אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בווטסאפ: בוט בדיקת עובדות על מגיפת הקורונה צילום: שאטרסטוק

חדש בווטסאפ: בוט בדיקת עובדות על מגיפת הקורונה

החברה השיקה אמש שירות חדש בשיתוף עם מכון פוינטר הבינלאומי לבדיקת עובדות שכולל צ'טבוט המקשר בין המשתמשים לבין כ-80 ארגוני בדיקת עובדות בעולם. מאגר המידע של השירות כולל כבר כ-4,000 פריטים שונים שהוכחו כקונספירציות או מידע שקרי

05.05.2020, 14:45 | רפאל קאהאן

ווטסאפ השיקה אמש (ב') שירות חדש בשיתוף עם מכון פוינטר הבינלאומי לבדיקת עובדות שכולל צ'טבוט המקשר בין המשתמשים לבין כ-80 ארגוני בדיקת עובדות בעולם. היוזמה הזו היא חלק ממאמציה של פייסבוק למנוע הפצה של פייק ניוז ומידע שקרי על מגיפת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

משתמש שירצה לוודא מידע כלשהו יוכל להתחבר לצ'טבוט ולשאול את שאלתו ישירות. מאגר המידע של השירות כולל כבר כ-4,000 פריטים שונים שהוכחו כקונספירציות או מידע שקרי. מחקר זה בוצע בכ-74 מדינות בידי מומחי בדיקת העובדות שעובדים בשיתוף עם פוינטר. מאגר המידע של המכון זמין גם דרך אתר עצמאי ובו ניתן לעיין ללא קשר לווטסאפ.

הבוט של ווטסאפ לבדיקת עובדות קורונה הבוט של ווטסאפ לבדיקת עובדות קורונה הבוט של ווטסאפ לבדיקת עובדות קורונה

זאת ועוד, השירות מאפשר למשתמשים להעלות מידע חדש שיועבר לבודקי עובדות כדי לברר את אמינותו. כדי להתחבר לבוט, יש לשמור את המספר הבא ברשימת אנשי הקשר: 1-727-2912606 ולכתוב "hi" בצ'ט. ניתן להתחבר אליו באפליקציה או דרך שירות הווב של ווטסאפ במחשב.

המידע זמין כיום רק באנגלית, אך בווטסאפ עובדים כדי לייצר גרסאות בשפות נוספות. הוא ידבר בקרוב גם בספרדית והינדית, כאשר שפות נוספות צפויות להתווסף בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות