אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטכנולוגיה שתמנע את הפקקים ביום שאחרי הקורונה צילום: שאטרסטוק

הטכנולוגיה שתמנע את הפקקים ביום שאחרי הקורונה

חברת Mobi הישראלית פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך לניהול אופטימאלי של התעבורה ברשת הדרכים והפחתה דרמטית של עומסי התנועה. החברה, אשר פועלת ברחבי העולם בשיתוף Microsoft ו - Accenture מאפשרת לחזות דפוסי תנועה והתקהלויות, ובכך מסייעת למדינות בניהול משברים דוג' מגפת הקורונה. כעת היא משלימה סבב גיוס השקעה בפלטפורמת ExitValley

11.05.2020, 09:57 | בשיתוף ExitValley
תחבורה חכמה וערים חכמות – טכנולוגיה שתישאר איתנו שנים רבות

מזה מספר עשורים אוכלוסיית העולם עוברת לערים. לצד ההזדמנויות הרבות ששינוי זה מייצר, מתווספים גם לא מעט אתגרים לחיינו, כולל אתגרים טכנולוגיים לא פשוטים. אתגר שכזה ההולך ותופס תאוצה הוא ניטור וניהול התנועה בערים ותחום הערים החכמות. תחום זה הפך ליותר ויותר משמעותי בשנים האחרונות וזאת בשל העובדה שכולנו חיים תחת פקק. אובדן שעות העבודה, העצבים והעלות למשק היא אדירה. כך למשל, בארצות הברית לבדה אובדן התפוקה בשנה בשל העמידה בפקקים עומד על למעלה מ-87 מיליארד דולרים בשנה. הצפי הוא שעד 2030 צפויה חסימה מוחלטת של התנועה בערים הגדולות בעולם, וזאת בשל העלייה בכמות הרכבים על הכבישים, אשר אינה מותאמת לקצב בניית הכבישים והתשתיות. המצב הזה זועק לשינוי ולכלים חדשניים שיסייעו בניהול התחבורה.

סטארט-אפ ישראלי בשם מובי (Mobi – Mobility Insight) פיתח פלטפורמה טכנולוגית חדשנית אשר נותנת מענה לבעיה. על בסיס ניתוח נתונים ומערכת AI מתקדמת, Mobi מסייעת לעיריות וגופים ממשלתיים לווסת את התנועה ולמנוע את היווצרותם של פקקים, כך שגם במערכת תחבורה שהופכת ליותר ויותר צפופה תתאפשר נסיעה חלקה ונעימה לטובת כלל האזרחים. מלבד היתרונות התחבורתיים, לוויסות התנועה ישנם גם יתרונות סביבתיים, כאשר הגברת היעילות בכבישים עשויה להפחית את פליטת גזי החממה ולתרום לאוויר נקי יותר.
פתרון כולל לניהול התנועה (Mobi’s Dashboard) - החל מניתוח סטאטוס דינאמי, דרך מתן התרעות בזמן אמת על בעיות חזויות ועד הצעה ויישום פתרונות אפשריים, והכל תוך כדי שיפור מתמיד מבוסס AI, אינפו: Mobi פתרון כולל לניהול התנועה (Mobi’s Dashboard) - החל מניתוח סטאטוס דינאמי, דרך מתן התרעות בזמן אמת על בעיות חזויות ועד הצעה ויישום פתרונות אפשריים, והכל תוך כדי שיפור מתמיד מבוסס AI | אינפו: Mobi פתרון כולל לניהול התנועה (Mobi’s Dashboard) - החל מניתוח סטאטוס דינאמי, דרך מתן התרעות בזמן אמת על בעיות חזויות ועד הצעה ויישום פתרונות אפשריים, והכל תוך כדי שיפור מתמיד מבוסס AI, אינפו: Mobi

 

לא רק כבישים – סיוע לממשלת ישראל בניטור תנועה ושיתופי פעולה עם ענקיות טכנולוגיה עולמיות

בימי שגרה Mobi מסייעת כאמור בניתוח התנועה בכבישים והגברת היעילות בהם. לצד זאת, המערכת גם שימשה לאחרונה את משטרת ישראל בכדי לבחון את העמידה בהנחיות הממשלה בעת משבר הקורונה. כך למשל, מהמידע של Mobi עלה כי כ-90% מתושבי תל אביב הקפידו על הוראות הבידוד בעוד נתונים אלו צנחו דרמטית ברחבי הגליל. בזכות יכולתה של החברה לספק נתונים איכותיים ואמינים, בחרה משטרת ישראל להתקשר עם Mobi על מנת שזו תסייע לה לאתר התקהלויות של למעלה מ-50 אנשים במרחב הציבורי, וזאת כדי לוודא כי כללי הריחוק החברתי שנדרשו במהלך הקורונה נשמרו בהתאם להנחיות.

בנוסף, בוובינר שנערך לאחרונה על ידי פורום City Innovators, הכריזה Mobi על שיתוף פעולה עם Accenture, Microsoft ו - Verizon במטרה ליישם את פתרון ניהול הניידות והתחבורה של Mobi בערים ברחבי ארצות הברית, וזאת כדי לסייע ליותר ויותר ערים בניהול הניידות בשטחן תוך כדי ניהול משבר הקורונה, ובמסגרת תכנון וניהול המצב "הנורמלי" החדש ביום שאחרי.

 

תל אביב בימי קורונה – לפני נתוני Mobi כ-90% מתושבי תל אביב הקפידו על הוראות הבידוד, צילום: שאטרסטוק תל אביב בימי קורונה – לפני נתוני Mobi כ-90% מתושבי תל אביב הקפידו על הוראות הבידוד | צילום: שאטרסטוק תל אביב בימי קורונה – לפני נתוני Mobi כ-90% מתושבי תל אביב הקפידו על הוראות הבידוד, צילום: שאטרסטוק

 

פיתוח של מהנדסי תעבורה ומומחי בינה מלאכותית בראשות פרופ' משה בן בסט, שהוביל את ClickSoftware לאקזיט של 1.4 מיליארד דולר

Mobi מונהגת על ידי מומחים בעלי שם עולמי בתחום הטכנולוגיה, הבינה המלאכותית והנדסת התעבורה. יו"ר החברה הוא פרופ' משה בן בסט, אשר ייסד בעבר את ClickSoftware שנמכרה באוגוסט האחרון ל – Salesforce תמורת לא פחות מ-1.4 מיליארד דולר. מנכ"ל החברה הוא דב גנאור, מומחה בניתוח ואופטימיזציה של נתונים מבוססי מיקום שבעברו שיתף פעולה עם חברות כגון Mobileye ו – Waze. בנוסף אליהם, צוות החברה כולל את סמיר סייני, מומחה עולמי לערים חכמות ששימש בעבר כ – CIO של ניו-יורק ושל אטלנטה בארה"ב. היכולת העסקית, הטכנולוגית וההנדסית של החברה מספקת לה כבר בהווה תשתית איתנה לטובת המשך פיתוח וצמיחה עתידיים.

הצלחה מסחרית - זכייה במכרז הארצי של משרד התחבורה הישראלי לצד פעילות גלובלית ענפה

לאחר שכבר חדרה לשוק הישראלי וזכתה במכרז הארצי של משרד התחבורה עבור פיתוח הפעלת מערכת לניטור תחבורה ברחבי ישראל, החלה Mobi לפעול בארצות הברית, כאשר בשלב ראשון Mobi פרסה את המערכת שלה באטלנטה. לאחר השלמת פיילוט מוצלח במיוחד, אשר במסגרתו הביאה החברה לשיפור של עשרות אחוזים בזמן הכניסה והיציאה ממרכז העיר בזמן אירועי תרבות וספורט, עברה החברה למתווה מסחרי, ואף תרמה להצלחה בניהול התחבורה סביב אירוע סופרבול 2019 – אירוע הספורט הגדול ביותר בארה"ב, ואחד מאירועי הספורט הגדולים בעולם.

המערכת של Mobi - ניהול התנועה סביב אירוע הסופרבול 2019 – אירוע הספורט הגדול ביותר בארה"ב , צילום: שאטרסטוק המערכת של Mobi - ניהול התנועה סביב אירוע הסופרבול 2019 – אירוע הספורט הגדול ביותר בארה"ב | צילום: שאטרסטוק המערכת של Mobi - ניהול התנועה סביב אירוע הסופרבול 2019 – אירוע הספורט הגדול ביותר בארה"ב , צילום: שאטרסטוק

 

הזדמנות השקעה ייחודית – טכנולוגיה פורצת דרך בשוק אדיר בהיקפו

Mobi פועלת בשוק המערכות החכמות לניתוח תעבורה. שוק זה מוערך כבר כיום בעשרות מיליארדי דולרים בשנה וצומח בקצב מסחרר, כאשר החברה כבר מיצבה את עצמה כאחת השחקניות המשמעותיות בשוק.

בימים אלה, משלימה Mobi קמפיין גיוס השקעה בפלטפורמת ExitValley ומזמינה את הציבור להצטרף אליה כמשקיעים בעלי מניות ולקחת חלק בהצלחתה.

 

ההשקעה המינימלית בחברה עומדת על 8,000$.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות