אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קורבן נוסף של הקורונה: ג'יי.סי.פני צפויה להגיש בשבוע הבא בקשה לפשיטת רגל צילום: שאטרסטוק

קורבן נוסף של הקורונה: ג'יי.סי.פני צפויה להגיש בשבוע הבא בקשה לפשיטת רגל

רשת בתי הכלבו האייקונית צפויה להגיש בשבוע הבא בקשה לפשיטת רגל בעקבות חובות של 4 מיליארד דולר. אם תוגש הבקשה, תהפוך ג'יי.סי.פני לקמעונאית הגדולה ביותר בארה"ב שנכנעה לקורונה. הרשת בוחנת חלופות שונות, כולל פיצול לשתי חברות, ומתכוונת לסגור רבע מתוך 850 החנויות שלה

08.05.2020, 19:29 | שירות כלכליסט

הקורונה מפילה ענקית נוספת: רשת בתי הכלבו האייקונית ג'יי.סי.פני (JE Penney) צפויה להגיש בשבוע הבא בקשה לפשיטת רגל - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. בכוונת הרשת לסגור לצמיתות כרבע מתוך 850 החנויות שלה. אם אכן תוגש הבקשה, תהפוך בכל ג'יי.סי.פני לקמעונאית הגדולה ביותר בארה"ב שנכנעה לנגיף הקורונה. 

קראו עוד בכלכליסט

ג'יי.סי.פני היא רשת בעלת מסורת ארוכה של 118 שנים, אולם כעת היא נאלצת להיאבק בחובות ענק בהיקף של כמעט ארבעה מיליארד דולר ולהתחרות מול ענקיות סחר מקוון כמו אמזון וקמעונאיות נמרצות יותר. 

סניף של בית הכלבו ג סניף של בית הכלבו ג'יי.סי.פני | צילום: בלומברג סניף של בית הכלבו ג

גורמים המקורבים לנושא מסרו לרויטרס כי הרשת שמעסיקה כמעט 850 אלף עובדים ובסיס בטקסס מנהלת דיונים עם נושיה לגבי נטילת הלוואה שהיקפה עשוי להסתכם ב-400 עד 500 מיליון דולר. אותם גורמים מסרו כי עיתוי הגשת הבקשה לפשיטת רגל תלוי במגעים שמקיימת הרשת לגבי נטילת ההלוואה. 

ג'יי.סי.פני לא עמדה אתמול בתשלום חוב בסך 17 מיליון דולר, ויש לה חמישה ימים בלבד לפני שתהפוך לחדלת פירעון. תקופת גרייס של 30 יום שקיבלה החברה על חוב של 12 מיליון דולר שהיא היתה אמורה להשיב ב-15 באפריל תסתיים ביום שישי הבא.

ככל הידוע, הרשת לא קיבלה החלטה סופית לגבי הגשת הבקשה לפשיטת רגל, ושוקלת כמה חלופות, בכלל זה ניהול משא ומתן עם נושים מחוץ להליך פשיטת הרגל בבית המשפט או קבלת מימון נוסף.

גורם המקורב לרשת מסר כי היא מתכננת לארגן מחדש את חובותיה ולבקש הגנה מפני נושים, אך מתכננת לסגור באופן קבוע כ-200 חנויות, מספר שעשוי להשתנות בהתאם לתוצאות המשא ומתן שהיא מנהלת עם נושיה.

במסגרת תוכנית אחת שנדונה, ג'יי.סי.פני תאורגן מחדש כשתי חברות נפרדות. אחת מהן תהיה בעלת חלק מהנדל"ן של החברה ותשכיר את הנכסים עבור החברה האחרת שתפעיל את הפעילות הקמעונאית.

המכירות המקוונות של ג'יי.סי.פני בתקופת הקורונה לא הספיקו לפצות על הפסדי הענק שנגרמו לרשת בעקבות סגירת החנויות על רקע המשבר. 

בעוד שלחברה יש מספיק מזומנים בכדי לשרוד בחודשים הקרובים, היא עומדת בפני תשלום חוב בסך 105 מיליון דולר המיועד לחודש יוני והוצאות ריבית של כ-300 מיליון דולר. הרשת צריכה לפרוע חובות של יותר משני מיליארד דולר ב-2023.

רק השבוע הכריזו עוד שתי קמעונאיות גדולות בארה"ב על פשיטת רגל: אתמול הגישה רשת חנויות הכלבו היוקרתיתניימן מרקוס בקשה לפשיטת רגל ומוקדם יותר עשתה זו קבוצת האופנה ג'יי קרו (J.Crew).

רשת ג'יי.סי.פני לא מסרה תגובה על הדברים לרויטרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות