אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת המתמחים בראיית חשבון: היוצאים לחל"ת יקבלו עוד 30 ימים לתקופת ההתמחות צילום: שאטרסטוק

לידיעת המתמחים בראיית חשבון: היוצאים לחל"ת יקבלו עוד 30 ימים לתקופת ההתמחות

מתמחי ראיית החשבון שהוצאו לחופשה ללא תשלום בעקבות משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות יוכלו לקבל עוד 30 ימי היעדרות להתמחות מעבר למכסה המותרת. עוד הוחלט כי חלק ממבחני ההסמכה יידחו כדי להקל על הסטודנטים

05.05.2020, 12:40 | עמרי מילמן

 מועצת רואי החשבון הודיעה היום כי מתמחים בראיית חשבון שהוצאו לחופשה ללא תשלום בעקבות משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות, וניצלו כבר את כל 60 ימי החופשה המותרים להם במסגרת ההתמחות שלהם, יוכלו לנצל 30 יום נוספים על חשבון ימי מחלה צבורים.

קראו עוד בכלכליסט

ממועצת רואי חשבון נמסר כי מהלך זה נעשה על מנת לתת מענה למתמחים שהוצאו לחל"ת ומתוך רצון לשמור על רף ההכשרה הנדרש במסגרת ההתמחות בראיית חשבון.

לפי תקנות רואי החשבון, מתמחה בראיית חשבון יכול לנצל עד 30 ימי חופשה ו-30 ימי מחלה לכל שנת התמחות, כלומר 120 ימים במצטבר. ימים אלה נכללים לו במניין ימי ההתמחות (לא כולל חופשת לידה ומילואים). לפי התקנות מתמחה שמימש 120 ימי חופשה ומחלה בהתמחותו, נדרש להשלים את תקופת ההיעדרות הנוספת בסיום ההתמחות.

ראיית חשבון. אפשרות להארכת ההסמכה, צילום: שאטרסטוק ראיית חשבון. אפשרות להארכת ההסמכה | צילום: שאטרסטוק ראיית חשבון. אפשרות להארכת ההסמכה, צילום: שאטרסטוק

עוד החליטה המועצה כי הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת תידחה בשבועיים ותיערך ב-4 באוגוסט, וכי הבחינה בביקורת חשבונות ובעיות ביקורת - תידחה מה-4 באוגוסט ל-24 באוגוסט.

המועצה החליטה עוד כי למרות הדרישה של מרכזי שנת ההשלמה לקבוע מועד נוסף למבחנים, שהובלה על ידי רו"ח שלומי שוב, מהמרכז הבינתחומי הרצליה והאוניברסיטה הפתוחה -  לא יתקיים מועד מיוחד נוסף לבחינות בנושאים: חשבונאות פיננסית מתקדמת, ביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות. כמו כן לא יחול שינוי ברשימת המיקוד לבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת – מועד אביב 2020, המפורסמת באתר האינטרנט של המועצה.

מועצת רואי חשבון כתבה בהודעתה כי היא "ערה לקשיים המתעוררים בימים אלו בפני ציבור הסטודנטים בחשבונאות העתידים לגשת לבחינות המועצה במועדים הקרובים לנוכח משבר הקורונה וההנחיות הנגזרות מכך. עם זאת אחד מתפקידיה של המועצה הינו לפקח על הכשרת רואי החשבון ולערוך בחינות הסמכה שמטרתן לדאוג כי רואי החשבון שיוסמכו יהיו בעלי הרמה המקצועית הנדרשת ממי שעתידים לעסוק במקצוע חשוב זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות