אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורי נאוי מזהה פוטנציאל עסקי בארה"ב? מעתיק מגוריו למיאמי צילום: שאטרסטוק

דורי נאוי מזהה פוטנציאל עסקי בארה"ב? מעתיק מגוריו למיאמי

נאוי, מנכ"ל משותף בחברת האשראי החוץ בנקאי לצד אחיו שאול, מעוניין להמשיך למלא את תפקידו גם בשלט רחוק, אך המהלך צפוי להיות כפוף לאישור בעלי מניות המיעוט; לפי הערכות, אלטשולר שחם המחזיקים 30% מהמניות יתמכו; ככל שבעלי המניות יסרבו למהלך, נאוי יצטרך להתפטר

12.05.2020, 16:16 | רחלי בינדמן

דורי נאוי (63) פונה להתחיל פעילות עסקית בארה"ב? מנכ"ל חברת האשראי החוץ בנקאי נאוי ובעלים משותף יחד עם אחיו שאול, הודיע כי יעתיק את מגום מגוריו למיאמי פלורידה ארה"ב וזאת במהלך אוגוסט 2020.

קראו עוד בכלכליסט

נאוי מעוניין "ככל שהדבר תלוי בו בכפוף לאישורים הנדרשים על פי דין, להמשיך להעניק לחברה את שירותי הניהול אותם הוא מעניק לה עד כה", כך לדבריו, כמנכ"ל משותף (עם אחיו) ודירקטור ממקום מושבו החדש.

מימין: שאול ודורי נאוי, צילום: עמית שעל מימין: שאול ודורי נאוי | צילום: עמית שעל מימין: שאול ודורי נאוי, צילום: עמית שעל

יו"ר נאוי הוא אפי אברהם שמונה לפני חצי שנה אחרי שאנטרופי לא נתנו לשאול נאוי לכהן הן כיו"ר והן כמנכ"ל. דורי נאוי עדכן את הדירקטוריון על המעבר הצפוי. הדירקטוריון צפוי להתכנס בימים הקרובים ולפי הערכות יבקש את אישור האסיפה הכללית להמשך כהונתו של דורי נאוי גם מעבר לים.

בינתיים, מניית נאוי יורדת - השוק לא אוהב את המהלך. דורי נאוי קיים היום שיחות עם המוסדיים והסביר להם את המהלך. נאוי מתחייב להשקיע את כל מרצו וזמנו לטובת החברה ולא לעסוק בעסקים פרטיים בארה"ב. לפי הערכות, נאוי מעוניין לפתח את הפעילות של החברה למעבר לים ולבנות שלוחה של נאוי במיאמי, לאחר למידת שוק האשראי המקרי.

דורי נאוי גיבש את ההחלטה בחודשים האחרונים, דווקא בזמן משבר הקורונה, כאשר ראה כיצד אין צורך אמיתי להגיע פיזית למשרדים ולהמשיך לעבוד גם מהבית או בכל מקום אחר.

כעת, כאמור, הכדור עובר לבעלי המניות, שהגדול שבהם בקרב הגופים המוסדיים הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם עם 30% מהמניות. לפי ההערכות, אלטשולר תתמוך במהלך, מה שנותן לו רוח גבית. ככל שבעלי מניות המיעוט לא יאשרו זאת, נאוי יצטרך להתפטר מתפקידו.

דורי בן ה-63 מעוניין ממילא להוריד פרופיל ולהעביר את המושכות לדור הבא ובין היתר לשני בניו יעקב (מנהל מערכות מידע ואחראי חדר העסקאות) ואסף (עוזר המנכ"ל ואחראי קשרי לקוחות) ולעבור יותר לצד האסטרטגי ופיתוח של העסק מלמעלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות