אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסקונט קפיטל תשקיע בארנק הדיגיטלי נימה שבבעלות צור שמיר צילום: עמית שעל

דיסקונט קפיטל תשקיע בארנק הדיגיטלי נימה שבבעלות צור שמיר

זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט תרכוש 15.5% מהחברה תמורת 5.25 מיליון שקל. נימה פועלת בתחום העברות כספים לקהילת העובדים הזרים שמתקשים לפתוח חשבון בנק מקומי

03.05.2020, 10:35 | רחלי בינדמן

דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, נכנסת להשקעה בחברת הסטרטאפ הישראלית Neema המעניקה שירותים פיננסיים גלובליים ומתמחה במתן שירותי ארנק דיגיטליים והעברות כספים לאוכלוסיות המוגדרות כ- Under Served, אוכלוסיות שאינן מקבלות מענה מספק במערכת הפיננסית הקיימת כגון עובדים זרים ואחרים.

קראו עוד בכלכליסט

נימה מוחזקת ב-100% על ידי חברה בת של צור שמיר, ביטוח ישיר השקעות פיננסיות (93%). במסגרת העסקה דיסקונט קפיטל משקיעה בנימה 5.25 מיליון שקל לפי שווי חברה של 28.5 מיליון שקל לפני הכסף ותרכוש 15.5% מהון המניות של Neema בדילול מלא. השלמת העסקה כפופה לתנאים מתלים.

חברת נימה חברת נימה חברת נימה

השירותים הפיננסיים של Neema משמשים כיום עבור לקוחותיהם כתחליף לחשבון בנק דרכו ניתן לבצע תשלומים ולהעביר כספים בארץ ובעולם. משתמשי נימה מפקידים כסף בארנק הדיגיטלי וממנו ניתן לבצע את כלל הפעולות הנדרשות לניהול כספיהם כגון העברת כספים לחו"ל, הוספת אמצעי תשלום (לדוגמת כרטיס אשראי) ואף העברת כספים בין כלל משתמשי נימה, כל זאת בעבור דמי שימוש נמוכים.

כיום מפעילה נימה אפליקציית ארנק דיגיטלי אשר משרתת בעיקר את קהילת העובדים הזרים בישראל אשר מתקשים לפתוח חשבון בנק מקומי.

עבור דיסקונט קפיטל ההשקע הזו היא בגדר הזדמנות להרחיב את מתן השירותים הפיננסים של קבוצת דיסקונט לקהל לקוחות חדש, לייצר סינרגיה עם שירותים פיננסים נוספים שמציעה קבוצת דיסקונט ולחבור לקבוצת צור שמיר בהרחבת מעגל הלקוחות והשירותים שתציע Neema.

החברה כפופה לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים) ומתמקדת כיום בשוק העובדים הזרים הישראלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות