אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן חצתה את רף ה-100 אלף נדבקים בקורונה צילום: AFP

דיווח שוטף

איראן חצתה את רף ה-100 אלף נדבקים בקורונה

טראמפ: אנשים ימותו, אבל אמריקה חייבת להיפתח; מספר המתים הכולל בארה"ב כבר חצה את רף ה-70 אלף; ברזיל: 600 מקרי מוות מקורונה נרשמו ביממה האחרונה; גרמניה: הממשלה והמחוזות סיכמו על הקלה בהגבלות הקורונה; אפידמיולוג בבריטניה שייעץ לממשלה התפטר לאחר שהפר את הסגר

06.05.2020, 13:14 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

13:10 - איראן חצתה את רף ה-100 אלף נדבקים בקורונה

 

מניין הנדבקים בקורונה באיראן עלה ל-101,650 - עלייה של 1,680 חולים ביממה. בכך חצתה המדינה לראשונה את רף ה-100 אלף חולים, אולם יש המעריכים כי נתוני האמת על המחלה באיראן גבוהים עוד יותר. מניין המתים במדינה עלה ל-6,418 - עלייה של 78 ביממה. אתמול נרשמה עלייה של 1,323 בחולים המאובחנים, ו-63 בני אדם מתו מהמחלה.

 

חולה קורונה בטהרן, צילום: AFP חולה קורונה בטהרן | צילום: AFP חולה קורונה בטהרן, צילום: AFP

 

11:15 - טראמפ: אנשים ימותו, אבל אמריקה חייבת להיפתח

 

דונלד טראמפ הודה שיהיו אמריקנים שישלמו בחייהם את המחיר על פתיחת הכלכלה, אך הדגיש שאמריקה "חייבת להיפתח". הנשיא הגיע הלילה לביקור במפעל לייצור מסכות בפיניקס באריזונה - הנסיעה הראשונה שלו מחוץ לוושינגטון מאז הטלת הסגר.

כשטראמפ נשאל אם הסרת ההגבלות על שמירת המרחק, ופתיחת הכלכלה, יובילו למספר גבוה יותר של מתים השיב הנשיא: "יכול להיות שיהיו כמה. בגלל שלא תהיו כלואים בדירה או בבית או איפה שזה לא יהיה. אני לא אומר שהכול מושלם. האם יהיו אנשים שייפגעו בצורה קשה? כן. אבל אנחנו חייבים לפתוח את המדינה שלנו, ולעשות את זה בקרוב". לפני שיצא לאריזונה אמר טראמפ שאזרחי ארה"ב "צריכים להתייחס לעצמם בתור לוחמים".

עד כה מתו יותר מ-70,000 אמריקנים מנגיף הקורונה, וההערכה היא שעוד עשרות אלפים ימותו. לפי תחזית מעודכנת שפורסמה השבוע עד אוגוסט יגיע מספר המתים בארה"ב ל-135,000 - בגלל ההקלות בהגבלות. בבית הלבן הטילו ספק בתחזית הזאת.

טראמפ, צילום: אי פי איי טראמפ | צילום: אי פי איי טראמפ, צילום: אי פי איי

10:30 - אפידמיולוג בבריטניה שייעץ לממשלה התפטר לאחר שהפר את הסגר

אפידמיולוג, ששימש כיועץ לממשלה הבריטית בנושאי התגובה להתפרצות הקורונה, נאלץ להתפטר לאחר שנחשף כי הפר בעצמו את חוקי הסגר.

ניל פרגוסון, מרצה באיפריאל קולג' בלונדון, התפטר מתפקידו כראש ועדת הייעוץ המדעית למצבי חירום (SAGE) שהייתה בעלת תפקיד מרכזי בעיצוב המדיניות הממשלתית בתגובה למשבר הקורונה. הסיבה להתפטרות היא חשיפה בעיתון הדיילי טלגרף לפיה פרגוסון אירח בביתו פעמיים מכרה בת 38, זאת בניגוד להגבלות שחייבו את תושבי הממלכה לצאת הבית רק לצרכי קניית מזון, התעמלות , ביקורים אצל רופא ואם אינם יכולים לעבוד מהבית. "אני מודה שהיתה פה טעות שיקול הדעת ונקטתי בפעולה הלא נכונה. לפיכך, התפטרתי מתפקידי בוועדה", מסר פרגוסון בהצהרה.

ניל פרגוסון , צילום: BBC ניל פרגוסון | צילום: BBC ניל פרגוסון , צילום: BBC

9:30 - גרמניה: הממשלה והמחוזות סיכמו על הקלה בהגבלות הקורונה

 

ממשלת גרמניה ומדינות המחוז סיכמו על הקלה בהגבלות שהוטלו בעקבות מגפת הקורונה ועל פתיחה מחדש של מקומות במתחם הציבורי. לפי טיוטת ההסכמות, כל מחוז יחליט עצמאית על פתיחה הדרגתית של אוניברסיטאות, בתי מלון ומקומות בילוי ופנאי שבשטחו.

 

3:50 - ארה"ב: 2,333 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה

 

2,333 בני אדם שנדבקו בנגיף הקורונה מתו בארה"ב ביממה האחרונה. כך עולה מנתונים שפרסמה אוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבמרילנד, אשר דיווחיה סביב על התפשטות נגיף הקורונה בארה"ב נחשבים אמינים. אתמול מתו בארה"ב רק 1,015 בני אדם מהנגיף - המספר הנמוך שם זה חודש. מספר המתים הכולל בארה"ב כבר חצה את רף ה-70 אלף ועומד כעת על 71,022. אתמול עמד המספר על 68,689. במקביל, מספר הנדבקים עומד על יותר ממיליון ו-200 אלף בני אדם.

 

מסעדה בג מסעדה בג'ורג'יה | צילום: רויטרס מסעדה בג

2:33 - ברזיל: 600 מקרי מוות מקורונה נרשמו ביממה האחרונה

 

משרד הבריאות הברזילאי מסר כי ביממה האחרונה נרשמו 600 מקרי מוות מנגיף הקורונה, מה שמעלה את מניין המתים במדינה הדרום-אמריקנית ל-7,921. מדובר בעלייה של 8.2% בשיעור המתים מהנגיף במדינה, ביחס לאתמול, אז עמד מספר המתים על 7,321. עם זאת, סגן שר הבריאות הברזילאי מסר כי ייתכן שלא כל 600 מקרי המוות שדווחו אירעו ביממה האחרונה. משרד הבריאות המקומי מסר עוד כי ביממה האחרונה אובחנו 6,935 חולי קורונה חדשים. מספר הנדבקים הכולל בברזיל עומד על 114,715. מספרי המתים הנדבקים בברזיל הם הגבוהים ביותר מבין מדינות דרום אמריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות