אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרות בממלכה של ברנסון: וירג'ין אטלנטיק תפטר 3,000 עובדים צילום: גטי אימג'ס

משבר הקורונה

צרות בממלכה של ברנסון: וירג'ין אטלנטיק תפטר 3,000 עובדים

חברת התעופה שייסד ריצ'רד ברנסון תפטר שליש מכוח העבודה ותסגור את פעילותה בשדה התעופה גטוויק

05.05.2020, 19:28 | שירות כלכליסט

חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק מתכננת לפטר יותר מ-3,000 עובדים ולסגור את פעילותה בשדה התעופה גטוויק, כך מדווח הגרדיאן הבריטי. המהלך הוא עוד דוגמא לכאוס שבו שרוי ענף התעופה עקב מגפת הקורונה. החברה הודיעה שתיכנס למו"מ של 45 יום עם ועדי העובדים על תוכנית התייעלות.

קראו עוד בכלכליסט

3,150 העובדים שיפוטרו מהווים כמעט שליש מכוח העבודה של החברה, שעומד על 10,000 עובדים. חברות תעופה בכל העולם זועזעו עקב קרקוע הטיסות במהלך משבר הקורונה, שמטיל צל כבד על תוכניותיהן העסקיות. לפני כמה ימים הודיעה בריטיש איירווייז על תוכניותיה לפטר כ-12 אלף עובדים.

המייסד ריצ המייסד ריצ'רד ברנסון | צילום: גטי אימג'ס המייסד ריצ

וירג'ין אמרה שעשויות לעבור שלוש שנים עד שנפח הטיסות יחזור לרמות של 2019, ושהיא נאלצת לפטר עובדים כדי לשרוד. ריצ'רד ברנסון, מייסד החברה, ביקש מממשלת בריטניה חבילת סיוע, אך היא מסרבת להעביר סיוע נפרד לחברות התעופה בנוסף לזה שכבר ניתן לעסקים ככלל.

שיי וייס (Shai Weiss), מנכ"ל וירג'ין אטלנטיק אמר: "על מנת לשמור על עתידנו ולצאת מהמשבר כעסק רווחי ובר קיימא, עכשיו הוא הזמן לפעולה נוספת להורדת הוצאותינו, חיסכון בכסף והגנה על כמה משרות שניתן.

"חיוני שנחזור למצב של רווחיות ב-2021. לאחר אסון התאומים והמשבר הפיננסי העולמי נקטנו בצעדים כואבים דומים, אך למזלנו חברים רבים מהסגל שלנו חזרו אלינו תוך כמה שנים. אנחנו מקווים שאותו הדבר יקרה גם הפעם, אבל זה תלוי במשך המגפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות