אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר: איכוני השב"כ יימשכו עוד שלושה שבועות לפחות צילום: עמית שאבי

משבר הקורונה

אושר: איכוני השב"כ יימשכו עוד שלושה שבועות לפחות

ועדת המשנה למודיעין החליטה לקצר בחצי את בקשת הממשלה לקבל עוד 6 שבועות לשימוש בכלי השב"כ כדי לקדם בחקיקה את השימוש בו. מנתוני משרד הבריאות שהוצגו לוועדה עולה שמסך האזרחים שנשלחו לבידוד מתחילת המגפה, 7% התגלו כחולים - כ-5,500. בסך הכל 93% מהמבודדים לא התגלו כחולים

05.05.2020, 10:30 | תומר גנון

הממשלה תעשה שימוש בכלי השב"כ לאיתור של מי שבא במגע עם חולי קורונה למשך עוד שלושה שבועות לפחות. כך הוחלט היום בוועדת המשנה למודיעין, שהחליטה לקצר בחצי את בקשת הממשלה לקבל עוד 6 שבועות לשימוש בכלי השב"כ בטרם תעגן בחקיקה את השימוש בו.

מנתונים שהוצגו לוועדה על ידי משרד הבריאות, עולה כי מסך האזרחים שנשלחו לבידוד מתחילת המגפה, 7% התגלו כחולים. כלומר כ-5,500 חולים.

קראו עוד בכלכליסט

לדיווח משרד הבריאות לוועדה ב-26 באפריל לחצו כאן

לדיווח משרד הבריאות לוועדה ב-3 במאי לחצו כאן

לדיווח משרד הבריאות לוועדה ב-5 במאי לחצו כאן

בסך הכל 93% מהמבודדים לא התגלו כחולים. בתחילת הדיון נמסר ממשרד הבריאות כי מתוך המבודדים שהתגלו כחולים, לא ניתן לקבוע בדיוק מי נכנס לבידוד כי אותר על ידי השב"כ ומי בעקבות חקירה אפידמיולוגית או החלטה על סמך מגע עם חולה. עם זאת במהלך הדיון נשלחה הבהרה מטעם משרד הבריאות לוועדה, לפיה לאחר ניתוח נוסף מסתבר כי 3,835 איש שאותרו על ידי השב"כ התגלו כחולים. כלומר כ-5%. יחד עם זאת, הנתונים על פניו מתעלמים מאלה שאותרו על ידי הודעות לתקשורת. 

בי"ח שיבא, צילום: שאול גולן בי"ח שיבא | צילום: שאול גולן בי"ח שיבא, צילום: שאול גולן

בתוך כך, משרד הבריאות לא יודע כמה מבין מקבלי המסרונים מהשב"כ עד היום, התגלו כחולי קורונה באופן בלעדי רק בזכות האיכון שגילה כי באו במגע עם חולה אחר בשבועיים שלפני אבחונו. כך עולה מנתונים שהעביר משרד הבריאות לועדת המשנה למודיעין של הכנסת, לקראת הדיון הבוקר (ג') בבקשת הממשלה להאריך את השימוש בכלי השב"כ בעוד 6 שבועות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות