אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכבי ת"א הודיעה: "אם היורוליג חוזרת - לא נוכל לשחק בליגה" צילום: עוז מועלם

מכבי ת"א הודיעה: "אם היורוליג חוזרת - לא נוכל לשחק בליגה"

יו"ר המועדון, שמעון מזרחי, שלח מכתב חריף ליו"ר המינהלת שמואל פרנקל: "בישיבת הדירקטוריון לא בא כלל לידי ביטוי הפיצוי הראוי להפסדים הכספיים שספגנו. מרגישים כי לא קיבלנו את הפתרונות הבריאותיים הנחוצים"

10.05.2020, 17:31 | ynet
מכבי ת"א שחררה היום (ראשון) הודעה דרמטית, במכתב שנשלח ליו"ר המינהלת, שמואל פרנקל ובו טענה: "אם היורוליג חוזרת - לא נשחק בליגת העל".

קראו עוד בכלכליסט

"ברצוננו להדגיש כי אנו מחויבים במקביל לליגה הישראלית גם ליורוליג, שפירסם את הלו"ז שלו כבר ב-23.4 - עוד לפני המינהלת. כאשר הלו"ז שפורסם על ידי המנהלת בישיבה מתנגש עם לו"ז היורוליג. בישיבה כלל לא הייתה התייחסות לחפיפה. לכן הבהרנו, ואנחנו מבהירים שוב, כי אם תצא הודעה שהיורוליג חוזרת, מכבי לא תוכל להשתתף במשחקי הליגה המפורסמים", נאמר, בין השאר, במכתב ששלח יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי.

שמעון מזרחי, צילום: יובל חן שמעון מזרחי | צילום: יובל חן שמעון מזרחי, צילום: יובל חן

עוד נכתב: "אנחנו במכבי תל אביב, כמועדון הכדורסל המוביל בישראל ואחד המועדונים המובילים באירופה, שמחים מאוד על החזרה של הליגה הישראלית. אחרי עונה כל כך מרגשת לאורך כל הדרך רצינו לחזור לשחק. לכן אנחנו כאן. אם כך, מדוע נמנענו בהצבעה בישיבה שנערכה ביום שישי?".

"אנחנו נעשה הכל על מנת לשחק מול הקהל שלנו, המנוע המרכזי של המועדון, ונילחם על כך כפי שעשינו עד הרגע האחרון לפני משבר הקורונה. מכבי משקיעה את התקציב הגבוה ביותר בישראל ובעקבות כך גם ספגה את ההפסדים הגבוהים ביותר, בעקבות המשבר שפקד את כולנו. בישיבת דירקטוריון המינהלת לא בא כלל לידי ביטוי הפיצוי הראוי להפסדים הכספיים שספגנו וכן עוד קבוצות פרטיות בליגה הישראלית שהצטרפו לעמדתנו זו".

"לגבי החזרה לשגרה שהציגה המינהלת, אנו מרגישים כי לא קיבלנו את הפתרונות הבריאותיים הנחוצים על מנת לשמור על בריאות השחקנים. יש חשש אמיתי לפערים בין הקבוצות מבחינת הסגלים שיצליחו להעמיד. עלולים להיות משחקים ללא ערך ספורטיבי שעלולים לפגוע בכולם ובליגה. צריך להיות קריטריון ברור".

"תוך הדגשה כי ברצוננו להמשיך את הליגה, ביקשנו שהות קצרה על מנת לפתור מספר שאלות שנשארו לוטות בערפל תוך פירוט מלא בישיבה. לא קיבלנו זאת. כמו כן, הבהרנו מפורשות כי בתאגיד כמו זה של המנהלת כאשר ולו דירקטור אחד מביע התנגדות, תוך הסברים משכנעים לגבי יכולתו הכלכלית של המועדון, חייבים להתחשב בדעתו - מה עוד שבמקרה שלפנינו היו מספר לא מועט של מועדונים שהביעו דעה זו".

תגובת המינהלת תובא לכשתתקבל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות