אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף עידן: אריק שמידט עזב סופית את גוגל ואלפבית צילום: דנה קופל

סוף עידן: אריק שמידט עזב סופית את גוגל ואלפבית

מי שכיהן בעבר כמנכ''ל גוגל ובהמשך כיו''ר הדירקטוריון בפועל, עזב את תפקידו האחרון כיועץ של החברה אך עדיין מחזיק במניותיו באלפבית

10.05.2020, 15:47 | רפאל קאהאן

אריק שמידט, מי שכיהן בעבר כמנכ''ל גוגל ובהמשך כיו''ר הדירקטוריון בפועל, עזב את תפקידו האחרון כיועץ של החברה כבר בפברואר ואינו מחזיק יותר בתפקידים רשמיים. על פי הדיווח של CNET שפורסם אמש (שבת), שמידט עדיין מחזיק במניותיו באלפבית.

קראו עוד בכלכליסט

עזיבתו של שמידט היא סופו של עידן שהחל ב-2001 עת גייסו אותו סרגיי ברין ולארי פייג' לתפקיד מנכ''ל הסטארט-אפ (דאז) שלהם. שמידט כיהן עד אז בשלל תפקידים בכירים בחברות מחשוב ארגוני כגון Novell. שמידט סייע להנפיק את גוגל בנאסדא''ק ב-2004 ונשאר להוביל אותה עד 2011, אז הוחלף בידי לארי פייג', עד מינוי סונדאר פיצ'אי לתפקיד המנכ''ל ב-2015.

סוף עידן: אריק שמידט פורש, צילום: דנה קופל סוף עידן: אריק שמידט פורש | צילום: דנה קופל סוף עידן: אריק שמידט פורש, צילום: דנה קופל

השינויים הארגוניים האחרונים בחברה הביאו לכך שגם לארי פייג' וסרגיי ברין כבר לא מחזיקים בתארי המנכ''ל והנשיא של אלפבית, חברת האם של גוגל שמוזגה חלקית חזרה לתוכה בדצמבר 2019 לאחר שפיצ'אי מונה למנכ''ל ונשיא של אלפבית-גוגל. פייג' וברין עדיין מופיעים במצבת העובדים אך ללא מינוי רשמי, כמו כן הם עדיין מחזיקים בכיסאותיהם בדירקטוריון.

שמידט החזיק עד עזיבתו בתפקיד יועץ לנושאי טכנולוגיה ומדע, אך הוא בעיקר היה אחראי לייצג את החברה מול הפנטגון, לאחר שמונה לעמוד בראש ועדת החדשנות שמחברת בין הצבא האמריקאי לחברות הטכנולוגיה. החיבור הזה יצר את פרויקט מייבן, במסגרתו שימשה הבינה המלאכותית של גוגל לפענוח מידע ונתונים של מל''טי התקיפה האמריקאיים. אך מחאה חריפה של עובדי החברה הביאה לביטול הפרויקט וגרמה לשינוי מגמה שכנראה הביאו לכך שתפקידו של שמידט אינו נדרש יותר.

שמידט קיבל לאחרונה את תפקיד יו''ר הוועדה של מדינת ניו יורק לשיקום המדינה מנזקי הקורונה, כך לפי ציוץ של אנדרו קומו, מושל מדינת ניו יורק. שמידט גם לא העמיד את עצמו שוב לבחירה לדירקטוריון של אלפבית בשנה שעברה למעט שמירה על תפקידו כ"יועץ טכנולוגיה". על פי הדיווח של CNBC, לשמידט יש כ-4.1 מיליון מניות של גוגל-אלפבית ששוות כיום (על פי מחיר מניה של כ-1,384 דולר) בהערכה גסה כ-5.6 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות