אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסערה בכלל ביטוח: מכתבי ההאשמות שנחשפו בכלכליסט מתפרסמים במלואם צילומים: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

הסערה בכלל ביטוח: מכתבי ההאשמות שנחשפו בכלכליסט מתפרסמים במלואם

המנכ"ל יורם נוה פתח תיבת פנדורה בחברת הביטוח סביב ההתנהלות של בעלי המניות, היו"ר ומנהלי ההשקעות; היו"ר דני נוה הודה בתגובה שהמליצו לו להחליף את המנכ"ל, והכחיש כי הופעלו עליו לחצים

10.05.2020, 15:51 | גולן חזני

כלל ביטוח פרסמה לפני שעה קלה (א') בדיווח לבורסה באתר מאיה את המכתבים של מנכ"ל החברה יורם נוה ושל היו"ר דני נוה. לקריאת המכתבים המלאים לחצו כאן.

קראו עוד בכלכליסט

שני המכתבים נחשפו בכלכליסט. הבוקר נחשף מכתבו של יורם נוה שפתח תיבת פנדורה בחברה סביב ההתנהלות לכאורה של בעלי המניות, היו"ר דני נוה, ומנהלי ההשקעות.

מנכ"ל כלל ביטוח, יורם נוה, צילום: עמית שעל מנכ"ל כלל ביטוח, יורם נוה | צילום: עמית שעל מנכ"ל כלל ביטוח, יורם נוה, צילום: עמית שעל

המנכ"ל טוען כי בעלי מניות המיעוט אלפרד אקירוב ואייל לפידות, קשרו קשר להדיחו עם היו"ר דני נוה. המניע: ללחוץ על כלל להיטיב עם אלרוב של אקירוב ועם שיכון ובינוי שבראשה עומד לפידות. "הרגשתי שמדובר בחנות מכולת ולא בגוף שמנהל מעל 200 מיליארד שקל מכספי הציבור".

דני נוה הגיב למכתב לפני הצהריים, כששלח מכתב תגובה לדירקטורים בו הודה שדיבר עם ניר ארקין ואייל לפידות שהמליצו בפניו להחליף את המנכ"ל עם המלצה על רונן אגסי כמחליף. דני נוה הכחיש מכל וכל כי הופעלו עליו לחצים בנושא.

דני נוה, יו"ר כלל ביטוח, צילום: עמית שעל דני נוה, יו"ר כלל ביטוח | צילום: עמית שעל דני נוה, יו"ר כלל ביטוח, צילום: עמית שעל

במכתב עובר דני נוה למתקפה חזיתית נגד המנכ"ל, כולל פירוט הביצועים הגרועים של החברה לשיטתו, תחת הנהגת יורם נוה. "מפתיע מאוד שיורם משחק מופתע, יש נתון עיקרי הידוע לכל ושאינו יכול להפתיע איש, שנתיים אחרי שיורם נכנס לתפקידו, כלל עדיין במקום האחרון ביחס למתחרותיה, ברווחיות הנמוכה ביותר, בתשואה הנמוכה ביותר ובמכפיל על ההון העצמי הנמוך ביותר בשוק ההון. אם יורם היה נלחם למען כלל כפי שהוא נלחם נגדי לא היה צריך להחליפו".

בהמשך היום חשף כלכליסט כי משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, שוחח עם יו"ר החברה דני נווה ועם יו"ר ועדת הביקורת גד ארבל, וסיכם עימם כי ועדת הביקורת (המורכבת מהדח"צים בדירקטוריון) תמנה בודק חיצוני שיבחן את האירועים וטענות כל הצדדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות