אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות הכבאות תקל על העסקים הקטנים: תדחה את הביקורות לשנה הבאה צילום: כבאות והצלה ישראל

רשות הכבאות תקל על העסקים הקטנים: תדחה את הביקורות לשנה הבאה

גיבשה "חבילת סיוע" הכוללת ביטול אגרות, דחיית תשלומים, תיעדוף עסקים חיוניים ודחיית ביקורות שאינן מסכנות חיים לשנת 2021, בתנאי שהעסקים מחזיקים באישורים מהשנה שעברה. ברשות מעריכים כי מדובר בהקלות מיידיות בשווי מיליוני שקלים

05.05.2020, 15:24 | עמיר קורץ

הרשות הארצית לכבאות והצלה הודיעה היום כי גיבשה "חבילה כלכלית" בשווי הנאמד על ידה במיליוני שקלים לעזרת בעלי עסקים ועצמאים המתמודדים עם משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

רב טפסר דדי שמחי, נציב כבאות והצלה, צילום: אוהד צויגנברג   רב טפסר דדי שמחי, נציב כבאות והצלה | צילום: אוהד צויגנברג רב טפסר דדי שמחי, נציב כבאות והצלה, צילום: אוהד צויגנברג

מדובר במהלך שיצא לדרך לתקופה זמנית בחודש מרץ עם פרוץ משבר הקורונה, אולם בשבועות האחרונים נערכה באגף להגנה מאש עבודת מטה לגיבוש סל הקלות שיימשך עד לסוף שנת 2020.

בין ההקלות של רשות הכבאות שאושרו וכבר החלו להיות מיושמות בשטח: החזר אגרת רישוי לאירועים חד פעמיים שבוטלו בשל הגבלות משרד הבריאות על התכנסות ודחיית תשלום אגרת רישוי עסקים ב -3 חודשים לכלל העסקים הקטנים בישראל, אולמות אירועים ובתי מלון.

בתחום התכנון והבנייה, על מנת לזרז הליכים, יינתן תיעדוף לביקורות גמר בנייה מתוך כוונה להקדים ככל הניתן אכלוס בתים, זאת כאשר מרכזי בדיקת התוכניות חוזרים לעבודה מלאה ולטיפול מהיר בהגשת אישור להיתרי בנייה.

כמו כן, במהלך שנת 2020 לא יתקיימו ביקורות בעסקים בכל דרגות הסיכון המחזיקים באישור סידורי כבאות משנת 2019 והן יידחו לשנת 2021. זאת בהסתמך על הצהרה של האחראי כי מערכות החירום בעסק מתוחזקות ותקינות בהתאם לחוקים, תקנות, תקנים והוראות רלוונטיות. בנוסף יינתן תיעדוף לעסקים חיוניים (בתי מרקחת, סופרים ועוד) בטיפול בנושאי רישוי ותינתן אורכה לביצוע דרישות להשלמת פערים לעסקים שאין להם אישור סידורי כבאות משנת 2019, ככל שאין חשש לסכנה מידית לחיי אדם.

עוד הודיעו ברשות הכיבוי כי ינגישו באופן דיגיטלי שירותים, מה שיקצר הליכים וייעל וישפר את השרות לאזרחים ועסקים. כמו כן יפעל ביתר שאת מוקד שירות טלפוני ארצי חדש שהוקם בחודש מרץ (כוכבית 4964), שיעבוד יותר ימים ושעות מאשר השרות הפיזי שניתן בעבר. המוקד אמור לספק ליווי צמוד בעזרת אנשי מקצוע לפונים לסיוע והדרכה בתחום רישוי עסקים, תשלום אגרות , אישורי אכלוס (טופס 4) ובנייה.

לדברי תת טפסר בועז רקיע, ראש האגף להגנה מאש, תוכנית הסיוע שגובשה תעניק לבעלי עסקים ואזרחים כלים להתמודדות עם המשבר הכלכלי ועם נבכי הביורוקרטיה, תוך כדי, לדבריו, "ניהול סיכונים מושכל אשר מקפיד על קיום סביבה בטוחה מסכנות האש" 

הנציב שמחי הוסיף כי "מדובר בחבילת הטבות מידיות שתקל על תזרים המזומנים של עסקים רבים בעיקר הקטנים המתקשים לשרוד ולצלוח את המשבר. הצלת העסקים הקטנים והבינוניים והשבת האמון של בעליהם, קריטית ליכולתו של המשק להתאושש מהמשבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות