אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה גרמה ל-IFF לפספס את תחזית הרווח, אך המניה מזנקת צילום: IFF

הקורונה גרמה ל-IFF לפספס את תחזית הרווח, אך המניה מזנקת

ההכנסות והרווח אמנם עלו ב-4% ו-14% בהתאמה, אך מכירות החברה במגזר הריח והטעם נפגעו כתוצאה מסגירת אתרי הקמעונאות; אנדראס פיביג, יו"ר ומנכ"ל IFF: "פעלנו במסגרת האתגרים כדי להבטיח שהשינויים בשרשרת הייצור והאספקה יהיו מינימאליים"; המניה קופצת כמעט ב-6%

12.05.2020, 12:38 | צלי גרינברג

החברה בעלת שווי השוק הגדול בבורסה, חברת IFF, דיווחה היום (ג') על תוצאותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2020 בדוחות מעורבים, במסגרתם הציגה עלייה של 4% בהכנסות, שעמדו ברף הגבוה של התחזיות, וקפיצה של 14% ברווח הנקי, שדווקא פספסו את תחזית השוק. המניה קופצת בכמע ב-6% בתל אביב, וב-3.8% בטרום מסחר בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה עמדו ברבעון הראשון של 2020 על 1.34 מיליארד דולר בהשוואה ל-1.29 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. טווח תחזית השוק עמד על 1.28-1.34 מיליארד דולר הכנסות.

אנדראס פיביג מנכ"ל IFF , צילום: IFF אנדראס פיביג מנכ"ל IFF | צילום: IFF אנדראס פיביג מנכ"ל IFF , צילום: IFF

עיקר ההכנסות נבעו מחומרי טעם שהכניסו לחברה 830.3 מיליון דולר – עלייה של 3.1% בהשוואה לרבעון המקביל, ושאר ההכנסות נבעו ממכירת חומרי ריח שעמדו על 516.9 מיליון דולר – עלייה של 4.9% לעומת הרבעון המקביל. החברה מדווחת עוד כי תחום הבישום קטן ביחס לתקופה המקבילה אשתקד בשל הסגר שהוטל על אתרי קמעונאות בעקבות הקורונה, שהוביל להאטה בביצועים בסוף הרבעון.

החברה ציינה בהקשר להשפעת הקורונה, כי בשל המשבר שיצר הנגיף היא חווה ביקוש משמעותי לחומרי גלם ופתרונות במספר מוצרים צרכניים, וביניהם מזון ארוז, משקאות, היגיינה וחיטוי, שהיוו 85% מכלל הכנסותיה ב-2019. ובמקביל, היא מזהה חולשה בפעילויות החשופות לשיבושים כדוגמת תחומי הבישום, הקוסמטיקה ושירותי אוכל.

הרווח התפעולי החשבונאי (GAAP) עמד על 196.2 מיליון דולר בהשוואה ל-163.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, והרווח התפעולי המתואם עמד על 222 מיליון דולר בהשוואה ל-204.6 מיליון דולר.

הרווח הנקי החשבונאי עמד על 127.2 מיליון דולר או 1.15 דולר למניה, מהם 124.6 מיליון דולר מיוחסים לבעלי המניות, בהשוואה ל-111.2 מיליון דולר או 0.96 דולר למניה ברבעון הראשון של 2019, מהם 108.8 מיליון דולר יוחסו לבעלי המניות.

הרווח הנקי המתואם עמד על 150 מיליון דולר או 1.3 דולר למניה בהשוואה ל-143 מיליון דולר או 1.24 דולר למניה. והחברה מציינת כי בנטרול השפעות חד-פעמיות עמד הרווח המתואם למניה על 1.62 דולר, בהשוואה ל-1.57 דולר ברבעון המקביל אשתקד. טווח תחזית השוק עמד על 1.5-1.73 דולר למניה.

אנדראס פיביג, יו"ר ומנכ"ל IFF, מסר כי "בזמן שהמגבלות הרגולטוריות שנועדו להגן על בריאות הציבור השתנו בעולם לאורך הרבעון, פעלנו במסגרת אתגרים אלו כדי להבטיח שהשינויים בשרשרת הייצור והאספקה שלנו יהיו מינימאליים. היכולת שלנו לאמץ ולשנות במהירות את פעילותנו השגרתית היא שאפשרה לנו לנהל את פעילויותינו חרף כמה מכשולים לוגיסטיים ברחבי העולם. הצוותים שלנו המשיכו לייצר סינרגיות לפעילות פרוטרום שנרכשה, לקדם את תוכנית המיזוג שלנו עם DuPont ולסייע במאבק בנגיף על ידי יצירת כ-65 טון של מוצרי היגיינה לידיים".

רוסטום ג'ילה, סגן נשיא וסמנכ"ל הכספים של IFF הוסיף כי "הפריסה האזורית הנרחבת של פעילות IFF, תחומי הפעילות, והלקוחות, מאפשרים לנו לשמור על גמישות עסקית בתקופה זו של אי וודאות. מרבית ההכנסת שלנו מקורן בחבילות מזון, משקאות טיפוח אישי ומוצרי היגיינה, המציגים חוזקה יחסית. אך אנו לא חסינים לחלוטין, שכן תחומים דוגמת בשמים, קוסמטיקה, חומרי גלם לריחות, ושירותי מזון חווים אתגרים ואנו רואים הוצאות נוספות הקשורות בקורונה. ברור כי בטווח הקצר, התנאים העולמיים יתאפיינו בשינויים חריגים ובלתי צפויים, דבר הגורם לנו לסגת מהתחזית הפיננסית השנתית שסיפקנו".

IFF, הנסחרת בבורסות תל אביב וניו יורק ארה"ב בשווי 14.1 מיליארד דולר, הציגה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 442.9 מיליון דולר בסוף הרבעון הראשון של 2020 בהשוואה ל-623.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות