אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רקטה מעזה התפוצצה בשטח פתוח באשכול, צה"ל תקף בתגובה צילום: רויטרס

רקטה מעזה התפוצצה בשטח פתוח באשכול, צה"ל תקף בתגובה

אחרי יותר מחודש ללא שיגורים מהרצועה, רקטה התפוצצה בשטח פתוח סמוך ליישוב במועצה האזורית אשכול. לא נשמעה התרעה ביישובים ולא ידוע על נפגעים או נזק. בתגובה לירי: צה"ל תקף שלוש עמדות צבאיות של חמאס בצפון הרצועה

06.05.2020, 07:21 | יואב זיתון ומתן צורי, ynet
שיגור מעזה, אחרי יותר מחודש של שקט: רקטה שוגרה הלילה (בין שלישי לרביעי) מרצועת עזה והתפוצצה בשטח פתוח סמוך ליישוב במועצה האזורית אשכול. זמן קצר לאחר שיגור הרקטה, תקפו טנקים של צה"ל שלוש עמדות צבאיות של חמאס בצפון הרצועה. בצה"ל ציינו כי "התקיפות בוצעו בתגובה לירי הרקטה ששוגרה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר". לא ידוע על נזק או על נפגעים.

לא נשמעה התרעת צבע אדום ביישובים בעקבות הירי ובצה"ל ציינו כי "כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה בשטח פתוח וביישומון בלבד".

בסוף חודש מרץ האחרון שוגרה רקטה אחת מרצועת עזה לשטח ישראל. אותה רקטה התפוצצה בשטח פתוח ולא היו נפגעים או נזק. עם זאת, באותו מקרה, נשמעו התרעות צבע אדום בשדרות וביישובים איבים ואור הנר. כשעה וחצי לאחר מכן תקפו כלי טיס וטנק עמדות צבאיות ותשתית ששימשה לפעילות תת-קרקעית של חמאס. בצה"ל ציינו אז כי התקיפות בוצעו בתגובה לירי הרקטה.

ארכיון, צילום: רויטרס ארכיון | צילום: רויטרס ארכיון, צילום: רויטרס

בתחילת אותו חודש זוהה שיגור כושל משטח רצועת עזה, שנפל בשטח הרצועה. בדובר צה"ל אמרו אז כי כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה ביישומון ובשטח פתוח בלבד.

האירוע התרחש מספר ימים בודדים לאחר סבב ההסלמה האחרון בדרום, אז שיגר הג'יהאד האיסלאמי כ-100 רקטות לעבר יישובי עוטף עזה, שדרות, נתיבות ואשקלון.

בתגובה לירי הרקטות, תקף צה"ל עשרות יעדים של הג'יהאד האיסלאמי בסוריה וברצועת עזה, בזמן שחמאס נמנע מלהתערב בסבב הלחימה. היעדים העיקריים שהותקפו היו אתרים של הג'יהאד האיסלאמי לייצור אמל"ח. סבב הלחימה האחרון, שהחל בעקבות תיעוד פינוי של גופת מחבל שניסה להטמין מטען חבלה בגבול הרצועה, הסתיים לאחר יומיים.

יממה לאחר שהסתיים סבב הלחימה בפברואר, אמר דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, אבו חמזה, כי "זהו לא הסבב האחרון עם הכיבוש. כל פעילות ההתנגדות, בכל מקום ובכל זמן, היא חוקית ונשענת על תמיכה עממית וקונצנזוס בקרב ההתנגדות". הוא אמר כי כלל הפלגים ברצועה - כולל חמאס - היו מתואמים עם הארגון במהלך ההסלמה, והוסיף: "משוואת ההפצצה תיענה בהפצצה, ודם ייענה בדם - התקבעה".

בתחילת החודש שעבר שיגר מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר מסר מאיים לישראל ולפיו אם יווצר מחסור במכשירי הנשמה ברצועת עזה בצל הקורונה, תהיה הסלמה. "כשנצטרך מכשירי הנשמה, אני אומר לבנט - אנחנו נגרום לכך שיהיו שישה מיליון ישראלים שלא יוכלו לנשום", אמר אז סינוואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות