אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארמקו פספסה את התחזיות; רווחיה צנחו ב-25% צילום: רויטרס

ארמקו פספסה את התחזיות; רווחיה צנחו ב-25%

חברת הנפט הסעודית מציגה ירידה ברבעון הראשון של השנה ל-16.6 מיליארד דולר לעומת 22.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד; ברקע - הירידה החדה במחירי הנפט בשל ההאטה בביקוש העולמי והגידול במלאים; ההערכה היא כי תוצאות הרבעון השני יכללו ירידה חדה אף יותר ברווח

12.05.2020, 13:36 | שירות כלכליסט

ארמקו, חברת הנפט של סעודיה, דיווחה על ירידה של 25% ברווח הנקי ברבעון הראשון של השנה, על רקע הירידה החדה במחירי הנפט בשל ההאטה בביקוש העולמי והגידול במלאים. החברה הודיעה כי הרווח הנקי צלל ל-16.6 מיליארד דולר מ-22.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. אנליסטים ציפו לרווח נקי גבוה יותר של 17.8 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

"משבר הקורונה אינו דומה לשום דבר אחר שהעולם חווה בעשורים האחרונים, ואנחנו מתאימים עצמנו לסביבה העסקית המורכבת והמשתנה במהירות", מסר נשיא ומנכ"ל החבה אמין נאסר. "ארמקו הפגינה עמידות והיא בעלת עמדה יציבה בשל המאזן החזק והמבנה המאופיין בעלויות נמוכות".

ארמקו, צילום: רויטרס ארמקו | צילום: רויטרס ארמקו, צילום: רויטרס

תוצאות החברה מתפרסמות בעוד מחירי הנפט בירידה חדה. מחיר נפט מסוג ברנט צנח ב-50% לעומת השנה שעברה ונסחר ביום שני מתחת ל-30 דולר לחבית – מחיר הנמוך ביותר מחצי מהמחיר שיאפשר לסעודיה לאזן את התקציב שלה. לפיכך, ההערכה היא כי תוצאות הרבעון השני יכללו ירידה חדה אף יותר ברווח.

"בהתבסס על מה שראינו בשבועות האחרונים מחברות הנפט הגדולות כמו אקסון, ההערכה היא לירידה חדה שתבוא לידי ביטוי ברבעון השני, אז גם נרגיש את ההשפעה המלאה של משבר הביקוש", הגיבה אלן וולד, נשיאת חברת הייעוץ Transversal Consulting.

בדצמבר ביצעה ארמקו הנפקה ציבורית ראשונה (IPO) שנחשבת לגדולה ביותר בהיסטוריה ואף העניקה לה שווי שוק זמני של 2 טריליון דולר כבר ביום המסחר השני. הערכת השווי הגבוהה אמנם נחשבה להישג עבור יורש העצר הנסיך מוחמד בן סלמן, אך התבססה בעיקר על התעניינות מצד משקיעים מקומיים וכמעט לא הצליחה למשוך משקיעים זרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות