אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס נסוגה מרכישת ההלוואה שהעמיד לאומי לדלק צילום: עמית שעל

הפניקס נסוגה מרכישת ההלוואה שהעמיד לאומי לדלק

בחברת הביטוח החליטו שהרכישה לא מתאימה לגוף מוסדי, למרות שמדובר בהזדמנות עסקית טובה; לאחר הפסקת המגעים הודיעה רשות שוק ההון להפניקס על התנגדותה לעסקה; הבנק מנהל משא ומתן עם שני גורמים אחרים שמעוניינים לרכוש את ההלוואה של 100 מיליון שקל שהעמיד לקבוצת דלק

07.05.2020, 18:36 | גולן חזני
חברת הביטוח הפניקס נסוגה מרכישת ההלוואה של 100 מיליון שקל שהעמיד בנק לאומי לקבוצת דלק.

קראו עוד בכלכליסט

בסביבת הפניקס אמרו כי הגיעו למסקנה שעסקה כזו היא מורכבת ולא מתאימה לדנ"א של גוף מוסדי, למרות שהיא מהווה הזדמנות עסקית טובה. מדובר למעשה לא בהלוואה אלא בקו אשראי שהועמד לדלק.

עוד נודע לכלכליסט כי במהלך היום, לאחר שהמגעים עם לאומי הופסקו, יצרו אנשי רשות שוק ההון קשר עם הפניקס והודיעו כי יתנגדו לרכישת ההלוואה מסיבות שונות.

מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, צילומים: רון קדמי, שאול גולן מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן | צילומים: רון קדמי, שאול גולן מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, צילומים: רון קדמי, שאול גולן

לאומי מנהל בשעה זו משא ומתן עם שני גורמים אחרים שמעוניינים לרכוש את ההלוואה. במקביל, בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה מנסה למצוא דרכים לפרעון ההלוואה.

העובדה שדלק הפקידה בקופת בית המשפט 50 מיליון שקל להגשת ערעור על הפסיקה נגדה במשפט מול לאומי, הייתה אחד הגורמים לפיצוץ המגעים מול מחזיקי האג"ח והחלטתם של אלה לגשת לבית המשפט ביום רביעי הקרוב לבקש מינוי כונס לחברה. זאת אם המחזיקים אכן יצביעו בעד המהלך ביום שלישי הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות