אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הורה על פירוק חברת האופנה בגיר גרופ צילום: אתר בתי המשפט

ביהמ"ש הורה על פירוק חברת האופנה בגיר גרופ

השופט יעקב פרסקי מינה את עו"ד אילן שביט כנאמן יחיד לחברה, והסמיך אותו להפעיל את החברה באופן מצומצם. חובות החברה מוערכים ב-5 מיליון דולר, והיא העסיקה עד כה מאות עובדים

12.05.2020, 15:35 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בב"ש הורה עתה על פירוק חברת האופנה בגיר גרופ. בכך נעתר לבקשת הנאמנים של החברה, עוה"ד אילן שביט ומיכאל רונן. השופט יעקב פרסקי החליט עתה למנות את עו"ד אילן שביט כנאמן יחיד והסמיך אותו - כפי שביקש - להפעיל את החברה באופן מצומצם. חובות החברה מוערכים ב-5 מיליון דולר. היא העסיקה עד כה מאות עובדים, ועתה רק 30.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: שטרסטוק צילום: שטרסטוק  , צילום: שטרסטוק

בתחילת השבוע ציינו הנאמנים בחוות דעת ראשונית שהגישו לבית המשפט כי "ברקע השלכות וירוס הקורונה, מתגבשת תמונת מצב עגומה ביחס לסיכויי החברה לשקם את עסקיה ולחזור לפעילות. אפקט המשבר העולמי הקיים משליך קשות על יכולת החברה לחזור למבנה הפעילות הבינלאומי שלה בתחומי עיצוב ייצור ושיווק בשוק האופנה המחויטת. לסברת הנאמנים סיכויי השיקום הכלכלי של החברה במובן של המשך פעילות עסק חי, במבנה הפעילות, עם החברות המוחזקות בחו"ל אינו ממשי ולבטח בטווח הזמן הקרוב".

הנאמנים ביקשו מבית המשפט הסמכה לפעול באופן מידי בדרך של בחינת האפשרות למכירת הפעילות העסקית של החברה כמקשה אחת או חלקים ממנה, אגב המשך שמירה על מתווה פעילות מצומצם.

בחודש שעבר חשף כלכליסט כי בית המשפט המחוזי בבאר שבע מינה שני נאמנים לחברת האופנה בגיר גרופ. זאת לאחר שבגיר גרופ ביקשה באפריל הקפאת הליכים והוצא לבקשתה צו הקפאת הליכים זמני. ביחד עם הצו, ניתנה הוראה להפעלה זמנית לצורך גיבוש מידע ומתן חוות דעת ראשונית לשאלה האם יש סיכוי לשיקום כלכלי לחברה. יודגש כי אין קשר בין בגיר גרופ למותג בגיר הישראלי לייצור חליפות.

בגיר גרופ היא חברה ישראלית, הנסחרת בבורסת AIM שבלונדון. החברה ציינה כי יש לה 5 חברות מוחזקות במדינות זרות - מצרים, אתיופיה, ארה"ב, אנגליה ואיי הבתולה, וכן משרד אזורי בויאטנם. החברה והחברות המוחזקות פועלות בחו"ל בלבד, בתחום של אופנה מחוייטת לגברים ונשים. יחד עם זאת מטה החברה - הכולל את פעילויות הפיתוח, הרכש, כספים ועוד, ממוקם בישראל (בקריית גת).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות