אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: יופחת מס הקנייה על מוניות חשמליות צילום: יצרן

רשות המסים: יופחת מס הקנייה על מוניות חשמליות

מפרסומי הרשות עולה כי המס יירד לשיעור של 8% במקום 10% מוטל כיום. המדינה תעודד רכישת המוניות באמצעות ההטבה, שתהיה תקפה גם כאשר ב-2023 המס על רכבים רגילים צפוי לעלות מ-10% כיום ל-20% וב-2024 ל-35%

11.05.2020, 15:25 | תומר הדר

מדינת ישראל תעודד רכישה של מוניות חשמליות באמצעות הפחתה של מס הקניה שיוטל עליהן, כך עולה מפרסומים השבוע של רשות המיסים.

קראו עוד בכלכליסט

יצויין כי כיום, לנוכח שיעור החדירה האיטי יחסית של מכוניות חשמליות לשוק הישראלי, נוצר מצב בו תחום המוניות החשמליות טרם טופל על ידי מדינת ישראל ואינו זוכה לעידוד.

מונית חשמלית ניסאן NV200 , צילום: יצרן מונית חשמלית ניסאן NV200 | צילום: יצרן מונית חשמלית ניסאן NV200 , צילום: יצרן

עד כה העניקה מדינת ישראל תמריצים לרוכשי מכוניות היברידיות (עד 20 אלף שקל סבסוד לכל מונית היברידית, בהתאם לדגם) אך על המוניות החשמליות לא הוענק כל תמריץ. כך נוצר מצב בו על כל רכב חשמלי, כולל מוניות - מוטל מס קניה בגובה עשרה אחוזים. לעומת זאת, על מונית רגילה שמונעת במנוע דיזל מזהם - מוטל מס קניה בגובה שמונה אחוזים.

במסגרת הצעת רשות המיסים יופחת מס הקניה שיוטל על המוניות החשמליות לשמונה אחוזים. המתווה אשר מוצע על ידי רשות המיסים אינו כולל כל התייחסות לרכבים אשר מצוידים במערכות הנעת "פלאג אין הייבריד", אלא רק לרכבים בעלי מנוע כל-חשמלי.

לעת עתה, ההפרש במס הקניה בין מונית חשמלית למונית דיזל אומנם אינו גדול - ויושווה בעתיד הקרוב לפי המתווה של רשות המיסים, אך בעתיד הלא רחוק צפוי מס הקניה על רכב חשמלי לעלות. כך, בתחילת ינואר נכנס לתוקף אופן חישוב חדש של מס קניה על רכב חשמלי, לפיו מסי הקניה על מכוניות חשמליות יעלו בהדרגה, כאשר בשנת 2023 יעלה מס הקניה על המכוניות החשמליות מ-10% ל-20%. בשנת 2024 יעלה מס הקניה על הרכב החשמלי שוב לשיעור של 35%, אך מס הקניה על המוניות עדיין יישאר בגובה שמונה אחוזים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות