אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ד"ר אנתוני פאוצ'י: חזרה מהירה לשגרה תוביל להתפרצות נוספת צילום: רויטרס

משבר הקורונה

ד"ר אנתוני פאוצ'י: חזרה מהירה לשגרה תוביל להתפרצות נוספת

מנהל המכון האמריקאי הלאומי למחלות מדבקות וחבר בצוות היועצים של טראמפ למלחמה בנגיף, אמר לפאנל מקוון של הסנאט שעל המדינות לפעול בהתאם להמלצות גורמי בריאות. לדבריו, "ישנו סיכון אמיתי שהסרת המגבלות תגרום להתפרצות נוספת שלא תהיה בשליטתכם"

12.05.2020, 20:29 | שירות כלכליסט

מומחה המחלות המדבקות המוביל בארה"ב, ד"ר אנתוני פאוצ'י, הזהיר היום (ג') את הקונגרס מכך שהסרה מוקדמת של מגבלות התנועה עלולה להוביל להתפרצויות נוספות של נגיף הקורונה הקטלני, שהביא עד כה למותם של יותר מ-82 אלף אמריקאים.  כך מדווחת סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

פאוצ'י, שמכהן גם כמנהל המכון הלאומי האמריקאי למחלות מדבקות ואלרגיות, אמר לפאנל של הסנאט האמריקאי שעל המדינות השונות לפעול בהתאם להמלצות מומחי הבריאות ולהמתין עם הקלת ההגבלות עד הופעת סימנים כגון ירידת מספר ההידבקויות החדשות.

הנשיא טראמפ עודד לאחרונה מדינות להביא לסיומו של ההסגר על חלקים מרכזיים של כלכלותיהן, לאחר שבועות ארוכים. אך סנאטורים בפאנל שמעו הערכה פחות מעודדת מפאוצ'י, כאשר נשאל על ידי חברי פאנל דמוקרטים לגבי פתיחה מוקדמת מדי של הכלכלה. "ישנו סיכון אמיתי שזה יגרום להתפרצות נוספת שלא תהיה בשליטתכם, ולא רק תוביל לעוד סבל ומוות שאפשר להימנע מהם, אלא גם תגרום לנסיגה במאמצים לשיקום הכלכלה", לדברי פאוצ'י.

ד"ר פאוצ ד"ר פאוצ'י בעדות המקוונת בפני הסנאט | צילום: רויטרס ד"ר פאוצ

מחלת הקוביד 19 הנשימתית שנגרמת על ידי נגיף הקורונה כבר הדביקה יותר מ-1.3 מיליון אמריקאים והביאה למותם של יותר מ-82 אלף איש. פאוצ'י, חבר בכוח המשימה המיוחד של טראמפ למלחמה בנגיף, אמר לוועדת הבריאות, החינוך, העבודה והפנסיה של הסנאט שמאמצי האומה להילחם בקורונה צריכים "להתמקד בהכלת ההתפשטות ומזעור נזקים".

פאוצ'י בן ה-79 אמר את הדברים בשיחת וידאו בעודו שוהה בבידוד עצמי לאחר שאולי בא במגע עם אחד משני חברי סגל הבית הלבן שאובחנו כסובלים מקוביד 19. בשבוע שעבר לא קיבל פאוצ'י היתר לדבר בפני בית הנבחרים הנמצא בשליטה דמוקרטית. הבית הלבן טען שעדותו של המומחה בפני בית הנבחרים תהיה "בלתי מועילה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות