אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכל משבר קיימות הזדמנויות, החכמה היא לתפוס אותן בזמן צילום: שאטרסטוק

בכל משבר קיימות הזדמנויות, החכמה היא לתפוס אותן בזמן

משבר הקורונה שנכנס לחיינו, מאתגר ומחייב אותנו להתאים את עצמנו למציאות אישית ומקצועית חדשה. גם בהיבט הכלכלי, כאשר השווקים שרויים באי-ודאות מתמשכת, זו הזדמנות לבחון מחדש את תיקי ההשקעות, ולהתמקד בסקטורים אלטרנטיביים המפגינים יציבות לאורך זמן, והינם בעלי פוטנציאל לרווחיות עתידית, ובראשם – סקטור הנדל"ן המניב למגורים

07.05.2020, 17:01 | בשיתוף iintoo

רובנו ככולנו לא אוהבים חוסר ודאות, והדבר נכון במיוחד להיבט הכלכלי של חיינו. השינויים המהירים השפיעו על כל היבט בחיים שלנו, אם ברמה האישית, בקריירה, בהכנסות וכמובן על תיק ההשקעות שלנו. אין דבר המתנהל ממש כפי שהיה בעבר. לכן, דווקא עכשיו, כדאי לחשב מסלול השקעה מחדש ולשים לב לענף הנדל"ן המניב למגורים בארה"ב המגלה יציבות מרשימה גם בזמנים הנוכחיים, ומייצר הכנסה פסיבית למשקיעים שהשכילו להשקיע בו לפני הטלטלה בשווקים. זאת ועוד, בניתוח של משברי עבר כמו בשנת 2008 ואפילו בשנת 2001 ("בועת הדוט.קום"), נגלה שסקטור הנדל"ן המניב למגורים רק מחזק את מעמדו כאפיק השקעה מרכזי ויציב לגיוון תיק ההשקעות. עמדה זו מקבלת גיבוי משורה של מחקרים המצביעים על תחזית לקפיצה מחודשת, באופן שאמור להשפיע על ניהול תיק ההשקעות שלנו ועל ההשקעות בנדל"ן בפרט.

בכל משבר אפשר למצוא הזדמנויות חדשות, צילום: iintoo בכל משבר אפשר למצוא הזדמנויות חדשות | צילום: iintoo בכל משבר אפשר למצוא הזדמנויות חדשות, צילום: iintoo

 

אל תאמרו "איך לא ראיתי את ההזדמנות?"

הכרות מוקדמת של מאפייני שוק הנדל"ן האמריקאי על תתי השווקים בו, מהווה כיום יתרון למציאת הזדמנויות השקעה אטרקטיביות למדי. לראייה, משקיעים שהספיקו לגוון ולהשקיע בנדל"ן מניב בזמן ששוק ההון עוד היה בשיאו, עשו בדיעבד החלטה נבונה, שכן זהו חלק מתיק ההשקעות שממשיך להפגין הכנסות יציבות. לכן, אין פלא שאנחנו מוצאים משקיעים וגופים מוסדיים שמחפשים את ההזדמנויות שעולות מתוך המשבר, לגיוון השקעותיהם באפיק זה.

בימים אלו, גופים מובילים בתחום הנדל"ן בארה"ב ומשקיעים כאחד מפנים זרקור לסקטור הנדל"ן המניב מסוג Multifamily – מקבצי דיור בשכירות - ובפרט נכסים המיועדים לאוכלוסיות עם הכנסה בינונית, או לנכסים השייכים לקטגוריית דיור בר השגה הזכאים לסבסוד מטעם רשויות השיכון המקומיות.

"מהיום שהקמנו את החברה ראינו את הצורך לפתוח לציבור הזדמנויות השקעה איכותיות בסקטור שעד לאחרונה היה שמור לבעלי ממון והגופים המוסדיים בלבד” אומר ערן רוט, מייסד iintoo, "כיום, אנחנו מאמינים יותר מתמיד בסקטור ההתמחות שלנו - נדל"ן מניב בארה"ב.

בהשקעות נדל"ן באמצעות גוף שלישי, חשוב לראות שקיימת עירנות למצב השוק וכי ההשקעות מתאימות לרוח התקופה. במקרה של נדל"ן מניב מסוג Multifamily קיימת יציבות מובנית, גם בעיתות משבר, אך בתוך הסקטור ישנן הזדמנויות השקעה שהופכות ליותר רלוונטיות מאחרות לנוכח התקופה. לדוגמה: לאחרונה גייסה iintoo השקעה בפורטפוליו בן 7 נכסים בשיקגו, אילינוי בארה"ב, המונה כ 92 יחידות דיור מאוכלסות אשר כ- 80% משכר הדירה בהן מסובסד על ידי רשות השיכון בשיקגו (CHA), על פי תקנת הדיור Section-8, הזוכה בימים אלו גם לסיוע פדראלי.

בתור החברה הגדולה בתחומה, עם פורטפוליו ענף וקהילה גלובלית המונה כ- 200,000 משקיעים, אנו מנצלים את הידע שצברנו לשם איתור והנגשת נכסי Multifamily איכותיים וראויים לגיוון תיק ההשקעות. יצרנו מרחב השקעה בטוח שבו משקיעים פרטיים שחושבים על גיוון עם נדל"ן ולא יודעים איך או מתי להיכנס, יכולים להשקיע בנכסי Multifamily ברחבי ארה"ב במגוון מסלולים, אם בהשקעה פרטית ישירות בנכס ואם באמצעות קרן נדל״ן עם ביטוח במסגרת תשקיף*. למעשה, בכל עת, המשקיעים בקהילה יכולים לבחור מבין מגוון השקעות נדל"ן בארה"ב שנבחנו בקפידה, הצפויות לייצב את תיק ההשקעות ולייצר הכנסה פסיבית, הכה חשובה כעת. וכל זאת החל מ- $25,000 דולר בלבד".

הצטרפו לקהילת המשקיעים של iintoo ללא התחייבות, ותהנו מגישה ישירה להשקעות מניבות ויציבות – לחץ/י להרשמה >>

 

 

Multifamily – הסקטור שרלוונטי יותר מתמיד

מניתוחים עדכניים שנעשו עולה כי סקטור ה- Multifamily צפוי לצלוח את המשבר הנוכחי בהצלחה הודות למספר סיבות מרכזיות:

סיוע ממשלתי חסר תקדים: באחרונה אישר הסנאט בארה"ב להזרים 2 טריליון דולר לייצוב המשק האמריקאי, וכולל הקלות משמעותיות שינתנו ליזמים ולדיירים של Multifamily. במסגרת חקיקה חדשה, היזמים והדיירים בסקטור זה שלקחו הלוואות לצורך רכישת הנכס/ים מבנקים פדראליים ושילמו את תשלומי ההלוואה באופן סדיר עד תחילת חודש פברואר 2020, מקבלים דחייה של תשלומי החוב העתידיים, במידה וחלילה ייקלעו לקשיים תזרימיים.

ריבית אפסית: מהלך חשוב נוסף הוא הרתמות הבנק הפדראלי שהזדרז להוריד את הריביות לאפס כאמצעי לתמוך בפעילות המשק ובדומה לתקופה שלאחר המשבר הכלכלי של שנת 2008. באופן מסורתי, ריבית נמוכה תורמת למאזני הבנקים, מעודדת את שוק המימון וההשקעות, ומתמרצת השקעות מניבות בשוק הנדל"ן וכך צפוי לקרות גם הפעם, ובפרט בנכסי Multifamily. הורדת הריבית לאפס תביא ככל הנראה להפחתת תשלומי החוב בטווח הקצר ואילו בטווח הארוך תהיה הפחתה של שיעורי ההיוון של הנכסים ובכך נכסים אלו יהפכו לאטרקטיביים למימון מחדש או למימוש.

יציבות היסטורית במשבר: נתונים היסטוריים מצביעים על כך שסקטור ה- Multifamily בלט ביציבות שלו גם במשברי עבר קשים, על רקע האילוץ של רבים לעבור למגורים בשכירות נמוכה יותר. בנוסף על כך, מאחר והנכסים מאוכלסים בתפוסה גבוהה תמורת דמי שכירות, גם אם קיימת נטישה מסוימת בהם, היא אינה משפיעה על הביצועים הכוללים של הפרויקט המאוכלס בצפיפות יחסית.

הכוח עבר מהמוכרים לקונים: משבר הקורונה הוביל לכך שעצירה מסוימת של הביקושים עכשיו, מגדילה את הפוטנציאל למציאת השקעות מניבות. אם נוסיף על כך את מרכיב התמריצים והריביות הנמוכות אשר יובילו להמרצת שוק הנדל"ן, לא מן הנמנע כי בטווח הבינוני-ארוך נחזה בצמיחה גבוהה של סקטור ה- Multifamily אף יותר מבעבר.

במוקד, מבין נכסי ה- Multifamily הקיימים המיועדים להשבחה ולמימוש, כדאי לשים לב במיוחד לאלה מסוג B ו- C. בימים אלה הם בעלי ביקוש גבוה בקרב השוכרים ולאטרקטיביים להשקעה. נדמה שהדבר נכון במיוחד כעת, על רקע המשבר המתחולל.

הזדמנות בשוק הנדל"ן , צילום: שאטרסטוק הזדמנות בשוק הנדל"ן | צילום: שאטרסטוק הזדמנות בשוק הנדל"ן , צילום: שאטרסטוק

 

 זה הזמן לחשוב על ההזדמנות בשוק הנדל"ן

בהסתכלות קדימה עלינו ללמוד מעתות משבר קודמות ולגוון את תיק ההשקעות בהשקעות אלטרנטיביות, כדוגמת נדל"ן ואחרות, אשר כאמור, ממשיכות להפגין יציבות גם כאשר השווקים בטלטלה. עלינו להבין שההטרוגניות של סקטור הנדל"ן האמריקאי, צופנת עבורנו הזדמנויות רבות שכדאי לנו לקחת אותן בחשבון בניהול התיק בימים סוערים אלה. לבסוף, עלינו לזכור שכיום יש לכל אחד ואחת מאיתנו אפשרות לעשות זאת עם גוף מתמחה, כדוגמת iintoo, שלו היכרות מעמיקה עם השוק ומאפייניו הרבים, על מנת לגוון את תיק ההשקעות באופן מושכל ומגודר.

הצטרפו לקהילת המשקיעים של iintoo ללא התחייבות, ותהנו מגישה ישירה להשקעות מניבות ויציבות – לחץ/י להרשמה >>

 

   

אין באמור לעיל כדי להוות הצעה לציבור או הזמנה להשקעה, הבטחת תשואה או החזר קרן או סכום השקעה או הבטחה להצטרפות להשקעה כלשהי, אלא הצגה כללית של אפשרות הצטרפות למאגר המשקיעים של אינטו. הצעת ניירות ערך לציבור נעשית אך ורק על פי תשקיף הקרן ודוח הצעת מדף הכולל/ים את המידע הכולל והמחייב להשקעה בקרן.

לקריאת עותק מהתשקיף, דו"ח הצעת המדף ודיווחי השותפות, שעל פיהם נעשית ההצעה, ראה באתר הדיווחים של רשות ניירות ערך בכתובת:  https://www.magna.isa.gov.il/

השקעות פרטיות בתאגידים מקבוצת אינטו מתבצעות במסגרת הצעה פרטית המוגבלת ל- 35 ניצעים (למעט משקיעים מסווגים) ובפטור מפרסום תשקיף בהתאם לסעיף 15 לחוק

ניירות ערך, תשכ"ח-1968.

 

*ביטוח – גבולות הכיסוי הביטוחי הנם שיעור מסך ההשקעות הכוללות שבוצעו על פי פוליסת הביטוח. מודגש כי לא ניתן להתחייב מראש כי יתקבלו החזרים על מלוא סכומי ההפסדים ככל שיהיו, וכיסוי מלוא ההפסדים מותנה בתנאים המפורטים בתשקיף (לגבי הצעות לפי התשקיף) או בפרטי ההצעה (לגבי הצעות שאינן במסגרת תשקיף). במסגרת הפירוט האמור, יינתנו פרטים אודות המנגנון הביטוחי, לרבות סכום הכיסוי הביטוחי (27% מכלל ההשקעות המבוטחות בפוליסה), מגבלות המנגנון והתנאים להבטחת הקרן.

קבוצת אינטו, לרבות עובדיה אינם מבטחים או סוכני ביטוח, והם אינם מציעים שירותי ביטוח, ייעוץ או מידע למשקיעים קיימים או חדשים. הביטוח מסופק ל Iintoo epiic GP LLC (ומבוצע באמצעות Cobbs Allen, מתווך ביטוח מורשה) על ידי Everest Insurance, בכפוף לכל התנאים וההגבלות התקפים בפוליסת הביטוח, כחלק ממסלול epiic להגנה על סכומי ההשקעה כמפורט בתשקיף זה. חברת הביטוח אינה מעורבת בהנפקה על פי תשקיף זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות