אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוחם צה"ל נהרג מפגיעת אבן בכפר פלסטיני בשומרון צילום: רויטרס

לוחם צה"ל נהרג מפגיעת אבן בכפר פלסטיני בשומרון

סמ"ר עמית בן יגאל, בן 21 מרמת גן ולוחם בסיירת גולני, נהרג לאחר שאבן הושלכה על ראשו במהלך פעילות מבצעית למעצר חשודים בכפר יעבד. הוא נפצע קשה ופונה במסוק לבית החולים - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. כוחות צה"ל עורכים מצוד אחר המחבל

12.05.2020, 09:45 | יואב זיתון, ynet
הותר לפרסום: לוחם גולני, סמל-ראשון עמית בן יגאל, בן 21 מרמת גן, נהרג לפנות בוקר (יום ג') מאבן שהושלכה על ראש במהלך פעילות מבצעית למעצר ארבעה חשודים בכפר יעבד שבצפון-מערב השומרון. הודעה נמסרה למשפחתו.

מפרטים נוספים על התקרית עולה כי פעילות המעצרים התרחשה סמוך ל-04:30, אז סיימו הכוחות - שלוש פלוגות בראשות מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני וסגנו - את פעילות המעצרים והחלו לצאת מהכפר. בשלב הזה הושלכה אבן גדולה מגג הבית האחרון שבו פעלו החיילים והיא פגעה בראשו של הלוחם - שנפצע קשה.

הלוחם, שחבש קסדה, פונה בניידת טיפול נמרץ למנחת המסוקים הקרוב ומשם הוטס לבית החולים רמב"ם שבחיפה - אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

חיילים (ארכיון), צילום: רויטרס חיילים (ארכיון) | צילום: רויטרס חיילים (ארכיון), צילום: רויטרס

יצוין כי פעילות מעצרים שכזו לא נחשבת חריגה והגדוד המדובר שוהה בגזרה זה כחודשיים. הלוחמים לא הצליחו לזהות את המחבל שיידה את האבן.

שניים מתוך ארבעת העצורים חשודים ביידוי אבנים על מכוניות ישראליות בשבועות האחרונים והשניים הנוספים חשודים בביצוע פעולות טרור אחרות. לאחר התקרית החלו כוחות בסריקות בשכונה שבה מתגורר המחבל שיידה את האבן ומצוד מתקיים אחריו.

שר הביטחון נפתלי בנט אמר: "סמל-ראשון עמית בן גאל נפל הלילה בעת שהגן על ביטחון ישראל. צה"ל וכוחות הביטחון ישימו את ידם על המחבלים השפלים שאחראים לכך, ואנו נבוא איתם חשבון. בשם מערכת הביטחון אני מבקש למסור תנחומים למשפחת בן יגאל היקרה. יהי זכרו ברוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות