אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק החיתום משלם את מחיר המשבר: נפילה של 81% ברווחי פועלים אי.בי.אי צילום: יורם אשהיים

שוק החיתום משלם את מחיר המשבר: נפילה של 81% ברווחי פועלים אי.בי.אי

דוחות הרבעון הראשון של חברת החיתום פועלים איביאי חושפים הפסדי השקעות גבוהים שגררו ירידה חדה ברווח הנקי ל-824 אלף שקל בלבד; הרווח התפעולי נפל ל-535 אלף שקל, לעומת 6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל; החברה מציינת: "שוק ההנפקות שבו פעילה החברה חווה החל מחודש מרץ השנה האטה משמעותית, נוכח התפשטות וירוס הקורונה - האטה זו נמשכה גם בחודש אפריל "

07.05.2020, 09:17 | רחלי בינדמן

המכה הקשה שספג ענף החיתום בחודש מרץ בעקבות הקפאת ההנפקות בבורסה משתקפת היטב בדוחות פועלים אי.בי.אי חיתום- שסכמת את הרבעון עם נפילה של 81% בשורת הרווח הנקי.

קראו עוד בכלכליסט

פועלים אי.בי.אי מציגה בשורה התחתונה של דוחות הרבעון הראשון רווח נקי של 824 אלף שקל בלבד, בהשוואה לרווח של 4.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019 ושל 27 מיליון שקל ב-2019 כולה. ההכנסות אמנם יותר מהכפילו את עצמן ברבעון ועמדו על 12.3 מיליון שקל לעומת 5.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה, אך הרווח בשורה התחתונה נחתך בשל הפסדי השקעות בסכום כולל של 3.5 מיליון שקל  - ברבעון הראשון של 2019 לא נרשמו כלל הפסדי השקעות.

כמו כן נרשמו לחברה הפסדי השקעות בזיקה לפעילות חיתום (קרי ניירות ערך שנרכשו במסגרת התחייבות חיתומית או במסגרת הנפקה שפועלים איביאי נטלה בה חלק) בהיקף של 3.6 מיליון שקל לעומת רווחי השקעות בזיקה לפעילות חיתום בגובה 7.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה. בשורת הרווח התפעולי מציגה פועלים אי.בי.אי סכום של  535 אלף שקל, לעומת רווח תפעולי של 6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

דובר בדוחות מקוצרים בלתי מבוקרים במסגרת ההקלות לחברות קטנות שנסחרות בבורסה. חברת החיתום שנשלטת על ידי בית ההשקעות IBI ובנק הפועלים הודיעה לפני שבועיים כי נוכח ההשפעה השלילית של מגיפת הקורונה על שוק ההון ועל שוק ההנפקות הוחלט לבצע קיצוץ של בין 25% ל-50% בשכר העובדים שיהיה בתוקף ברבעון השני של השנה - הצעד צפוי להוביל לחיסכון של 530 אלף שקל ברבעון. 

בדוחות הכספיים מציינת פועלים אי.בי.אי בהקשר זה: "שוק ההנפקות שבו פעילה החברה חווה החל מחודש מרץ השנה האטה משמעותית נוכח התפשטות וירוס הקורונה. האטה זו נמשכה גם בחודש אפריל ושוררת גם במועד החתימה על דו"ח זה. לחברה אין יכולת לאמוד את המועד בו ישוב שוק ההנפקות לפעילות סדירה כמו גם את היקף הפגיעה שתחול בו". 

עופר גרינבאום מנכ"ל משותף בפועלים אי.בי.אי , צילום: יורם אשהיים עופר גרינבאום מנכ"ל משותף בפועלים אי.בי.אי | צילום: יורם אשהיים עופר גרינבאום מנכ"ל משותף בפועלים אי.בי.אי , צילום: יורם אשהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות