אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קומרה מכרה אחזקות של הקרן הראשונה שלה ב-80 מיליון דולר צילום: מאיר כהן

פרסום ראשון

קומרה מכרה אחזקות של הקרן הראשונה שלה ב-80 מיליון דולר

כל הכסף שהתקבל יעבור למשקיעי הקרן הראשונה וישמש כמעין אקזיט ראשוני. מעתה קומרה תנהל את האחזקות של הקרן החדשה לצד האחזקות של קומרה 1

07.05.2020, 10:44 | מאיר אורבך
קרן הצמיחה הישראלית קומרה קפיטל מכרה אחזקות של חברות פוטרפוליו בקרן הראשונה שלה ב-80 מיליון דולר לקבוצת StepStone. על פי פוסט שפירסם, ארז שחר שותף מנהל בקרן באתר החברה, כל הכסף שהתקבל יעבור למשקיעי הקרן הראשונה וישמש עבורם כמעין אקזיט ראשוני. לצורך המכירה הקימה קומרה קרן חדשה אשר כוללת את כל האחזקות שנמכרו ל- StepStone. כאשר מעתה קומרה תנהל את האחזקות של הקרן החדשה לצד האחזקות של קומרה 1.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות המכירה קומרה תמשיך להחזיק נתחים משמעותיים בכל החברות שמניותיהן נמכרו. בין החברות שהקרן מכרה אחזקות שלהן ניתן לציין: Fiverr, JFrog, AppsFlyer, Riskified Minute Media

למעט פייבר שהנפיקה את מניותיה כל החברות האחרות הן חברות פרטיות שקומרה היא אחת המשקיעות המובילות בהן. בפוסט שפירסם ארז שחר שותף בקומרה באתר של החברה הוא מספר שמטרת המכירה היתה ליצור נזילות למשקיעי הקרן הראשונה.

על פי הפוסט, הקרן ניהלה הליך תחרותי בין מספר קרנות שלבסוף נבחרה קבוצת StepStone. ארז מדגיש שללא קשר למכירה הקרן מתכוונת לשמור על קשר צמוד עם חברות הפורטפוליו שלה ולתמוך בהן דרך הקרן החדשה שהוקמה עבור הרוכשת וגם דרך קומרה 1.

ארז שחר מנהל בקרן קומרה קפיטל, צילום: מאיר כהן ארז שחר מנהל בקרן קומרה קפיטל | צילום: מאיר כהן ארז שחר מנהל בקרן קומרה קפיטל, צילום: מאיר כהן

קומרה קפיטל גייסה את הקרן הראשונה בשנת 2013 והיא ניהלה 100 מיליון דולר לדברי שחר הם גייסו את הקרן הראשונה להשקעה בחברות צמיחה עוד כשלא היה בארץ ברור אם יש מספיק חברות צמיחה בישראל. שחר מציין בפוסט שלו שזה היה תהליך ארוך שנע בין שתי יבשות כאשר כל המשתתפים עשו זאת בעבודה מהבית.

מימין: בועז דינטי, ארז שחר, דניאל סלוצקי וסיון שמרי דהן. שותפים בקומרה קפיטל, צילום: יחצ מימין: בועז דינטי, ארז שחר, דניאל סלוצקי וסיון שמרי דהן. שותפים בקומרה קפיטל | צילום: יחצ מימין: בועז דינטי, ארז שחר, דניאל סלוצקי וסיון שמרי דהן. שותפים בקומרה קפיטל, צילום: יחצ

בשנים האחרונות עקב מיעוט בהנפקות ציבוריות קרנות רבות מחפשות דרכים להנזיל את האחזקות שלהן בחברות פורטפוליו וותיקות ולהרוויח מעט מהשווי הרב לו הן זוכות. חלק נכבד מהקרנות מכרו אחזקות בחברות לקרנות הון סיכון אחרות כך במקרה של קרן ג'נסיס שמכרה את מרבית אחזקות הקרן הרביעית שלה במאות מיליוני דולרים לקרן אינסייט. גם חברות סטארט אפ אחרות מכרו אחזקות של משקיעים אחרים למשקיעים פרטיים של שלבים מאוחרים מתוך מטרה ליצור להן אקזיט עוד לפני מכירה או הנפקה.

קומרה קפיטל מנהלת כיום שתי קרנות של כ-250 מיליון דולר בסהכ. שותפי הקרן כוללים לצד שחר את בועז דינטי, סיון שמרי-דהן ודניאל סלוצקי שהוא גם סמנכל הכספים של הקרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות