אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד תואר לאוסף: קרלסן זכה בטורניר השח אונליין החדש, הנוצץ והעשיר מכולם צילום: גטי

עוד תואר לאוסף: קרלסן זכה בטורניר השח אונליין החדש, הנוצץ והעשיר מכולם

בטורניר שייסד אלוף העולם הנורווגי בעצמו, כחלופה לתחרויות שבוטלו בימי הקורונה, חולקו פרסים בסכום כולל של 250 אלף דולר - שיא למשחקי שח ברשת. קרלסן ניצח בגמר את רב האמן האמריקאי-יפני היאקרו נקמורה וזכה ב-70 אלף דולר

04.05.2020, 19:18 | שירות כלכליסט

אלוף העולם בשחמט מגנוס קרלסן הוסיף עוד תואר לאוסף: קרלסן (Magnus Carlsen) זכה בטורניר השחר אונליין ה"עשיר" ביותר ששוחק – זה שהציע למשתתפים את הפרסים הגדולים ביותר מאז שהחלו משחקי השחמט ברשת. כך מדווח CNN.

קראו עוד בכלכליסט

השחמטאי הנורווגי שניצח בדו קרב על אליפות העולם בשלוש הפעמים האחרונות, זכה בפרס הראשון בטורניר, סכום של 70 אלף דולר, לאחר שניצח אתמול בגמר את רב האמן האמריקאי-יפני היקארו נקמורה (Hikaru Nakamura). נקמורה, משחקני הבליץ הטובים בעולם, קיבל פרס של 45 אלף דולר על זכייתו במקום השני. סכום הפרסים הכולל שחולק בטורניר עומד על 250 אלף דולר.

הטורניר אורגן על ידי קרלסן עצמו, כפי שמעיד הטייטל שניתן לו - Magnus Carlsen Invitational - וכל המשחקים במהלכו שוחקו אונליין, מבלי שהשחקנים רואים זה את זה. זאת כמובן בניגוד מוחלט למקובל במשחקי שחמט רגילים, ועל בסיס אמון הדדי בין הצדדים, והנחה שאף אחד מהם לא ינצל את הסיטואציה לקבלת סיוע של מחשב למשל.

המטרה בארגון הטורניר היתה למלא את הוואקום שנוצר בעקבות ביטולם של הטורנירים החשובים ביותר בענף בשל מגבלות התנועה והוראות הסגר שהוטלו במדינות רבות ברחבי העולם.

מגנוס קרלסן, צילום: גטי מגנוס קרלסן | צילום: גטי מגנוס קרלסן, צילום: גטי

בטורניר השתתפו 8 מרבי האמנים החשובים והמוכרים בעולם, כולל הסנסציה האיראנית אלירזה פירוג'ה בן ה-16, שבחודשים שלפני הקורונה מימש את ההבטחה הגדולה עם תוצאות נהדרות בשורה של טורנירים חשובים (וכאן סיים שישי וזכה בפרס של 20 אלף דולר). המשחקים נערכו במשך 16 יום, עם שלב מוקדמות ולאחר מכן שלבי חצי גמר וגמר, וזכו להצלחה אדירה ומעקב צמוד של אלפים רבים ברחבי העולם.

התוצאה בגמר היתה 1.5-2.5 לטובת קרלסן, שהתייחס במלוא הרצינות להישג: "זה משמעותי מאוד. זה היה קשה אבל אני שמח שהצלחתי, ברור שהייתי מאוכזב אם לא הייתי מצליח, לא אשקר", אמר לאחר הניצחון. בה בעת, הוא ציין את הניצחון בחצי הגמר כמספק במיוחד וקשה במיוחד - בשלב זה ניצח הנורווגי את היריב הסיני דינג לירן, השחמטאי הסיני הבכיר ואחד השחקנים המובילים בעולם (יש שיטענו שהוא, יחד עם קרלסן, הטוב שבהם).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות