אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקלות בבריטניה: מותר להשתזף בפארקים, להתעמל ולטייל במכונית צילום: רויטרס

דיווח שוטף

הקלות בבריטניה: מותר להשתזף בפארקים, להתעמל ולטייל במכונית

רה"מ הבריטי בוריס ג'ונסון הודיע על הקלות בסגר: עובדים יוכלו לחזור לעבוד ממקום עבודתם, פעילות ספורטיבית - ללא הגבלה; ספרד: מספר המתים ביממה האחרונה - הנמוך מאז אמצע מרץ; ירידה חדה במספר המתים היומי גם בגרמניה; ארה"ב: שלושה חברים בכוח המשימה של הבית הלבן נגד הקורונה נכנסו לבידוד; יותר מ-4 מיליון נדבקו בקורונה ברחבי העולם

10.05.2020, 21:34 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

21:00 - הקלות נוסח בריטניה: מותר להשתזף בפארקים, להתעמל ולטייל במכונית

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הודיע על כמה הקלות בסגר שהוטל על התושבים במהלך מגפת הקורונה. ג'ונסון מסר כי החל ממחר, יום שני, עובדים שאינם יכולים לעבוד מביתם יוכלו לעשות זאת במקומות שבהם הם מועסקים. עוד הוא מסר כי תתאפשר פעילות ספורטיבית ללא הגבלה, אולם רק בהשתתפות בני אותו בית. בנוסף יתאפשרו נסיעות והגעה לפארקים ציבוריים תוך שמירה על הנחיות הריחוק החברתי.

18:40 - ג'ונסון יפרסם הקלות, הבריטים נוהרים לפארקים

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון יציג הערב את אסטרטגיית היציאה של בריטניה מהסגר, ויודיע לבריטים על ההקלות המתוכננות. לקראת הצהרת ג'ונסון התעוררה סערה במערכת הפוליטית, בעקבות ההחלטה להחליף את הסיסמא שמלווה את החזרה ההדרגתית לשגרה. הסיסמא המקורית, "הישארו בבית", הוחלפה ב"הישארו זהירים".

אין ספק שהסגר שהוטל בבריטניה ב-23 במרץ האט את קצב ההידבקות. עם זאת, מניין המתים היומי נשאר גבוה, ולכן רוב ההגבלות צפויות להישאר בתוקף. ההקלות לא אמורות להיות דרמטיות. בין השאר, תעודד ממשלת ג'ונסון את מי שלא יכולים לעבוד מהבית לחזור למשרדים או למפעלים. ההקלות יסייעו גם למנוע את הבלבול הגדול בקרב הציבור, אחרי שבועות של מסרים סותרים. 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: איי פי ראש ממשלת בריטניה בוריס ג

ההנחיות יאפשרו בין השאר לבריטים לצאת מהבית לפעילות ספורטיבית יותר מפעם ביום. גם הנחיות מעודכנות על מסכות וקנסות אמורות להתפרסם. לקראת הצהרת ג'ונסון אמר שר השיכון הבריטי רוברט ג'נריק שהוא לא מתכוון להודיע על פתיחה מלאה של הכלכלה. הוא אמר שג'ונסון יציג מתווה "לשבועות ולחודשים הקרובים".

בין השאר, יציג ג'ונסון מערכת שאמורה לסייע לבריטניה לנהל את המשבר. אותה מערכת מגדירה את מידת הסכנה שנשקפת לבריטים לפי חמש דרגות, מ"ירוקה" (הנמוכה ביותר) עד "אדומה" (הגבוהה ביותר). ג'נריק אמר שכרגע בריטניה כולה נמצאת בדרגה 4, ושהרשויות מנסות להגיע לדרגה 3 בהקדם האפשרי.

בבריטניה מספר המתים עומד על 31,587 בני אדם. 215,260 נדבקו עד כה. הסאנדיי טיימס דיווח שמדענים שמייעצים לממשלה הזהירו שאם קצב הסרת ההגבלות יהיה מהיר מספר המתים עד סוף השנה יחצה את ה-100,000. למרות הסגר בריטים רבים ניצלו את מזג האוויר הנוח ויצאו מהבתים בסוף השבוע. אתמול אמרה בתסכול המשטרה הבריטית שהיא "מנהלת קרב אבוד מראש", לנוכח תמונות של תושבים יוצאים בהמוניהם לפארקים בלונדון ולחוף הים בברייטון. בנוסף נצפו נהגים רבים יצאים לנסיעות "לא הכרחיות" בזמן הסגר.

(ynet) 

 

13:40 - ספרד: מספר המתים ביממה האחרונה - הנמוך מאז אמצע מרץ

מספר בני האדם שמתו מקורונה בספרד עלה ב-143 ביממה האחרונה, לעומת 179 אתמול. מדובר במספר המתים הנמוך ביותר מאז אמצע מרץ. מספר הנפטרים הכולל עומד על 26,621. מספר הנדבקים עלה ב-812 ל-224,390.

לוויה בספרד, צילום: איי פי לוויה בספרד | צילום: איי פי לוויה בספרד, צילום: איי פי

13:30 - רוסיה: מספר חולי הקורונה המאומתים - מעל 200 אלף 

רשויות הבריאות ברוסיה הודיעו עוד כ-11 אלף בני אדם אובחנו בחולי קורונה ביממה האחרונה - בכך מגיע מספר הנדבקים המאומתים לכ-209 אלף. מספר המתים עלה ב-88, ל-1,915.

רוסיה עקפה את גרמניה וצרפת, ומספר חולי הקורונה בה הוא החמישי בגובהו בעולם.

פינוי חולה קורונה במוסקבה, צילום: איי אף פי פינוי חולה קורונה במוסקבה | צילום: איי אף פי פינוי חולה קורונה במוסקבה, צילום: איי אף פי

10:45 - בריטניה: הסלוגן "הישארו דרוכים" יחליף את "הישארו בבית"

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון מתכוון לחשוף היום סלוגן חדש "הישארו דרוכים" יחליף מעתה את "הישארו בבית". הנוסח המלא של הסלוגן - stay alert, control the virus, save lives. 

ג'ונסון לא מתכוון לספק מועד צפוי לחזרה לשגרה – המגבלות החמורות על התנועה במדינה, שהוכרזו ב-23 במרץ, יישארו בתוקף בשלב זה. אך המדיניות שתחל מייד עם הסרת המגבלות תכלול חלוקת אזורים לפי צבעים, בהתאם לרמת הסיכון הקיימת בכל אזור ובית עסק. המשמעות העיקרית – אנגליה תחולק בחודשים הקרובים לאזורים שונים לפי רמות הסיכון שנמדדת בהם מדי יום. (מתוך ערוץ הטלגרם כלכליסט שוק ההון)

10:30 - דרום קוריאה: "צריעכים להיערך לגל שני"

דרום קוריאה הזהירה היום מגל שני של נדבקים, בעקבות עלייה במספר החולים החדשים – אחרי שהרשויות החלו להסיר הגבלות. "זה לא נגמר עד שזה נגמר", אמר הנשיא מון ג'אה אין. הוא הזהיר שהנגיף יכול להתפשט במהירות בכל עת, וקרא לציבור לגלות אחריות ולא להיכנס לפאניקה. "המדינה צריכה להיערך לגל שני של המגפה", צוטט הנשיא ברשת BBC. בדרום קוריאה דיווחו היום על 34 חולים חדשים בנגיף הקורונה – הנתון הגבוה מאז 9 באפריל – בעקבות התפרצות קטנה במועדוני לילה באזור הבירה סיאול. ההתפרצות הובילה את הרשויות לסגירה זמנית של כל מקומות הבילוי באזור העיר. 

דרום קוריאה, צילום: גטי דרום קוריאה | צילום: גטי דרום קוריאה, צילום: גטי

8:05 - ארה"ב: 3 חברים בכוח המשימה של בית הלבן נגד הקורונה נכנסו לבידוד

שלושה חברים בכוח המשימה של בית הלבן נגד הקורונה, בהם המומחה של הממשל למחלות זיהומיות ד"ר אנתוני פאוצ'י, נכנסו לבידוד אחרי שבאו במגע עם חולי קורונה. מסוכנות המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) נמסר כי ד"ר רוברט רדפילד, מנהל ה-CDC יעבוד בשבועיים הקרובים מרחוק. בהצהרה נמסר עוד כי הוא מרגיש טוב ואין לו תסמינים. לפני כן אישר מינהל המזון והתרופות כי נציב ה-FDA, סטיבן האן, בא במגע עם חולה קורונה ונכנס לבידוד לשבועיים הקרובים. בדיקת קורונה שערך יצאה שלילית. מטעמו של פאוצ'י נמסר כי בדיקת קורונה שעבר יצאה שלילית והסיכוי שנדבק נמוך.

 

 

 

המומחה של הממשל האמריקאי למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ המומחה של הממשל האמריקאי למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ'י | צילום: איי פי המומחה של הממשל האמריקאי למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ
חיטוי נגד קורונה ברכבת התחתי,ת ניו יורק , צילום: איי אף פי חיטוי נגד קורונה ברכבת התחתי,ת ניו יורק | צילום: איי אף פי חיטוי נגד קורונה ברכבת התחתי,ת ניו יורק , צילום: איי אף פי

 

07:00 - גרמניה: ירידה חדה במספר המתים מקורונה ביממה אחת

הרשויות בגרמניה מסרו כי 13 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, ירידה חדה לעומת היממה הקודמת שבה מתו 147 חולים. עוד נמסר כי ביממה החולפת אובחנו 667 נדבקים חדשים. עד כה נדבקו בקורונה בגרמניה 169,218 בני אדם ו-7,395 איש מתו מהנגיף.

 

6:55 - יותר מ-4 מיליון נדבקו בקורונה ברחבי העולם

יותר מארבעה מיליון בני אדם ברחבי העולם נדבקו בקורונה ויותר מ-227 אלף איש מתו מהנגיף. כך עולה מנותנים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בארה"ב. לפחות 1.3 מהנדבקים אובחנו בארה"ב. מומחים אמרו כי ישנן מדינות שבהן מספר הבדיקות הנערכות לגילוי קורונה נמוך ולכן מניין הנדבקים ככל הנראה גבוה יותר.

06:45 - טראמפ שוחח עם נשיא פרו על מגפת הקורונה והמצב בוונצואלה

נשיאי ארה"ב ופרו, דונלד טראמפ ומרטין ויסקרה, שוחחו בטלפון על מגפת הקורונה והמצב בוונצואלה. כך נמסר מהשגרירות האמריקנית בלימה. בהודעת השגרירות נכתב כי "שני המנהיגים מאמינים ששיתוף פעולה בינלאומי חיוני בכדי להתמודד עם המשבר הבריאותי הזה". טראמפ וויסקרה דנו גם במצב בוונצואלה, שבה נעצרו שני חיילים אמריקנים לשעבר שמואשמים בניסיון להדיח את הנישא ניקולס מדורו. בהצהרה נכתב כי טראמפ "הודה לנשיא ויסקרה על תמיכתו האיתנה בהשבת הדמוקרטיה

לוונצואלה".

 

06:30 - ברזיל: מניין המתים מקורונה חצה את רף ה-10,000

משרד הבריאות בברזיל הודיע כי מניין המתים מנגיף הקורונה במדינה עלה ליותר מ-10,000 בני אדם. ביממה האחרונה מתו מהנגיף 730 בני אדם לעומת 751 ביממה הקודמת ואובחנו 10,701 נדבקים חדשים. עד כה נדבקו בקורונה בברזיל 155,939 בני אדם ו-10,627 מתו מהנגיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות