אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיום ראשון - תלמידי ד'-ו' חוזרים; ביבס: "השתגעו, המתווה מנותק מהמציאות" צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

מיום ראשון - תלמידי ד'-ו' חוזרים; ביבס: "השתגעו, המתווה מנותק מהמציאות"

משרד החינוך ומשרד הבריאות סיכמו על חזרה מדורגת של תלמידי כיתות ד'-ו' לבתי הספר. המנהלים יבחרו בין לימודים ביום שישי או לחלק 5-6 שעות שבועיות בין ראשון עד חמישי אחרי שתלמידי כיתות א'-ג' מסיימים. בכיתות ז'-י' בבתי הספר השש-שנתיים יחזרו ליומיים למידה; יו"ר מרכז השלטון המקומי: "לא ייתכן שתלמידים יגיעו ליום אחד בשבוע, ואחרים יגיעו ליומיים. או שפותחים את כל מערכת החינוך או שלא פותחים בכלל"

11.05.2020, 22:13 | ynet
לאחר שתלמידי א'-ג' חזרו ללימודים בשבוע שעבר לחמישה ימים בשבוע, משרד החינוך ומשרד הבריאות סיכמו הערב (יום ב') על מתווה שלפיו מיום ראשון הקרוב יגיעו תלמידי ד'-ו' לבתי הספר. לפי המתווה שיוצע למנהלים, אפשרות אחת היא לחזור ללימודים בימי שישי, ואפשרות שנייה היא לחלק 5 עד 6 שעות שבועיות בימים ראשון עד חמישי רק אחרי שכיתות א'-ג' מסיימות. נכון לעכשיו מדובר על לימודים בקבוצות של עד 20 ילדים.

קראו עוד בכלכליסט

לגבי כיתות ז'-י' בבתי ספר שש שנתיים, הוחלט שכל שכבה תגיע ליומיים לימודים בבית הספר החל מיום ראשון, ובשאר הימים תימשך הלמידה מהבית. בחטיבות ביניים עצמאיות, שבהן לומדים בכיתות ז'-ט', ילמדו שלושה ימים בשבוע, ובשא הימים תימשך הלמידה מהבית.

לפי המתווה, בחטיבות הביניים תבוצע חלוקה של עד 20 תלמידים בקבוצה והם יצטרכו לשבת במרחק של שני מטרים זה מזה.

במקביל, מנכ"ל משרד האוצר, הממונה על התקציבים ומנכ"ל משרד הבריאות צפויים לדון הערב על ההצעה המשותפת לאוצר ולמרכז השלטון המקומי בדבר חזרה מלאה של גני הילדים ברשויות "ירוקות" (עם תחלואת קורונה נמוכה) כבר מיום ראשון הקרוב. במשרד האוצר לוחצים לקבל החלטה מחר על מנת לייצר ודאות להורים לקראת השבוע הבא.

כיתה ריקה, צילום: אלכס קולומויסקי כיתה ריקה | צילום: אלכס קולומויסקי כיתה ריקה, צילום: אלכס קולומויסקי

בתחילה ביקש משרד החינוך להחזיר את תלמידי כיתות ד'-ו' ליומיים בשבוע, אך לאחר שהתברר שהדבר היה פוגע בתלמידי כיתות א'-ג' הוחלט שיחזרו ליום אחד בלבד. מנהלי בתי הספר יחליטו באיזה יום תגיע כל שכבה וייאלצו לנסות ולהתמודד עם הקצאת מקום במבנים בבתי הספר בנוסף לכיתות - ספריות, אולמות ספורט ועוד, כדי לעמוד בהגבלות משרד הבריאות לקפסולות של 17 בכיתה.

מחר, חופשת ל"ג בעומר, לא יתקיימו לימודים בבתי הספר, אך גני הילדים יוכלו לפעול בכל הארץ באמצעות הסייעות - בזמן שהגננות ביום חופש. בהסכם שנחתם אתמול בין מרכז השלטון המקומי לבין הסתדרות המעו"ף נקבע שבשל המצב המיוחד על רקע ההתמודדות מול מגפת הקורונה, רשות מקומית תהיה רשאית להעסיק סייעות בגני הילדים. במקום זאת יזכו הסייעות ליום חופש חלופי. אלא שספק אם כל הרשויות יצליחו להיערך תוך יום אחד לגייס סייעות להפעלת שתי "קפסולות" - הקבוצות שאליהן חולקו הילדים לפי ימי השבוע.

ביבס: "המתווה עובר כל גבול"

בתוך כך, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין, חיים ביבס, מתייצב הערב (יום ב') נגד מתווה החזרה ללימודים בכיתות ד'-ו' ובכיתות ז'-י' כפי שפורסם מוקדם יותר. במכתב שהעביר לכל ראשי הרשויות בישראל ציין ביבס: "חבריי ראשי הרשויות, השתגעו לגמרי. המתווה החדש שהוצג לנו הערב עובר כל גבול ומנותק מהמציאות. לא ייתכן שתלמידים יגיעו ליום אחד בשבוע, ואחרים יגיעו ליומיים. או שפותחים את כל מערכת החינוך או שלא פותחים בכלל".

"אם מישהו חושב שאפשר לרקוד פה צעד קדימה וצעד אחורה על גב ההורים והתלמידים - טועה. בשבועות האחרונים נערכנו והוכחנו שאנחנו מוכנים לקבל את כל הילדים חזרה, מגיל לידה ועד 18. גני ילדים, מעונות, כיתות א'-ו', תלמידי חטיבות ביניים - לכולם יש מקום ועל כולם נדע לשמור על פי ההנחיות. תלמידי תיכון צריכים לחזור בהתאם לצורך הלימודי הענייני בכפוף לבגרויות. וזו עמדתנו גם לגבי תנועות הנוער והארגונים".

"לא מקבלים החלטות מתוך פחד אלא על בסיס נתונים וחשיבה על טובת הכלל. אני מבקש מכולכם להתגייס למטרה החשובה ביותר שנמצאת כרגע על הפרק: להפעיל את כל הלחץ הנדרש כדי שכל הילדים, וכל ההורים, יוכלו לחזור לשגרה מיד. מרוב יום כן ויום לא - אין כאן שום שגרה, יש בלגן אחד גדול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות