אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנוצ'ין תומך במאסק: "קליפורניה צריכה לאפשר לו לפתוח את המפעל של טסלה" צילום: רויטרס

מנוצ'ין תומך במאסק: "קליפורניה צריכה לאפשר לו לפתוח את המפעל של טסלה"

המפעל של יצרנית המכוניות החשמליות בקליפורניה סגור מאז 23 במרץ, ומאסק והחברה פנו לבית המשפט;

11.05.2020, 21:10 | שירות כלכליסט

 שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין תומך במאבק של אלון מאסק מול הרשויות בקליפורניה. מנוצ'ין אמר בשיחה עם CNBC שקליפורניה צריכה לסייע לחברה לפתוח מחדש את המפעל שלה.

קראו עוד בכלכליסט

"אני מסכים עם מאסק, הוא אחד המעסיקים והיצרנים הגדולים ביותר בקליפורניה והמדינה צריכה לעשות את כל מה שניתן על מנת לפתור את הנושאים הרפואיים על מנת שיוכל לפתוח במהירות ובבטיחות", אמר מנוצ'ין.

מפעל טסלה בפרמונט קליפורניה סגור מאז 23 במרץ, במסגרת המגבלות שהוטלו במדינה מול משבר הקורונה, והחברה דוחפת לפתיחתו ולחידוש הייצור.

סטיבו מנוצ סטיבו מנוצ'ין | צילום: רויטרס סטיבו מנוצ

למרות הלחץ שהפעילה החברה, הרשויות המקומיות במחוז אלמדה (Alameda) לא העניקו את ההיתר המיוחד. ביום ראשון איים מאסק להוציא את המפעל והמטה של טסלה מקליפורניה והחברה עצמה הגישה תביעה נגד המחוז והרגולטורים שלו, בבית משפט פדרלי. טסלה מבקשת מבית המשפט צו הפוסל את תוקף ההוראות של הרשויות המקומיות.

"הם הולכים לגלות שאם מאיימים עליו, הוא יעביר את הייצור שלו למדינה אחרת", אמר מנוצ'ין.

סקוט האגרטי, מנהל מפקח בפרמונט שבאלמדה, אמר ל"ניו יורק טיימס" כי המחוז והמנהלים בטסלה גיבשו תוכנית חזרה לעבודה ב-18 במאי, בדומה לתאריך היעד שקבעו כמה מיצרניות המכוניות במישיגן. ואולם לדבריו, מאסק דחף לקביעת תאריך מוקדם יותר ומכאן החלה ההידרדרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות