אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מקרה הקורונה הראשון בצרפת היה כבר בדצמבר" צילום: אם סי טי

"מקרה הקורונה הראשון בצרפת היה כבר בדצמבר"

רופא בבית חולים בפריז טוען שטיפל בחולה שאובחן עם דלקת ריאות, אך למעשה היה חולה בקורונה - כבר בדצמבר. זאת לאחר שדגימת רוק שנלקחה ממנו נבדקה רק לאחרונה. ההערכות עד עתה היו כי חולי הקורונה הראשונים בצרפת אובחנו ב-24 בינואר. התגלית עשויה לשנות את ההנחות לגבי אופן ההתפשטות של הנגיף באירופה

05.05.2020, 12:43 | שירות כלכליסט

רופא בצרפת טוען שטיפל כבר בסוף דצמבר במטופל שאובחן כחולה בדלקת ריאות אך למעשה היה חולה בקורונה.

הרופא, איב כהן סיפר לכלי התקשורת בצרפת כי הוא טיפל בחולה בבית החולים הסמוך לפריז ב-27 בדצמבר, אך דגימת רוק שנלקחה ממנו נבדקה רק לאחרונה והתגלתה כחיובית לקורונה. כהן הדגיש כי ביצעו את הבדיקה 3 פעמים כדי לוודא שהיא מדויקת. פירוש הדבר כי הנגיף הגיע לצרפת כחודש מוקדם מכפי שהעריכו תחילה.

קראו עוד בכלכליסט

המטופל, שכבר החלים מאז, אמר כי אין לו מושג היכן נדבק שכן לא היה למיטב ידיעתו באזורים שבהם דווח על הידבקות ולא יצא מצרפת לפני שחלה.

קורונה בצרפת. האם הנגיף הגיע לצרפת מוקדם מכפי שהעריכו תחילה, צילום: רויטרס קורונה בצרפת. האם הנגיף הגיע לצרפת מוקדם מכפי שהעריכו תחילה | צילום: רויטרס קורונה בצרפת. האם הנגיף הגיע לצרפת מוקדם מכפי שהעריכו תחילה, צילום: רויטרס

לפי ד"ר כהן, ראש רפואת החירום בבתי החולים Avicenne ו- Jean-Verdier בסמוך לפריז, החולה הוא גבר בן 43 משכונה צפון-מזרחית לפריז. הסימפטומים עליהם התלונן התגלו כאותם הסימפטומים המאפיינים את הקורונה, ביניהם שיעול יבש, חום וקוצר נשימה. הוא אושפז בבית החולים ב-27 בדצמבר, ארבעה ימים לפני שהשלוחה הסינית של ארגון הבריאות הבינלאומי (WHO) עודכנה על מקרים של דלקת ריאות מגורם לא ידוע שהתגלו בעיר ווהאן בסין.

ד"ר כהן הוסיף כי שני ילדיו של המטופל חלו גם כן, אך אשתו לא דיווחה על  סימפטומים כלשהם. אולם, היא עובדת בסופרמרקט ליד שדה התעופה שארל דה גול, כך שייתכן והיתה במגע עם אנשים שביקרו בסין. היא עצמה ציינה כי לעיתים קרובות נכנסים לחנות לקוחות "שמגיעים ישירות משדה התעופה עדיין עם המזוודות". התהייה כעת היא האם האישה היתה א-סימפטומטית. 

המקרה הזה, כאמור, משנה את התפיסה לפיה חולי הקורונה הראשונים בצרפת אובחנו ב-24 בינואר. שניים מתוכם הגיעו מווהאן והשלישי הוא בן משפחה. אולם, כעת נראה שהנגיף הגיע לצרפת בשלב מוקדם יותר והתגלית הזה עשויה לשנות את ההנחות לגבי אופן ההתפשטות של הנגיף.

עד כה העריכו כי ההדבקות הראשונה באירופה היתה של גרמני שנדבק מסינים שביקרו במדינה בין ה-19 עד ה-22 בינואר.

בדומה, גם בארה"ב נאלצו לשנות את לוח הזמנים המוערך בנוגע להגעת הקורונה. ניתוח לאחר המוות שנערך בקליפורניה מצא שהמוות הראשון הקשור לקורונה במדינה היה כחודש לפני שהעריכו בתחילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות