אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיסור על כניסת זרים לישראל הוארך עד סוף החודש צילום: שאול גולן

דיווח שוטף

האיסור על כניסת זרים לישראל הוארך עד סוף החודש

חובת הבידוד החלה על ישראלים ששבו מחו"ל אמורה להסתיים ביום שבת, אך ייתכן כי תוארך; שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הודיע על פיצוי למשתמשי חופשי חודשי שלא צרכו את השירות בשל המשבר; אולמות והיכלי התרבות ייפתחו בהדרגה החל מ-14 ביוני - אנשים יידרשו לשבת במרחק של שני כיסאות זה מזה;במשרד הפנים נערכים לפתיחת חופי הים; מספר הנדבקים החדשים ממשיך להיות נמוך

12.05.2020, 20:17 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

20:00 - מספר הנדבקים החדשים ממשיך להיות נמוך

מספר הנדבקים החדשים בקורונה ממשיך להיות נמוך מאוד ועמד היום על 20 בלבד - כך דיווח משרד הבריאות לפני זמן קצר. סך הכל מספר הישראלים שנדבקו בקורונה עד היום עומד על 16,529, כאשר 12,082 מתוכם (73%) החלימו מן המחלה. מספר החולים הפעילים עומד כעת על 4,186. מספר הנפטרים מן הנגיף עלה היום בשניים ל-260. מספר החולים הקשים עומד על 66 ומספר המונשמים על 55.

(שירות כלכליסט)

18:00 - האיסור על כניסת זרים לישראל הוארך עד סוף החודש

 

האיסור על כניסת זרים לישראל הוארך שוב עד סוף החודש, והמשמעות שלו היא שבעלי דרכון זר לא יוכלו להיכנס לארץ עד ל-30 במאי. במקביל לבעלי דרכונים ישראלים הנכנסים לארץ עדיין קיימת חובת בידוד. חובה זו הוארכה בסוף אפריל ואמורה לפקוע ביום שבת הקרוב. עם זאת, לא ברור אם היא תוארך. לפי שעה, הציבור הישראלי עדיין איננו יכול לתכנן חופשות קיץ בחו"ל לפני ה-1 ביוני, וגם זאת בתנאי שבארץ היעד כבר אין סגר או חובת בידוד לנכנסים. היום שלחה רשות התעופה האזרחית הודעה בנושא לחברות התעופה הזרות.

(נווית זומר) 

נוסעים נכנסים בנתב"ג בזמן משבר הקורונה, צילום: שאול גולן נוסעים נכנסים בנתב"ג בזמן משבר הקורונה | צילום: שאול גולן נוסעים נכנסים בנתב"ג בזמן משבר הקורונה, צילום: שאול גולן

 

17:20 - כמעט 8,000 עובדים הודיעו היום על חזרה לעבודה

 

7,820 עובדים הודיעו היום לשירות התעסוקה על חזרתם לעבודה. זאת, בעוד מספר האנשים שנרשמו היום כדורשי עבודה עמד על 1,574. מאז ה-19 באפריל, לפני כמעט חודש, הגיעו לשירות התעסוקה דיווחים על 72,091 עובדים שחזרו לעבודה.

(שירות כלכליסט)

 

14:45 - הושג פיצוי למשתמשי תחבורה ציבורית שרכשו חופשי חודשי - ולא צרכו את השירות בשל משבר הקורונה

שר התחבורה היוצא בצלאל סמוטריץ' הודיע לפני שעה קלה שהוא סיכם עם משרד האוצר מתווה לפיצוי משתמשי התחבורה הציבורית שרכשו חופשי חודשי בחודש מרץ, או סטודנטים שרכשו חופשי שנתי ולא צרכו את השירות בשל משבר הקורונה. לפי סמוטריץ' "מי שרכשו חופשי חודשי יוכלו לבחור בין שלוש חלופות: חופשי חצי חודשי בחינם, חופשי חודשי ב 50% הנחה, ‏או 50% משווי הפיצוי בערך צבור לכל מטרה. הפיצוי משקף את החצי השני של חודש מרץ שבו התקיימה תחבורה ציבורית חלקית בלבד" במקביל, סטודנטים יקבלו הארכה של חודשיים בתוקף המנוי שברשותם או 50% מהשווי הזה בערך הצבור לכל מטרה.

(ליאור גוטמן)

11:00 - ניתן להגיש בקשות למענק סיוע לעסקים באתר רשות המסים

הבוקר (ג') נפתחה באתר רשות המסים האפשרות להגשת בקשות לקבלת מענק סיוע לעסקים להשתתפות בהוצאות קבועות, המהווה פעימה שלישית של תשלום מענקי הסיוע למשק בשל ההשלכות הכלכליות של נגיף הקורונה. במסגרת זו, יכולים להגיש בקשה לקבלת מענק עסקים קטנים ובינוניים בעלי מחזור העולה על 18 אלף שקל ועד 20 מיליון שקל בשנה שנפגעו בתקופת קורונה. זאת, למעט עצמאים עם מחזור עד 300 אלף, שמקבלים כבר את המענק, כתוספת לפעימה השנייה. תקרת המענק היא עד 400 אלף שקל. מטרת המענק היא לאפשר לעסקים אלו המשכיות תפקודית, והוא ניתן בעבור הוצאות קבועות שהעסק לא יכול היה לחסוך בחודשים מרץ ואפריל 2020.

9:45 - רשות המסים השיקה יישום המאפשר הגשת השגה/תיקון שומה במיסוי מקרקעין גם למי שאינו מיוצג ע"י עו"ד

רשות המסים משיקה יישום המאפשר למוכר או לרוכש מקרקעין להגיש השגות ובקשות לתיקון שומות בעסקאות מקרקעין באופן מקוון - גם אם אינו מיוצג בעסקה על ידי עורך דין. עד היום, מוכר או רוכש שאינו מיוצג ע"י עו"ד שביקש להגיש השגה על שומה שנקבעה לו ע"י מנהל מיסוי מקרקעין שלא ע"פ השומה העצמית שהגיש, או להגיש בקשה לתיקון שומה, נדרש להגיש טופס ידני באמצעות הדואר, הפקס או הגשה פיזית למשרד האזורי. מי שמיוצג על ידי עו"ד, יכול להגיש ההשגה/בקשת תיקון השומה באופן מקוון באמצעות עורך הדין במערכת שבח.נט.

כעת, במסגרת הנגשת פעולות ושירותים מקוונים לציבור, פיתחה רשות המסים יישום המאפשר הגשת השגה/בקשת תיקון שומה באופן מקוון גם למי שאינו מיוצג באמצעות עו"ד, ובכך מייתרת למעשה את הצורך בהגעה פיזית למשרדים לקבלת שירותים אלו

 

9:10 - אולמות התרבות ייפתחו בהדרגה החל מ-14 ביוני

 שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה הבוקר (ב׳) כי אולמות והיכלי התרבות ייפתחו בהדרגה לקהל הרחב - אולם אנשים יידרשו לשבת במרחק של שני כיסאות בין אדם לאדם, בניסיון למנוע התפשטות מחודשת של נגיף הקורונה.

גורמים בעולם התרבות אמרו בתגובה כי על אף הבשורה החיובית, לא מדובר בפריצת דרך, משום שאם רק חלק מהאולמות יאוכלסו - לא תהיה כדאיות כלכלית למכירת כרטיסים מלכתחילה. "אם תיאטרון כמו הבימה או הקאמרי מעלים הצגה יקרה, ובכל ערב משלמים שכר לשחקנים ולעובדים אבל רק חלק מהאולם מלא, לא בטוח שזה טוב לפתוח", הסבירו.

שני כסאות ריקים בין אדם לאדם, צילום: סיון פרג שני כסאות ריקים בין אדם לאדם | צילום: סיון פרג' שני כסאות ריקים בין אדם לאדם, צילום: סיון פרג

9:00 - מחר: 23 אתרי טבע נוספים ייפתחו לציבור

החל ממחר (רביעי) ייפתחו למטיילים עוד 23 גנים לאומיים ושמורות טבע, ומחרתיים ייפתחו לראשונה גם שישה חניוני לילה. בין 23 האתרים הנוספים שייפתחו: חורשת טל, מצוק הארבל, גן לאומי אשקלון, עיר דוד, שמורת גמלא, שמורת המג'רסה (שפך נחל דליות), גן לאומי עין חמד, חי בר כרמל, שמורת נחל פרת, גן לאומי ממשית ושמורת תל דן.

23 האתרים החדשים יצטרפו ל-20 שמורות הטבע והגנים הלאומיים שנפתחו מחדש כבר ביום שלישי שעבר, אחרי שהממשלה ביטלה את מגבלת 100 המטרים ממקום המגורים שנקבעה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה - ואישרה לציבור לשוב לטייל בטבע.

 

8:40 - נערכים לפתיחת חופי הים

 

אמש התקיים במשרד הפנים דיון (זום) בנושא ההיערכות לפתיחת עונת הרחצה בחופים בתקופת הקורונה. בדיון השתתפו, בין היתר, מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, יו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג'ג', מנהל אתרי רחצה ארצי במשרד הפנים עאטף חיראלדין וראשי רשויות מקומיות המפעילות חופי רחצה.

 

בדיון הוחלט כי חיראלדין ירכז את הנחיות משרד הבריאות, וכן את המודלים השונים שפותחו ברשויות המקומיות להתמודדות עם סוגיית ההתקהלויות לכדי "תו סגול" לחופי הרחצה – אשר יועבר למשרד הבריאות לאישור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות