אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סורוס: הקורונה עלולה להוביל לקץ האיחוד האירופי צילום: איי אף פי

משבר הקורונה

סורוס: הקורונה עלולה להוביל לקץ האיחוד האירופי

לדברי המיליארדר ההונגרי-אמריקאי, התפשטות המגיפה פוגעת בסיכויי הישרדותו של האיחוד משום שהוא "אינו שלם. איומים כמו הקורונה, שמתקדמים מהר, יוצרים לו בעיה". על הקפיטליזם כפי שהוא פועל היום: "לא נשוב למקום בו היינו כשהמגיפה פרצה"; על טראמפ: "היה רוצה להיות דיקטטור, אבל הוא לא יכול בגלל החוקה"

12.05.2020, 11:19 | שירות כלכליסט

המיליארדר ההונגרי-אמריקאי ג'ורג' סורוס חוזה כי הקורונה תוביל לקץ האיחוד האירופי, שלדבריו הוא "איחוד לא מושלם". יתרה מכך, סורוס (89) אף מעריך כי התפשטות המגיפה עלולה להוביל לסיום הקפיטליזם בצורתו הנוכחית.

קראו עוד בכלכליסט

"אני מודאג בעיקר מההישרדות של האיחוד האירופי, כי מדובר באיחוד לא שלם", אמר בריאיון לאתר הבריטי האינדפנדנט. לדבריו, בעקבות זאת אירופה הופכת "פגיעה יותר" מאשר ארה"ב, "גם כי היא מבוססת על שלטון החוק. טחנות הצדק טוחנות לאט, אך איומים כמו הקורונה מתקדמים מהר - וזה יוצר בעיה ספציפית לאיחוד האירופי".

ג ג'ורג' סורוס | צילום: איי אף פי ג

בנוגע לקפיטליזם, כפי שהשיטה פועלת כיום, סורוס מאמין כי לא נשוב למקום שבו היינו כשהמגיפה פרצה, אך מעבר לכך קשה לדעת. "אני לא חושב שמישהו יודע איך הקפיטליזם יתפתח וישתנה".

סורוס התייחס גם למתיחות בין סין לארה"ב, שלדעתו פוגעת במאמצים למציאת חיסון למגיפה. "הקונפליקט המתמשך בין ארה"ב וסין מסבך הכל, כי אנחנו צריכים לעבוד יחד על מציאת פתרון לשינויי האקלים ועל פיתוח חיסון לקורונה - אבל מסתבר שאנחנו לא יכולים כי אנחנו מתחרים מי יפתח וישתמש בחיסון".

עם זאת, סורוס הוסיף שעדיף לא לעבוד בצמידות לסין משום שהמדינה נמצאת תחת משטר דיקטטורי של הנשיא שי ג'ינפינג. גם כלפי נשיא ארה"ב לא חסך סורוס במילים. "דונלד טראמפ היה רוצה להיות דיקטטור, אבל הוא לא יכול בגלל החוקה בארה"ב שאנשים מכבדים. זה מה שמונע ממנו לעשות דברים מסוימים", הסביר. "זה לא אומר שהוא לא ינסה, כי הוא נלחם על חייו במלוא מובן המילה. אני אציין גם שהאמנתי שטראמפ יהרוס לעצמו, והוא עמד בציפיות שלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות