אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנכס שאחרי הסערה: מודל ההשקעות פורץ הדרך של קבוצת יעדים צילום: ניר בוקסנבאום

הנכס שאחרי הסערה: מודל ההשקעות פורץ הדרך של קבוצת יעדים

מנכ"ל קבוצת יעדים מוטי אברג'יל מאמין כי גם בלי הון עצמי ניתן להגיע לנכס. השקעה בקרקעות בהתאמה אישית וקורס דיגיטלי, יספקו את ארגז הכלים בדרך להגשמת החזון

05.05.2020, 09:59 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

על מועד סיומו של משבר הקורונה עוד מוקדם בשלב זה להתחייב, אבל כבר כעת ניתן לקבוע כי בעקבות התפרצות הנגיף רבים מאזרחי ישראל יאלצו להסתגל למציאות כלכלית קשוחה ומורכבת.

בעוד סימני השאלה מסביב רק הולכים ומתרבים, ושורה ארוכה של ענפים במשק מוצאים עצמם בפני שוקת שבורה, יש מי שמבקשים דווקא בעת הנוכחית לאתר הזדמנויות ולהציע אופק חדש גם לאלה השרויים בחוסר ודאות.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

קבוצת יעדים נדל"ן היא דוגמה לגוף שמיטיב לקרוא את המפה, ולזהות את הפוטנציאל הקיים בענפים שעד כה התנהלו לא פעם מתחת לרדאר. "אחד התחומים שבחסות הקורונה ייהנה מרוח גבית ויזנק קדימה, הוא זה הנוגע להשקעה בקרקעות", מצהיר מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של הקבוצה. לדבריו, "התחום הזה פונה למעשה לכל פלחי האוכלוסייה ומאפשר גם לבעלי הון עצמי צנוע להגיע לנכס משלהם".

 

"על רק פרוץ הקורונה אנשים מחשבים מסלול מחדש", ממשיך אברג'יל, "אם עד לפני כמה שבועות הם פנו בעיניים עצומות לשוק ההון, הרי שהיום הם כבר התפקחו ומשנים כיוון. כשהפנסיות וקרנות ההשתלמות על הגרדום, יש צמא לחלופה זמינה ומיידית. כמו שאני רואה את הדברים, תחום ההשקעה בקרקעות בהחלט מספק את המענה".

קרקע של קבוצת יעדים בראשון לציון. "הדרך להגברת קצב בניית הדירות עוברת בהפשרת קרקעות" קרקע של קבוצת יעדים בראשון לציון. "הדרך להגברת קצב בניית הדירות עוברת בהפשרת קרקעות" קרקע של קבוצת יעדים בראשון לציון. "הדרך להגברת קצב בניית הדירות עוברת בהפשרת קרקעות"

החזון שמציג אברג'יל באשר לתחום הקרקעות, טמון בין היתר במספרים שמציגה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), המתייחסים לגידול הצפוי באוכלוסייה - כאשר בשנת 2040 לפי ההערכות עתידה ישראל למנות 13.2 מיליון נפש. כדי לענות על הצורך במגורים ראויים, הגדירה התוכנית האסטרטגית לדיור יעד לבנייתן של 1.5 מיליון דירות חדשות במהלך שני העשורים הבאים.

 

"העובדות ברורות: היצע הדירות הקיים אפילו לא מדגדג את הביקוש", מסביר אברג'יל, "המדינה נדרשת לעלות הילוך ולסגור פערים של עשרות שנים. הדרך היחידה להגביר את קצב בניית הדירות עוברת בהפשרה של קרקעות. זה לא של אם אלא של מתי. ברור שמי שיצטרף לתהליך בנקודת הפתיחה, ימקסם את ההשקעה".

תופרים חליפות

את פעילותה של קבוצת יעדים, מנחה אג'נדה הדוגלת בהנגשת תחום ההשקעה בקרקעות גם למי שאינו נהנה מכיסים עמוקים, כשהמודל החדש שמשיקה כעת החברה לוקח את העניין עוד צעד קדימה.

"פיתחנו מודל ייחודי ופורץ דרך שמעניק לכל אחד הזדמנות אמיתית להיות בעל נכס משלו", מצהיר אברג'יל, "מסכום התחלתי של 500 שקל בלבד ניתן להצטרף אלינו ולהשקיע יחד עם קבוצת יעדים. יש פה מימון מלא מצידנו, כשההחזר נפרש עד למאה תשלומים, ללא הצמדה וללא ריבית. אנחנו תופרים לכל אחד חליפה בהתאם לצרכיו וליכולתו הפיננסית".

כחלק משיתוף הפעולה, ולקראת הליך ההשקעה בקרקע, עורכת קבוצת יעדים לרוכשים קורס און-ליין המונה חמישה מפגשים בהנחייתו של אברג'יל, ומטרתו להציג את הרציונל מאחורי המודל ולהכניס את המצטרפים החדשים לנבכי תחום הקרקעות. "חשוב לנו לספק ארגז כלים ראוי למי שפוגש בפעם הראשונה את התחום הזה, לתת מענה מקיף לכל השאלות, לחזק את הביטחון ולפזר את החששות", מפרטים בחברה. "כמובן שבזמן ההשקעה קיימות מספר נקודות יציאה תוך כדי תנועה, עבור מי שרוצה למכור את חלקו".

מנכ"ל קבוצת יעדים, מוטי אברג מנכ"ל קבוצת יעדים, מוטי אברג'יל. "מקדימים תרופה למכה ומייצרים בטוחה ליום סגריר" | צילום: ניר בוקסנבאום מנכ"ל קבוצת יעדים, מוטי אברג

חשבון נפש

היצע הקרקעות של קבוצת יעדים כולל מאות דונמים בלב אזורי הביקוש. "השקעה בקרקעות מצריכה מיומנות וניסיון", מדגיש אברג'יל, "אנחנו הקדמנו לפעול ושמנו יד על שטחים במוקדים אסטרטגיים. מדובר בקרקעות צמודות דופן שהן הקרקעות המבוקשות ביותר בשל סמיכותן לתשתיות קיימות. הקרקעות הללו, אם לא יקרה תרחיש יוצא דופן, עתידיות גם להיות הראשונות שמופשרות לבנייה. לכל קרקע מוצמד כמובן תקן 22, שהוא בעצם תעודת הזהות שלה ומציג ניתוח שמאי מקיף אודותיה". 

"המסר שאנחנו מבקשים להעביר הוא שעולם ההשקעות ביום שאחרי הקורונה יהיה שונה מקצה לקצה מהיום שהיה לפניה", קובע אברג'יל. "לאנשים אסור להישאר חשופים והמשבר הנוכחי יחייב אותם להתנהלות כלכלית אחרת. מי שיתמיד בהרגלים הישנים ולא יידע לפתוח את הראש, ימצא את עצמו בבעיה. המוצר שלנו הוא משהו חדש ושונה בנוף ההשקעות, מוצר שבא להקדים תרופה למכה ולייצר בטוחה בדמות נכס ליום סגריר".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו