירידה של 12% במדד S&P 500.

גם ירידה של 5.2% בפעילות של חברת הרכבות BNSF  וסגירת עסקי קמעונאות כמו See’s Candies פגעו בתוצאות. למעשה, לפי החברה, רוב עסקיה נפגעו ברמה הנעה מ"קלה יחסית לחמורה", והרווחים מעסקים חיוניים שלה רשמו האטה משמעותית בחודש שעבר. סגן היו"ר, צ'רלי מאנגר, אמר בראיון לוול סטריט בחודש שעבר שכמה עסקים קטנים של הקבוצה ייאלצו להיסגר לחלוטין.

לפי CNBC, במשך יותר מארבע שנים לא ביצע באפט רכישות שליטה בחברות גדולות ובקופת ברקשייר הצטברו יותר מ-137 מיליארד דולר.

ברבעון הראשון ביצעה החברה רכישה של מניות בסך 1.8 מיליארד דולר ורכישה מחודשת של מניותיה ב-1.7 מיליארד דולר - סכום נמוך יותר מזה שהוציאה ברבעון הרביעי של 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות