אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת Brilliance Ventures מגייסת קרן של 20 מיליון דולר צילום: שלומי יוסף

קבוצת Brilliance Ventures מגייסת קרן של 20 מיליון דולר

הקרן החדשה של קבוצת ההשקעות יועדה להשקעה בחברות עם פוטנציאל צמיחה באסיה ועתידה להתמקד בתחומים שאושרו להשקעה חיצונית על ידי הממשל הסיני

10.05.2020, 16:42 | הגר רבט

קבוצת Brilliance Ventures מגייסת קרן של 20 מיליון דולר להשקעה בחברות עם פוטנציאל צמיחה באסיה. בריליאנס ונצ׳רס קמה לפני שש שנים והתמחתה עד כה בגיוסי הון לחברות ישראליות ממשקיעים מהמזרח הרחוק. החברה עובדת, בין היתר, עם עליבאבא, טנסנט, בייטדנס, באידו ושיאומי ומחזיקה משרדים בתל אביב, שנחאי, בייג'ינג והונג קונג.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן החדשה עתידה להתמקד בתחומים שאושרו להשקעה חיצונית על ידי הממשל הסיני כגון: AI, Deep Tech, Storage, Semiconductors Industry 4.0 ותשקיע בחברות צמיחה מסבב A והלאה. מבריליאנס נמסר כי בכל חברה שהקרן תשקיע - תתמוך גם זרוע בנק ההשקעות של הקבוצה ותצרף משקיעים פיננסיים וגופים אסטרטגיים בולטים מהמזרח הרחוק להשקעה בחברה.

מימין: רון שדה וקרן מימון קבוצת ההשקעות Brilliance Ventures, צילום: שלומי יוסף מימין: רון שדה וקרן מימון קבוצת ההשקעות Brilliance Ventures | צילום: שלומי יוסף מימין: רון שדה וקרן מימון קבוצת ההשקעות Brilliance Ventures, צילום: שלומי יוסף

קרן מימון, שותפה בקבוצה, אמרה לכלכליסט: ״קרנות סיניות שמנהלות מיליארדים צמאות לחדשנות ישראלית ותוהות מדוע חברות ישראליות לא מגיעות אליהן״.

קרן מימון, שותפה ב-Brilliance Ventures , צילום: שלומי יוסף קרן מימון, שותפה ב-Brilliance Ventures | צילום: שלומי יוסף קרן מימון, שותפה ב-Brilliance Ventures , צילום: שלומי יוסף

יש הבדל בין עבודה מול סין לעבודה מול משקיעים אמריקאים?

״יש הבדל ופערים תרבותיים. כדי לעשות עסקאות איתם חייבים שותף מקומי סיני שיכול לגשר על הפערים. עם האמריקאיים לא צריך את זה״.

יש קרנות ישראליות ותיקות שהכניסו גם הן משקיעים סיניים גדולים, מה ההבדל?

״הקרנות הללו נעזרו בנו לא מעט, אנחנו היחידים עם צוות מקומי בסין ואנחנו היום השחקן המשמעותי ביותר שהקרנות הסיניות מכירות״.

הקרן כבר ביצעה מספר השקעות בחברות טכנולוגיה ישראליות. ביניהן חברת HotelMize שגייסה לאחרונה סבב B בהובלת הקרן הישראלית שאליה הצטרפה עליבאבא הסינית. חברה נוספת היא Plataine של פרופ' משה בן בסט (מייסד ClickSoftware שנמכרה ב 1.35 מיליארד דולר לחברת סיילספורס), שפיתחה מערכת לייעול תהליכי ייצור במפעלים ומוכרת כיום לחברות ענק כמו איירבס, בואינג, GE ועוד.

קרן בריליאנס ונצ'רס הוקמה על ידי רון שדה, קרן מיימון וניר יוסף. לקרן משרדים בתל אביב, שנחאי, בייג'ינג והונג קונג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות