אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרארי עקפה את ג'נרל מוטורס ופורד: שוויה עומד על 30 מיליארד דולר צילום: גטי

פרארי עקפה את ג'נרל מוטורס ופורד: שוויה עומד על 30 מיליארד דולר

מניית החברה עלתה אתמול ב-7% לאחר שמותג מכוניות הספורט האיטלקי דיווח על תוצאות טובות מהתחזיות לרבעון. המשקיעים סבורים שהמוניטין, המחירים הגבוהים ושולי הרווח הגבוהים יעזרו למניית החברה לצלוח בהצלחה את משבר הקורונה

05.05.2020, 12:11 | שירות כלכליסט
השווי של יצרנית מכוניות הספורט פרארי גבוה עתה יותר משל היצרניות האמריקאיות ג'נרל מוטורס ופורד, לאחר שהשווי של פרארי זינק ביום שישי לסביבות 30 מיליארד דולר. לשם השוואה, במסחר אתמול (ב') שווי השוק של ג'נרל מוטורס עמד על 29.3 מיליארד דולר, ושל פורד ירד ל-19.2 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מניית החברה עלתה אתמול ב-7% לאחר שמותג מכוניות הספורט האיטלקי דיווח על תוצאות טובות מהתחזיות לרבעון. על אף שהחברה נאלצה לסגור במרץ את המפעל שלה באיטליה, היא דיווחה על עלייה של 5% במשלוחי המכוניות במהלך הרבעון ל-2,738. ההכנסות נפלו ב-1% בלבד ל-1.02 מיליארד דולר, זאת בעוד שתחזיות האנליסטים ציפו להכנסות בגובה 852 מיליארד דולר.

השבוע החברה אף פתחה מחדש את המפעלים שלה במארנלו ומודנה באיטליה, והיא צפויה לחזור לייצור מלא כבר ביום שישי הקרוב. עם זאת, החברה הזהירה על ירידה צפויה ברבעון השני בעיקר בשל החולשה בעסקי הפורמולה 1 שלה.

מכונית חדשה של פרארי, צילום: גטי מכונית חדשה של פרארי | צילום: גטי מכונית חדשה של פרארי, צילום: גטי

פרארי אמנם מייצרת 10,000 מכוניות בלבד בשנה, זאת בהשוואה ל-7.7 מיליון כלי הרכב שייצרה ג'נרל מוטורס בשנה שעברה, אך המשקיעים מסתמכים על כך שהמוניטין היוקרתי של החברה, המחירים הגבוהים שהיא גובה ושולי הרווח הגבוהים יעזרו למניית החברה לצלוח את משבר הקורונה בצורה טובה יותר מאשר חברות אחרות.

מחירי מכוניות הספורט של פרארי נעים בין 215 אלף למיליון דולר, כך שהיא שומרת על שולי רווח של 24%, זאת כשאצל מרבית יצרניות הרכב שולי הרווח עומדים על 5%.

פרארי הונפקה ב-2015 על ידי פיאט קרייזלר. בעוד שהשווי שלה שולש מאז ההנפקה, שווי השוק של פיאט ירד מתחת ל-13 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות