אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוש קיבלה אישור FDA לשיווק בדיקת נוגדנים לקורונה צילום: עמית הובר

רוש קיבלה אישור FDA לשיווק בדיקת נוגדנים לקורונה

בדיקות הדם יאפשרו לגלות מי נדבק בעבר בנגיף הקורונה ואולי פיתח חיסון. האישור ניתן בעקבות הביקורת כך כך ש-FDA לא פעל מספיק מהר להשגת בדיקות לאבחון המחלה

03.05.2020, 14:47 | שירות כלכליסט
חברת התרופות השוויצרית רוש הולדינגס (Roche Holding) קיבלה ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור לשימוש חירום בבדיקת נוגדנים על מנת לנסות ולקבוע מי נדבק בעבר בנגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

ממשלות, חברות ואפילו אנשים פרטיים מעוניינים בביצוע בדיקות דם מסוג זה כדי לגלות כמה שאפשר לגבי מי שכבר חלה ואולי פיתח חיסון ומשם לפתח אסטרטגיות שיעזרו לסיים את הסגר שהטילו ממשלות רבות ששיתקו את הכלכלות. ברוש כבר התחייבו להפוך את בדיקת הנוגדנים לזמינה בתחילת מאי ולהגביר את הייצור עד יוני "לכמה עשרות מיליונים" בחודש. 

החברה הודיעה כי עד סוף השנה היא צפויה לייצר מעל 100 מיליון בדיקות בחודש, כפול מאשר כיום.

בדיקת דם תאפשר לזרז את ההקלות בסגר, צילום: שאטרסטוק בדיקת דם תאפשר לזרז את ההקלות בסגר | צילום: שאטרסטוק בדיקת דם תאפשר לזרז את ההקלות בסגר, צילום: שאטרסטוק

החברה, שמפתחת גם בדיקת מולקולות נפרדת לזיהוי אנשים עם זיהומים כתוצאה מהנגיף, מסרה כי בדיקת הנוגדנים (Elecsys Anti-SARS-CoV-2 ) היא בעלת שיעור דיוק של 99% ושיעור רגישות של 100%.

השיעורים הללו עוזרים לקבוע אם אדם נחשף למחלה בדרכי הנשימה הנגרמת על ידי הנגיף, ואם הוא פיתח נוגנים נגדה.

חברות נוספות, ביניהן אבוט לבורטוריז, בקטון דיקינסון האמריקאיות ו- DiaSorin האיטלקית מפתחות גם כן בדיקות לזיהוי נוגדנים שנוצרים אחרי שחולים בנגיף. DiaSorin ואבוט קיבלו גם הן אישור בארה"ב לביצוע הבדיקות.

מרוש נמסר כי בדיקת הנוגדנים כוללת לקיחת דם מהווריד שנועדה לקבוע את הנוכחות של הנוגדים כמו אימונוגלובין (IgG) שנשארים זמן רב יותר מגוף ויכולים להצביע על חסינות. 

בשל הביקוש לבדיקות נוגדנים, ב-FDA אישרו לכל חברה המעוניינת בכך למכור בדיקות מבלי לעבור סינון על ידיה. ההחלטה התקבלה בעקבות הביקורת שהוטחה בסוכנות בטענה שלא פעלה מספיק מהר להשגת בדיקות לאבחון המחלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות