אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הדיון מחר בביהמ"ש: השותפים לשעבר בכחול לבן ממשיכים להתכתש

בלעדי לכלכליסט

לקראת הדיון מחר בביהמ"ש: השותפים לשעבר בכחול לבן ממשיכים להתכתש

מפלגות יש עתיד ותל"ם פנו לבית המשפט בתובענה נגד מפלגת חוסן לישראל, בטענה כי האחרונה עושה שימוש פסול בקניין הרוחני של כחול לבן; בחוסן לישראל טוענים: השימוש כביכול בתוצרים הגרפיים לא מעניין אותן - רק העובדה שלא הצליחו לקחת לעצמן את השם כחול לבן כפי שניסו

09.05.2020, 20:19 | ליטל דוברוביצקי

מפלגת חוסן ישראל טוענת כי שותפותיה לשעבר בכחול לבן מנסות "להכניס את בית המשפט לתוך 'שדה המוקשים' של העולם הפוליטי"; זאת בתגובה לתובענה שהגישו נגדה בחודש שעבר המפלגות יש עתיד ותל"ם לבית משפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

בני גנץ, יאיר לפיד ומשה בוגי יעלון בני גנץ, יאיר לפיד ומשה בוגי יעלון בני גנץ, יאיר לפיד ומשה בוגי יעלון

מפלגותיהם של יאיר לפיד ומשה יעלון טענו במסגרת התובענה כי יש להצהיר כי הן בעלים במשותף של זכות היוצרים בכלל היצירות שהוזמנו על ידי יש עתיד, תל"ם וחוסן ישראל במסגרת מערכות הבחירות לכנסת ה-21, ה-22 וה-23, וכי השימוש שעושה מפלגת חוסן לישראל ביצירות ובקניין הרוחני הוא שימוש בלתי סביר הפוגע ביש עתיד ובתל"ם. לפיכך, התבקש בית המשפט להורות למפלגת חוסן ישראל לחדול לאלתר משימוש באותן יצירות. מנגד, טוענת חוסן ישראל כי "במסווה של תובענה העוסקת לכאורה בדינים קניינים, מבקשות יש עתיד ותלם לעשות שימוש ציני לרעה בהליכי בית משפט".

על פי התובענה בני גנץ, יו"ר מפלגת חוסן לישראל, אשר עמד בראש רשימת כחול לבן, החליט להפר את ההסכם בין הצדדים ולהקים ממשלת אחדות עם בנימין נתניהו. בתגובה שהגישה חוסן ישראל לאחרונה נטען כי "לא השימוש כביכול בתוצרים הגרפיים מעניין את יש עתיד ותל"ם, אלא העובדה שבמסגרת הליך ההתפצלות שביצעו הן לא הצליחו לקחת עמן את השם כחול לבן כפי שניסו, והשם כחול לבן נשאר בידי חוסן ישראל. הם עושים ככול שביכולתם כדי לנסות ולמנוע מחוסן ישראל את השימוש בשם כחול לבן. התובענה היא רק כלי שרת שהם מנסים לנצל במאבקם".

עוד נטען, כי "כל כולה של הבקשה והתובענה שהוגשה מטעם יש עתיד ותל"ם הינו ניסיון לגרור את בית המשפט לזירה הפוליטית ולתוך מאבקים פוליטיים חסרי גבולות ורסן שיש עתיד ותל"ם מנהלות בימים האחרונים כנגד סיעת כחול לבן וחוסן ישראל, אשר מרכיבה אותה". מחר (א') צפוי להתקיים דיון בנושא בבית המשפט המחוזי בתל אביב. את המבקשות מייצג משרד עו"ד גזית בקל, את חוסן ישראל מייצג משרד עו"ד מרינברג -בראון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות