אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד הארצי לעבודה: אל על תוכל למשוך כספים מקופת גמל לפיצויים צילום: סיוון פרג'

ביה"ד הארצי לעבודה: אל על תוכל למשוך כספים מקופת גמל לפיצויים

בתום מאבק משפטי קצר קבע היום בית הדין כי החברה תוכל למשוך 105 מיליון שקל מ"קרן 108"; לפני מספר ימים פנו עובדי החברה לביה"ד בדרישה שלא יאפשר לאל על למשוך את הסכום

11.05.2020, 14:55 | תומר הדר

בתום מאבק משפטי קצר קבע היום (ב') בית הדין הארצי לעבודה כי אל על תוכל למשוך 105 מיליון שקל מ"קרן 108". אל על יוצגה על ידי עו"ד אוהד גלעדי, שותף במשרד עורכי דין נ.פינברג.

קראו עוד בכלכליסט

חברת אל על איפשרה לעובדיה לחסוך בביטוחי מנהלים לראשונה בדצמבר 1990, ואילו הסכמי פנסיה מסודרים נחתמו בחברה ב-1993 - מה שדרש הקמת קופה מיוחדת - קופת גמל לפיצויים - להפקדת תשלומי פרישה לעובדים. קופה זו נמצאת עדיין ברשות משרד האוצר, ומיועדת לתשלום הפנסיה של עשרות עובדים שטרם פרשו - עוד מאז הפרטת החברה.

  , צילום: רויטרס צילום: רויטרס   , צילום: רויטרס

לפני מספר ימים פנו עובדי החברה לבית הדין בדרישה שלא יתאפשר לאל על למשוך את הסכום (מתוך כ-360 מיליון שקלים שהצטברו בקופה). מוקדם יותר דיווחה אל על כי בשעות הערב אתמול נמסר לחברה באופן לא רשמי על מתווה חדש של משרד האוצר להעמדת ערבות לאל על. לפי החברה, טרם התקבל מסמך רשמי המפרט את פרטי המתווה.

ואולם, מהדיון שנערך אתמול עולה כי כדי להעלות את היקף ערבות המדינה מ-75% ל-80% תידרש חברת כנפיים, המחזיקה כיום ב-38.5% מאל על, להזרים 100 מיליון שקל במזומן. כנפיים עצמה מתמודדת בימים אלו עם קשיים משלה: וירג'ין אוסטרליה הודיעה לכנפיים כי תחדל החודש מלשלם את דמי החכירה עבור מטוס אחד שמחזיקה החברה האוסטרלית, וכי הנושא נמצא בבחינה.

משרד האוצר, כך פורסם אתמול, דורש מאל על לבצע שורה של קיצוצים נוספים בנוסף למתווה שכבר פורסם, בהיקף של כ-50 מיליון דולר נוספים בשנה. בתמורה תהיה המדינה ערבה ל-400 מיליון הדולר שתקבל אל על להבראתה. לעת עתה סביר להניח שבאל על לומדים את המתווה שמציע האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות