אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון מאסק תובע את קליפורניה: "אם לא תאפשר לפתוח את המפעל - נעבור למדינה אחרת" צילום: AFP

אלון מאסק תובע את קליפורניה: "אם לא תאפשר לפתוח את המפעל - נעבור למדינה אחרת"

היזם הגיש תביעה נגד מחוז אלמדה במדינה, בדרישה לפתוח את מפעל החברה בעיר פרימונט, למרות הוראות הסגר בה. מאסק צייץ בטוויטר, תוך הטחת עלבונות: "...ההישארות תלויה ביחס העתידי שטסלה תקבל. היא יצרנית המכוניות האחרונה שעוד מייצרת בקליפורניה"

10.05.2020, 11:37 | שירות כלכליסט

אלון מאסק הגיש אתמול (שבת) תביעה נגד מחוז אלמדה במדינת קליפורניה, בדרישה לפתוח את מפעלה של חברת טסלה בעיר פרימונט - למרות הוראות הסגר. הוא איים גם להעביר את מתקן הייצור של טסלה לנבאדה או טקסס.

זאת לאחר שאתמול נודע כי הרשויות אסרו על טסלה לפתוח את המפעל בפרימונט שבמפרץ סן פרנסיסקו ולו באופן חלקי, כפי שהודיע בשבוע שעבר מאסק לעובדיו, וזאת במסגרת צעדים נגד התפשטות הקורונה במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

מאסק צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "טסלה מגישה לאלתר תביעה נגד מחוז אלמדה. 'מפקח הבריאות הזמני' הבור, שלא נבחר לתפקידו, של אלמדה, פועל בניגוד לדעת המושל, הנשיא, זכויותינו החוקתיות והשכל הישר! בכנות, זה הקש ששבר את גב הגמל. טסלה תעביר את משרדיה ואת תכניותיה העתידיות לטקסס/נבאדה מיידית. אם נחליט להמשיך ייצור כלשהו במפעל בפרימונט, זה תלוי ביחס העתידי שטסלה תקבל. טסלה היא יצרנית המכוניות האחרונה שעוד מייצרת בקליפורניה".

אלון מאסק, צילום: AFP אלון מאסק | צילום: AFP אלון מאסק, צילום: AFP

במייל שנשלח ביום חמישי בלילה, מאסק קרא ל-30% מכוח העבודה של המפעל בפרימונט לשוב למפעל ולחזור לייצר מכוניות, ואמר שהוראות המושל גווין ניוסום מתירות זאת. אך המפעל שנמצא בצפון קליפורניה נסגר ב-23 במרץ בהתאם להוראה שניתנה לשישה מחוזות באזור סן פרנסיסקו, ואשר תוקפה הוארך עד ל-31 במאי.

לדברי ניוסום ההוראות המקומיות מבטלות הוראות של המדינה שסותרות אותן. "על פי התנאים בשטח.. אני רוצה להודות למנהלי הבריאות המקומיים באזור המפרץ על שהם עושים מה שלדעתם נכון עבור קהילותיהם", כך אמר ניוסום במסיבת עיתונאים ביום שישי.

מפעל טסלה בקליפורניה, צילום: רויטרס מפעל טסלה בקליפורניה | צילום: רויטרס מפעל טסלה בקליפורניה, צילום: רויטרס

ראשת עיריית פרימונט לילי מיי פרסמה אתמול הצהרה בה נאמר שפרימונט, עיר של יותר מ-230,000 תושבים, מעודדת את המחוז "לדבר עם העסקים מקומיים כדי לתת הוראות סבירות לפתיחה מחדש של הכלכלה המקומית". היא אמרה שהעיר "מוכנה לתמוך בטסלה, ברגע שתהיה מסוגלת לחזור לפעילות ייצור כלי רכב, ומחויבת לנקוט בגישה מחושבת ומתחשבת, כך שבטיחותם של תושבי פרימונט תישמר".

בנוסף, מחוז אלמדה הוציא הצהרה, בה נאמר ששירותי הבריאות המקומיים פועלים יחד עם טסלה כדי לפתוח מחדש את פעילות הייצור באופן בטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות