אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושג הסכם עם המגזר הציבורי: היקף התעסוקה יגדל למקסימום צילום: דוברות ופרסום בהסתדרות

משבר הקורונה

הושג הסכם עם המגזר הציבורי: היקף התעסוקה יגדל למקסימום

משרד האוצר וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוצי לפיו המגזר הציבורי יחזור להעסקה מקסימלית של עובדים תחת הנחיות "התו הסגול" שנקבעו במהלך משבר הקורונה, החל ממחר ועד סוף יוני; ההסכם קובע כי עובדים שלא ניתן יהיה להעסיקם ישהו ב"חלף חל"ת" על חשבן המעסיק - הממשלה, רשות מקומית או חברה ממשלתית

02.05.2020, 20:22 | עמרי מילמן

משרד האוצר וההסתדרות חתמו היום (שבת) על הסכם קיבוצי הקובע כי היקף התעסוקה במגזר הציבורי יגדל למקסימום האפשרי תחת הנחיות "התו הסגול", החל ממחר ועד סוף יוני. הכוונה היא לאותן ההנחיות שתקפות לעבודה במשרדים במהלך משבר הקורונה, כמו למשל מרחק בין עובדים, מרחק בין עמדות וכמה אנשים יכולים לשהות בחדר אחד.

ההסכם קובע כי עובדים שעל אף המאמצים לא ניתן יהיה להעסיקם עקב המגבלות השונות, ישהו ב"חלף חל"ת" על חשבן המעסיק - הממשלה, רשות מקומית או חברה ממשלתית, במקום ביטוח לאומי. המעסיק יבצע הפרשות מלאות לקרנות הפנסיה ולקרנות ההשתלמות. 

קראו עוד בכלכליסט

קובי בר נתן, צילום: באדיבות דוברות האוצר קובי בר נתן | צילום: באדיבות דוברות האוצר קובי בר נתן, צילום: באדיבות דוברות האוצר

ההסכם נחתם על ידי הממונה על השכר באוצר קובי בר נתן ויו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, בתיאום עם יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס. לצד הסיכום, המיטיב עם המגזר הציבורי ומחזיר למעשה שיעור ניכר מהעובדים, על פי הערכות, המעסיקים במגזר הציבורי יוכלו לבצע שינויים בסדרי העבודה ובמתכונת ההעסקה - שינוי שעות העבודה, הפרדה בין קבוצות וניוד עובדים - מהלכים שבימי שגרה הממשלה לא מצליחה לעשות לאור התנגדות ההסתדרות.

לדברי הממונה על השכר, קובי בר נתן, "ההסכם מאפשר להרחיב את השירותים הניתנים לציבור בשל הגדלת מספר העובדים שחוזרים לעבוד. במקביל, הוא נותן מענה לעובדים שלא ניתן להעסיקם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות