אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודו זקן יכהן כיו"ר ועדת האשראי של טריא צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

דודו זקן יכהן כיו"ר ועדת האשראי של טריא

פלטפורמת ההלוואות באמצעות מימון המונים בחנה את האפשרות לחזק את ועדת האשראי שלה בתקופה האחרונה. זקן: "באשראי תמיד יש סיכון מסוים, אבל הסטנדרט שטריא תעמיד יהיה גבוה מהסטנדרט הבנקאי"

12.05.2020, 08:23 | צלי גרינברג
דודו זקן, שכיהן בתפקיד המפקח על הבנקים בין השנים 2010-2015, יכהן כיו"ר ועדת האשראי של טריא, פלטפורמת הלוואות באמצעות מימון המונים (P2P), וכיועץ אסטרטגי לחברה.

כניסתו של זקן לתפקיד מתרחשת כחודשיים לאחר שנודע כי טריא היא אחת ממגישות תביעות החוב כנגד חברת דלהום. התביעות הוגשו על ידי גופים פיננסיים שונים כנגד החברה הפועלת בתחום זגגות הרכב, שירותי דרכים ושיווק אוטובוסים, שנכנסה כחודש קודם לכן לחדלות פירעון.

קראו עוד בכלכליסט

דודו זקן, צילום: אוראל כהן דודו זקן | צילום: אוראל כהן דודו זקן, צילום: אוראל כהן

זקן אמר לכלכליסט כי "באשראי תמיד יש סיכון מסוים, אבל הסטנדרט שטריא תעמיד יהיה גבוה מהסטנדרט הבנקאי, והוועדה בראשותי תעשה את הסדר הנדרש. צריך לזכור שטריא מגבה את מרבית תיק האשראי שלה בבטוחות נדל"ניות ונוספות. אין ספק, עם זאת,  שיש מה לעשות בכדי לחזק את הצעות הערך לציבור בתחומי האשראי במישור הדיגיטלי".

זקן מכהן כיום כחבר בוועדות השקעות ואשראי בקרנות הפנסיה "עמיתים", ומתפקד כיועץ כלכלי עצמאי. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה ותואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, בה הוא מלמד בנקאות.

שחף ארליך, מנכ"ל טריא ישראל, הוסיף כי "זקן מחזק את טריא במספר מישורים, ומשתלב באסטרטגיה של החברה לקידום התחרות בתחום הבנקאות הדיגיטלית בישראל, תחרות נחוצה במיוחד לנוכח המתרחש בישראל ובעולם כיום".

בסוף אפריל חשף כלכליסט כי טריא ביקשה ממשרד האוצר להיכלל בקרן ההלוואות בערבות המדינה כגוף המגשר בין המוסדיים לבין הלווים. במכתב שנשלח אז לידי החשב הכללי, נכתב בין היתר כי באנגליה וארה"ב כבר אושרו פלטפורמות P2P למתן הלוואות בערבות המדינה.

טריא היא פלטפורמה אינטרנטית להלוואות ישירות בין אנשים (P2P - peer to peer) ועד היום העמידה אשראי בהיקף כולל של כ-3.6 מיליארד שקל. על משקיעי החברה נמנה איש העסקים היהודי־צרפתי פייר בסנינו, המחזיק בנוסף גם ב-49% מחברת הסעדת העובדים סיבוס, שותף בחברת ההסעדה שפע, הזכיין של ברגר קינג בישראל, מבעלי השליטה ביקבי כרמל ובעל מניות בענקית הפטיסרי פושון והזכיין שלה בארץ.

משבר הקורונה תפס את טריא בעיצומו של גיוס הון בגובה של 25-30 מיליון דולר לפי שווי של 400 מיליון דולר, כפי שנחשף בכלכליסט, ובחברה צופים כי ימשיכו את הגיוס עם סיום המשבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות