אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: דלק בהצעה חדשה למחזיקי האג"ח ולנאמן הרמטיק צילום: קבוצת דלק

ברגע האחרון: דלק בהצעה חדשה למחזיקי האג"ח ולנאמן הרמטיק

מתחייבת לא לשעבד נכס כלשהו לבנקים ללא הודעה מראש לנאמני האג"ח 14 יום לפני האקט; בנוסף, מתחייבת החברה ששום חברה בשליטתה, או היא עצמה, לא יקדימו תשלום כלשהו לנושה מסויים, אלא בהודעה מראש של 14 יום לנאמני האג"ח

12.05.2020, 15:39 | גולן חזני

באקט של הרגע האחרון, לפני ההצבעה שתחל בארבע אחה"צ, פונה קבוצת דלק למחזיקי האג"ח שלה ולנאמן הרמטיק עם הצעה חדשה: ההתחייבות שנותנת דלק לא הוגשה לנציגות, ולא נעשית על דעתה, לאור העמדות הקיצוניות לטעמה של חברי הנציגות בעד העמדת החוב לפרעון מיידי. דלק מתחייבת לא לשעבד נכס כלשהו לבנקים ללא הודעה מראש לנאמני האג"ח 14 יום לפני האקט.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, מתחייבת החברה ששום חברה בשליטתה, או היא עצמה, לא יקדימו תשלום כלשהו לנושה מסויים, אלא בהודעה מראש של 14 יום לנאמני האג"ח.

יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק, צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק | צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק, צילום: קבוצת דלק

דלק גם חוזרת על התחיבותה לגייס 400 מיליון שקל, 200 מיליון עד סוף מאי, 100 מיליון עד סוף יולי ו-100 מיליון נוספים עד סוף דצמבר.

וכאן באה ההתחיבות המשמעותית ביותר של דלק: אם לא יגוייסו 300 מיליון שקל עד סוף יולי תהיה למחזיקים עילה להעמיד את החוב של החברה לפרעון מיידי. מדובר בכ-6 מיליארד שקל.

למרות זאת, דלק מנסה לשמור על האפשרות "לקנות זמן" ולגייס במאי 100 מיליון שקל בלבד, תוך דחיה של 100 מיליון נוספים ליולי, מבלי שהדבר יאפשר העמדה לפרעון מיידי. כלומר: אם החברה תצליח לגייס רק 100 מיליון שקל במאי ולא 200, היא תוכל לנסות לגייס את 100 הנוספים עד יולי. מדובר בסעיף בעייתי שממחיש עד כמה בעל השליטה יצחק תשובה, מנסה להתחכם מול המחזיקים.

בנוסף, דיווחה דלק כי שיעבדה את יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים שקיבלה במסגרת מכירת מניות הפניקס ועסקאות ההחלף עם הבנקים, 11 מיליון במספר, לבנקים הנושים שלה. וזאת, ללא ידיעת המחזיקים ולדרישת הבנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות