אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד כלל ליו"ר נוה: החלפת המנכ"ל "נובעת מלחץ בעל המניות עליך" צילומים: עמית שעל

ועד כלל ליו"ר נוה: החלפת המנכ"ל "נובעת מלחץ בעל המניות עליך"

במכתב מאשים ששלח נציג העובדים לדני נוה: "אתה הוא זה שמוביל את החלפת יורם נוה כתוצאה מלחץ שמפעיל עליך בעל מניות"; הוועד אף דורש "לקבל ללא דיחוי נוסף את המידע המלא בעניין זה"; אתמול חשף כלכליסט את כוונת דירקטוריון כלל לפעול להחלפת המנכ"ל יורם נוה ברונן אגסי, בכיר מבנק לאומי

05.05.2020, 12:55 | רחלי בינדמן

ועד העובדים של כלל ביטוח החליט להתערב בסכסוך הבכירים ואף בחר צד - לידי כלכליסט הגיע מכתב חריף ששיגר יו"ר ועד עובדי כלל, רוני רז, ליו"ר כלל דני נוה: "מהפרסומים בתקשורת אתה הוא זה שמוביל את מינוי אגסי, וזאת בהמשך ישיר למהלך קודם שניסית לקדם ערב מינויו של מר נוה למנכ"ל, עת העדפת את מר אגסי כמנכ"ל תחת מר נוה (מה שלא קרה בסופו של דבר, לאחר שמר אגסי סירב באותה עת לקבל את התפקיד, וכעת, כך על פי התקשורת, הביע הסכמה לקבל אותו)", כותב רז לדני נוה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול חשף כלכליסט כוונה של דירקטוריון כלל לפעול להחלפת מנכ"ל כלל המכהן, יורם נוה, ולמנות במקומו את רונן אגסי, בכיר בקבוצת בנק לאומי.

מימין: מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה והיו"ר דני נווה, צילומים: עמית שעל מימין: מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה והיו"ר דני נווה | צילומים: עמית שעל מימין: מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה והיו"ר דני נווה, צילומים: עמית שעל

"מהמידע שבידינו עולה, שהובלת המהלך על-ידיך נובעת מלחצים שהופעלו עליך באופן אישי על ידי אחד מבעלי המניות המהותיים בחברה – לחצים שאינם ראויים ובוודאי שאין זה ראוי להיכנע להם. בימים אלו, בהם על פי פרסומים בעיתונות, רשות שוק ההון בודקת את התנהלות בעל השליטה במגדל ביטוח, מר שלמה אליהו, בהחלטות להדיח את יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח, מר ניר גלעד. יפה היה עושה הדירקטוריון בראשותך אם היה עומד על קיום החובה המוחלטת הקבועה בסעיף 106 לחוק החברות, שכל דירקטור יפעיל שיקול דעת עצמאי, לרבות בשים לב לרגולציה החלה באופן ספציפי על חברות ביטוח ושנועדה להבטיח עניין זה".

הוועד, שנמצא במערכת יחסים קרובה וטובה עם יורם נווה, הוסיף כי "הידיעה האמורה זעזעה, בלשון המעטה, את ועד העובדים בקבוצה, אשר נדהם לגלות את האפשרות שמר נוה יוחלף, ועוד יותר נדהם מכך שדירקטוריון כלל כבר סימן את מחליפו של מר נוה. כל זאת, מבלי לשמוע את עמדת הוועד ומבלי להתייעץ עימו, הן בנוגע להחלפת המנכ"ל והן בנוגע לזהות מחליפו (ולמותר לציין, כי אנחנו מתנגדים להחלפת המנכ"ל)".

רז דורש מדני נוה, "לקבל ללא דיחוי נוסף את המידע המלא בעניין זה, לרבות הלחצים שהופעלו עליך, על מנת שוועד העובדים יוכל לכלכל את צעדיו בהתאם".

רז מוסיף עוד במכתב כי "השנתיים שחלפו מאז מינויו של מר יורם נוה לתפקיד, התאפיינו ביציבות של מערכת יחסי העבודה בחברה תוך שיתוף פעולה בין ההנהלה לוועד העובדים, וזאת אחרי שנים ארוכות של חוסר יציבות, אשר הגיעו לשפל בשביתה חסרת תקדים של שבועיים רצופים.

אנו רוצים מאד לקוות (אך ספקנים בהקשר זה) שהמניע לרצון להחליף את מנכ"ל החברה – אשר לפי המידע שבידינו עומד אחד מבעלי המניות, כאמור – אינו מערכת היחסים הטובה שנבנתה על-ידי המנכ"ל ו-ועד העובדים בין ההנהלה הקיימת והעובדים. בשנתיים האחרונות, תחת הנהלתו של המנכ"ל הנוכחי, מר יורם נוה, קיבל ההון האנושי דגש מיוחד, דבר שלא היה שנים רבות בכלל - דבר שהתבטא באופן ישיר בתפוקות של עובדי החברה, במוטיבציה שלהם ובשביעות הרצון שלהם, ולמדנו, אחרי שנים קשות, כי עם ניהול נכון של החברה, ניתן להחזיר עטרה ליושנה".

מדירקטוריון כלל ביטוח ופיננסים נמסר: "דירקטוריון החברה מחוייב אך ורק רק לטובת החברה והשאת תשואות לבעלי מניותיה ומפעיל שיקול דעת עצמאי ואחראי לטובת החברה וכל בעלי העניין שלה כולל עובדיה המסורים של החברה ודוחים על הסף את כל האמירות והרמיזות האחרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות