אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנאמנים של בגיר גרופ מבקשים מביהמ"ש להורות על פירוקה צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

הנאמנים של בגיר גרופ מבקשים מביהמ"ש להורות על פירוקה

בחודש שעבר נענה בית המשפט לבקשתה של חברת האופנה והוציא לה צו הקפאת הליכים. חובות החברה מוערכים בכ-5 מיליון דולר

10.05.2020, 16:44 | ליטל דוברוביצקי

הנאמנים של חברת האופנה בגיר גרופ ביקשו מבית המשפט המחוזי בבאר שבע להורות על פירוקה ולהורות בשלב זה על הפעלה מצומצמת של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

הנאמנים, עוה"ד אילן שביט ומיכאל רונן, ציינו בחוות דעת ראשונית שהגישו לבית המשפט כי "ברקע השלכות וירוס הקורונה, מתגבשת תמונת מצב עגומה ביחס לסיכויי החברה לשקם עסקיה ולחזור לפעילות. אפקט המשבר העולמי הקיים משליך קשות על יכולת החברה לחזור למבנה הפעילות הבינלאומי שלה בתחומי עיצוב ייצור ושיווק בשוק האופנה המחויטת. לסברת הנאמנים סיכויי השיקום הכלכלי של החברה במובן של המשך פעילות עסק חי, במבנה הפעילות, עם החברות המוחזקות בחו"ל אינו ממשי ולבטח בטווח הזמן הקרוב". 

עו"ד אילן שביט, צילום: עמית שעל עו"ד אילן שביט | צילום: עמית שעל עו"ד אילן שביט, צילום: עמית שעל

הנאמנים ביקשו מבית המשפט הסמכה לפעול באופן מיידי בדרך של בחינת האפשרות למכירת הפעילות העסקית של החברה כמקשה אחת או חלקים ממנה תוך שמירה על מתווה פעילות מצומצם. דיון באשר לגורל החברה יתקיים ביום שני הקרוב בפני השופט יעקב פרסקי.  

בחודש שעבר חשף "כלכליסט" כי בית המשפט המחוזי בבאר שבע מינה שני נאמנים לחברת האופנה בגיר גרופ. זאת לאחר שבגיר גרופ ביקשה באפריל הקפאת הליכים והוצא לבקשתה צו הקפאת הליכים זמני. ביחד עם הצו, ניתנה הוראה להפעלה זמנית לצורך גיבוש מידע ומתן חוות דעת ראשונית לשאלה האם יש סיכוי לשיקום כלכלי לחברה. חובות החברה מוערכים בכ-5 מיליון דולר. יודגש כי אין קשר בין בגיר גרופ למותג בגיר הישראלי לייצור חליפות.

בגיר גרופ היא חברה ישראלית, הנסחרת בבורסת AIM שבלונדון. החברה ציינה כי יש לה 5 חברות מוחזקות במדינות זרות - מצרים, אתיופיה, ארה"ב, אנגליה ואיי הבתולה, וכן משרד אזורי בוויאטנם. החברה והחברות המוחזקות פועלות בחו"ל בלבד, בתחום של אופנה מחוייטת לגברים ונשים. יחד עם זאת מטה החברה - הכולל את פעילויות הפיתוח, הרכש, כספים ועוד, ממוקם בישראל, בקריית גת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות