אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע הגורלי של אל על? דיון באוצר, הפגנות מול ביתם של נתניהו ובאב"ד צילום: רויטרס

השבוע הגורלי של אל על? דיון באוצר, הפגנות מול ביתם של נתניהו ובאב"ד

שתי החלופות העומדות לדיון: פירוק החברה או הצלתה באמצעות מתן סיוע ממשלתי בדמות ערבות מדינה להלוואה בנקאית בסך 400 מיליון דולר; יו"ר מועצת עובדי אל על: "מישהו באוצר החליט שלצורך מתן הלוואה לחברה - לא מענק ולא פיצוי - יש להקריב אלפי עובדים"

09.05.2020, 22:41 | נווית זומר

מחר ייערך דיון בראשות שר האוצר משה כחלון בנושא גורלה של אל על. בדיון ישתתפו לראשונה כל הגורמים הרלוונטיים באוצר ובמשרדי הממשלה האחרים הנוגעים בדבר. שתי החלופות העומדות לדיון: פירוק החברה או הצלתה באמצעות מתן סיוע ממשלתי בדמות ערבות מדינה להלוואה בנקאית בסך 400 מיליון דולר. לא ידוע אם מחר תתקבל החלטה סופית בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך, עובדי אל על יפגינו בשבוע הקרוב מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויקימו אוהל מחאה מול ביתו של מנכ"ל האוצר שי באב"ד - כך החליטה הערב נציגות עובדי החברה.

מנציגות העובדים נמסר כי ביום שלישי תיערך הפגנה מול ביתו של נתניהו בירושלים , תחת הסיסמה, "ביבי הבטיח ועל כן ביבי צריך לקיים".

שרון בן יצחק, יו"ר מועצת העובדים, כתב באיגרת לעובדים: "עם כל החברות באוצר מדברים על מענקים של מליארדים. מישהו שם החליט שלצורך מתן הלוואה לאל על - לא מענק ולא פיצוי - יש להקריב אלפי עובדים של החברה. אין בכוונתנו לאפשר את פירוק החברה:

"עובדי אל על ש-90% מהם עובדים בשכר מינימום נכנסו מתחת לאלונקה מתוך אחריות ושמירה על הבית, הציגו תוכנית התייעלות של מיליארד דולר בחמש שנים, וזכו ליחס מזלזל והתעלמות מוחלטת מצד פקידי האוצר. אנו נלחמים על הפרנסה שלנו ועל האוכל של הילדים שלנו ועל החברה הלאומית שלנו, ואם יש מישהו שחושב שניתן לו לרמוס אותנו ברגל כזאת גסה אז כדי לו לחשב מסלול מחדש".

מטוס אל על, צילום: רויטרס מטוס אל על | צילום: רויטרס מטוס אל על, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות