אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה ייצוגית נגד הראל: מפחיתה שלא כדין את דמי הביטוח מתאונה צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

אושרה ייצוגית נגד הראל: מפחיתה שלא כדין את דמי הביטוח מתאונה

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר תביעה ייצוגית שטוענת כי חברת הביטוח מעניקה פיצוי מופחת מטבלאות ביטוח לאומי במקרים של פוליסת נכות מתאונה; הראל: "בוחנת את האפשרות לבקשת רשות ערעור"

11.05.2020, 12:06 | רחלי בינדמן
אושרה תובענה ייצוגית נגד הראל ביטוח בקשר עם פוליסת ביטוח תאונות שהוגשה בחודש דצמבר 2016 לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

לפי התביעה, הראל ביטוח מפחיתה שלא כדין את תשלום דמי הביטוח למבוטחים בפוליסת נכות מתאונה בגין מקרי ביטוח שעניינם נכות בגפיים, עיניים ואוזניים. זאת על יסוד טבלת שיעורי נכויות הקבועה בפוליסת הביטוח, השונה מטבלת שיעורי הנכויות שבתקנות הביטוח הלאומי ועל יסוד נוסחת התאמה הקבועה בפוליסת הביטוח.

מישל סיבוני, מנכ"ל הראל, צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני, מנכ"ל הראל | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני, מנכ"ל הראל, צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

חברת הראל השקעות, החברה האם של הראל ביטוח, דיווחה כי אתמול (א') אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב את ניהול התביעה כתובענה ייצוגית על בסיס הטענה, כי מנגנון חישוב תגמולי הביטוח ונוסחת החישוב אינם מוזכרים בפוליסה ואינם ידועים למבוטחים במועד החתימה על פוליסת הביטוח.

הקבוצה שבשמה תנוהל התובענה הייצוגית כוללת את כל מי שרכש את הפוליסה הסטנדרטית של הראל לביטוח נכות מתאונה בשלוש השנים שקדמו להגשת בקשת האישור ועד היום, וקיבל תגמולי ביטוח בסכום מופחת או לא קיבל כל תשלום, ב-12 מקרי נכות, מוחלטת ושאינה מוחלטת.

מהראל נמסר: "הראל פועלת ופעלה גם במקרים הרלוונטיים לתביעה הייצוגית לטובת לקוחותיה ובהתאם להוראות הפוליסה. הראל לומדת את החלטת בית המשפט אשר נוגדת פסיקה קיימת בנושא ובוחנת את האפשרות להגיש בקשת רשות ערעור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות