אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת איגוד ערים שרון כרמל אישרה: ניטור קבוע יתבצע על גבי אסדת לווייתן צילום: אלבטרוס

מועצת איגוד ערים שרון כרמל אישרה: ניטור קבוע יתבצע על גבי אסדת לווייתן

ההסכם גובש בין האיגוד לנובל אנרג'י, כך שתוצב מערכת לניטור של פליטות גם ומערכת מטאורולוגיה על גבי האסדה. האיגוד יקבל את הנתונים הגולמיים בזמן אמת

06.05.2020, 17:37 | ליאור גוטמן

מליאת מועצת איגוד ערים שרון כרמל אישרה ניטור קבוע על גבי אסדת הפקת הגז של לווייתן. ההסכם גובש בין האיגוד לנובל אנרג'י, כך שתוצב מערכת לניטור רציף של פליטות וגם מערכת מטאורולוגיה על גבי האסדה, וזאת עד 8 חודשים מהחתימה. המפרט הטכני של מערכת הניטור יועבר להתייחסות האיגוד טרם התקנתה על מנת שתתאים להנחיות הממונה על מערך ניטור אוויר הארצי של משרד הגנת הסביבה.

קראו עוד בכלכליסט

איגוד ערים שרון כרמל מייצג כ-700 אלף תושבים ב-18 רשויות מקומיות, והוא מפעיל מערך ניטור שמודד את איכות האוויר מתחנות הכוח של חברת החשמל (אורות רבין בחדרה וחגית באזור יקנעם), אסדת לווייתן, מרכזי תחבורה ותעשיות שונות. עפ"י ההסכם עם נובל אנרג'י, האיגוד יקבל את הנתונים הגולמיים בזמן אמת.

אסדת קידוח לווייתן, צילום: אלעד גרשגורן אסדת קידוח לווייתן | צילום: אלעד גרשגורן אסדת קידוח לווייתן, צילום: אלעד גרשגורן

י ו"ר האיגוד, אסיף איזק: "הניטור על גבי אסדת לווייתן יבוצע על אף שלא הוגדר בהיתר הפליטה של האסדה או בחוק המחייב את נובל אנרג'י לעשות כן. מכאן גודל ההישג של הסכם זה, אשר יאפשר ביצוע ניטור ופרסום נתוני איכות האוויר על גבי האסדה. בכך נבטיח שמירה קפדנית עוד יותר על איכות הסביבה ואיכות חיי התושבים".

ביני זומר, סגן נשיא לעניינים אזוריים בנובל אנרג'י: "אנו מחוייבים להמשיך לעבוד עם איגוד ערים שרון כרמל כדי לשקף לציבור את הנתונים והעובדות כמו גם להמשיך ולספק למשק בישראל גז טבעי בבטיחות ואמינות. ככל שהשימוש בפחם בתחנת הכח בחדרה יפחת השימוש בגז טבעי יגדל, ותושבי אזור חוף הכרמל ייהנו מאוויר יותר נקי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות