אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו בסרטון: הג'יפ שהתהפך במבחני הבטיחות

צפו בסרטון: הג'יפ שהתהפך במבחני הבטיחות

ג'יפ רנגלר החדש מדגם JL הפתיע את בוחני ארגון הבטיחות האמריקאי IIHS כשהתהפך במהלך מבחני הבטיחות

08.05.2020, 09:50 | תומר הדר

ג'יפ רנגלר החדש ה-JL הפתיע את בוחני ארגון הבטיחות האמריקאי IIHS כשהתהפך במהלך מבחני הבטיחות. IIHS הוא ארגון הבטיחות של חברות הביטוח האמריקאיות.

צפו: סרטון הג'יפ שהתהפך

קראו עוד בכלכליסט

הארגון מבצע מדי שנה מבחני ריסוק ובטיחות לעשרות דגמי מכוניות חדשים ונחשב לסמכות העליונה בארה"ב בכל הקשור לבטיחות של כלי רכב. בין מבחני הריסוק שעורך הארגון לכל דגם חדש, הכוללים למשל מבחן פגיעה ישירה בצד הרכב ופגיעה ישרה בחזיתו, נמנה גם מבחן שבארגון מכנים Small Overlap - כלומר מבחן שמדמה פגיעה בנקודת תורפה של הרכב - הפינות הקדמיות באזור הפגוש.  

רכב ג רכב ג'יפ רנגלר JL רכב ג

מבחן ה-Overlap חשוב מכיוון שהוא חושף חולשות במבנה הרכב וחושף את הרכב לפגיעה ישירה בשלדה. בדרך כלל המבחן מסתיים בפגיעה במכונית אשר מנותחת ומתועדת על ידי ה-IIHS, אלא שהפעם הג'יפ התרומם על שני גלגלים ולאחר מכן התהפך על צידו. זוהי הפעם הראשונה בה רכב מתהפך במבחן זה. לפי חוות הדעת של ה-IIHS, הרנגלר אומנם התהפך על צידו, אך עדיין הצליח לשמור על יושבי הרכב בצורה נאותה.

כדי לוודא שלא מדובר בתקרית חד פעמית ביצעו אנשי IIHS מבחן זהה נוסף - גם בו התהפך רכב המבחן על צידו. ג'יפ רנגלר מן הדור החדש זכה בעבר לדירוגים לא מחמיאים במבחני ריסוק ובטיחות שנערכו על ידי גופי בטיחות באירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות