אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב שוקל לפרוש

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב שוקל לפרוש

ההחלטה הסופית בעניין תתקבל על-ידי בר סימן טוב בימים הקרובים. בסביבת המנכ"ל אומרים כי טרם התקבלה החלטה סופית וכי "זהות השר שייבחר קריטית להמשך תפקידו של בר סימן טוב במשרד". אמש התנגד מנכ"ל משרד הבריאות להפעלת מתקני הכושר בפארקים, אך השרים הכריעו

11.05.2020, 15:55 | אדיר ינקו, ynet
מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, האיש המזוהה ביותר עם המאבק בקורונה בישראל, שוקל לסיים את תפקידו. החלטה סופית תתקבל בימים הקרובים בהתאם לזהות שר הבריאות שימונה. בסביבת המנכ"ל מספרים כי זו "החלטה כבדת משקל. טרם התקבלה החלטה סופית בעניין אך זהות השר שייבחר תהיה קריטית להמשך תפקידו של בר סימן טוב במשרד הבריאות".

קראו עוד בכלכליסט

במהלך התקופה האחרונה עמד בר סימן טוב בפני ביקורת קשה מצד שרי הממשלה על הקו הנוקשה שהוביל במאבק בקורונה. אמש התנגד מנכ"ל משרד הבריאות לפתיחת מתקני הכושר בפארקים, אך השרים הכריעו נגדו והחליטו לפתוח את הפארקים עם מתקני הכושר.

משה בר סימן טוב , צילום מסך: ערוץ הכנסת משה בר סימן טוב | צילום מסך: ערוץ הכנסת משה בר סימן טוב , צילום מסך: ערוץ הכנסת

בכתבת פרופיל על בר סימן טוב, שפורסמה לאחרונה ב"ידיעות אחרונות", טענו שורה של שרים בממשלה, בכירים בעבר ובהווה במערכות הבריאות והאוצר, חוקרים ומדענים, כי מאחורי החזות השלווה והקול המרגיע יש דמות קצת יותר מורכבת. אדם רב-כישרונות, אבל גם אגרסיבי, תאב כוח וסמכות, יהיר ולעיתים קרובות נקמן. חלקם הזהירו כי התנהלותו מאחורי הקלעים מקשה לעיתים על התמודדות המדינה עם משבר הקורונה.

גורמים המכירים אותו סיפרו בכתבה שבר סימן טוב התאהב בדמותו התקשורתית כ"אביר המלחמה בקורונה" של ישראל, וכמי שלוחש על אוזנו של ראש הממשלה, ומסוגל בכמה משפטים להחמיר או להקל על הסגר. "כמעט כל ההתנהלות שלו במשרד הבריאות לאורך השנים, מכוונת לטיפוח הדמות שלו בתקשורת", אומר גורם שעבד עימו בעבר. "התדמית שלו מאוד חשובה לו".

התדמית הזו עמדה לאחרונה למבחן. מהעדויות הצטייר בר סימן טוב כמנהל ריכוזי, זחוח, שמסרב להקשיב לדעות הסותרות את דעתו שלו, לפעמים אפילו על חשבון בריאות הציבור. ההתנהלות הזו החלה עוד לפני שמונה למנכ"ל משרד הבריאות, וכיהן במשרד האוצר כאחראי על תקציבי הבריאות. שם, לאורך שנים, הוא נקט מדיניות שמכונה במשרד "הרְעָבה". .

"הוא איש כוחני. תמיד חושב שהוא יודע הכול, תמיד צודק", אמר גורם. "הוא שומר קרוב אליו רק את מי שחושב כמוהו ומהנהן בראש ואומר כן", הוסיף בכיר לשעבר במערכת הבריאות. "הוא תמיד נותן לך תחושה שהוא יודע הכי טוב. אפילו בנושאי רפואה, למרות שהוא לא רופא", מצטרפת בכירה לשעבר במשרד הבריאות. "ברסי חושב שעשרה קבין של חוכמה ירדו לעולם", סיכם גורם ותיק במערכת הבריאות. "ושהוא קיבל 11 מתוכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות